فراخوان تاسیس یک شرکت زایشی دانش بنیان

فراخوان عمومی جهت تاسیس یک شرکت زایشی دانش بنیان

مقدمه:

پژوهشگاه فضایی ایران در نظر دارد در راستای زمينه‌سازی برای توسعه فعاليت‌هاي توامان پژوهشي و اقتصادي پس از اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذی­صلاح، از ایجاد یک شرکت زایشی دانش بنیان با اهداف ذیل در کنار خود حمایت نماید. وجه تمایز این شرکت با سایر شرکت‌های خصوصی فعال، تمرکز بر روی کسب و کارهای فضاپایه و تجاری‌سازی آنها می‌باشد. لازم به ذکر است که کلیه اقدامات آتی در چارچوب قوانین جاری کشوری و مصوبات مراجع قانونی و ارکان پژوهشگاه صورت خواهد گرفت.

مخاطبین فراخوان:

سهامداران شركت مذکور، مركب از تمام يا بخشي از گروه‌هاي ذیل می­توانند باشند:

  1. شاغلان و بازنشستگان پژوهشگاه با هدف بهره‌مندي از تجربيات علمی و اجرائی 

  2. اشخاص حقوقي (از قبیل سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر، نهادها، سازمان‌ها، دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی دولتی و غیردولتی، شرکت‌های دولتی و خصوصی)

  3. اشخاص حقيقي (از قبیل اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی، نخبگان عضو بنياد ملي نخبگان، دانشجويان و فارغ‌التحصيلان مستعد)

اهداف اصلی:
  • ایجاد انگیزه و ترغیب متقاضیان در راستای انجام پژوهش‌های کاربردی و خلق، توسعه و بومی سازی فناوری‌های ارزش آفرین موردنیاز در حوزه کسب وکارهای فضاپایه

  • بهره مندی هر چه بیشتر از تخصص و توانمندی‌های علمی و فنی متقاضیان در جهت تسهیل فرآیند تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی

  • ترویج و ارتقای فرهنگ ابداع و نوآوری و افزایش مهارت کارآفرینی

  • گسترش دامنه همکاری‌های علمی و تحقیقاتی از طریق شبکه سازی و تعامل بیشتر با بخش خصوصی و صنعت

راهنمای ثبت نام:
از کلیه متقاضیان حقیقی (از قبیل اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی، نخبگان عضو بنياد ملي نخبگان، دانشجويان و فارغ‌التحصيلان مستعد) و اشخاص حقوقی (از قبیل سازمان‌ها، نهادها و سرمایه‌گذاران ریسک پذیر) دعوت می‌شود که جهت ثبت نام اولیه ظرف مدت 14 روز از تاریخ 03/04/1399 اقدام به ثبت نام اولیه نمایند. لازم به ذکر است ثبت نام متقاضیان در این مرحله برای پژوهشگاه هیچ‌گونه تعهدی ایجاد نمی‌نماید. نتایج اولیه نام نویسی، ظرف مدت 2 ماه پس از اتمام تاریخ ثبت نام اطلاع رسانی خواهد شد.

متقاضیان می توانند جهت کسب اطلاعات تکمیلی با شماره تلفن 66033962 و  66003128  تماس حاصل فرمایند. 
اداره تجاری سازی پژوهشگاه