روسیه بدنبال استقرار سیستم‌های جدید نظارت بر فضا

  روسیه قصد دارد تا سال ۲۰۱۸ با استقرار نسل جدیدی ایستگاه‌های هشدار دهنده، امکان شناسایی سریع زباله‌های فضایی، سیارک‌های خطرناک و شهاب‌سنگ‌ها را فراهم کند. روسیه بدنبال استقرار سیستم‌های جدید نظارت بر فضا


  به گزارش سرویس فناوری ایسنا، بر اساس اعلام نیروهای دفاع هوافضا (VKO)‌ روسیه، سیستم‌های‌ جدید نظارت فضایی اپتوالکترونیک Okno، مراحل آزمایشات مختلف را با موفقیت پشت سرگذاشته‌اند.

  در حال حاضر چهار سیستم نظارت فضایی اپتوالکترونیک و ایستگاه‌های جمع‌آوری داده در حال ارائه خدمات هستند؛ این سیستم‌ها مجهز به تجهیزات پیشرفته تلویزیونی تشخیص هدف و نسل جدید رایانه‌های ساخت روسیه هستند.

  تمامی این تجهیزات، سیستم جدید نظارت فضایی اپتوالکترونیک Okno را قادر به کنترل فضا و پردازش داده‌ها می‌کند که برای تشخیص زباله‌های فضایی، سیارک‌ها و شهاب‌سنگ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته ۱۰ ایستگاه نظارت فضایی جدید تا سال ۲۰۱۸ در مناطق مختلف روسیه مستقر خواهند شد.

  ایستگاه Okno در جنوب غرب تاجیکستان نیز در ارتفاع ۲۲۱۶ متری از سطح دریا در حال فعالیت است که برای تشخیص اجرام آسمانی در ارتفاع ۱۲۰ تا ۴۰ هزار کیلومتری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.
  
  پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد فضانوردان با استفاده از یک تلسکوپ پیشرفته موسوم به Event Horizon توانسته‌اند عکسی تهیه کنند که به احتمال زیاد مربوط به یک سیاه چاله فضایی است.
  
  حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان ​آژانس فضایی اروپا فیلمی از حرکت بیش از دو میلیون ستاره در کهکشان منتشر کرده است.
  
  تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا به نظر می‌رسد مأموریت‌های فضایی ناسا در پروژه‌ی فتح مریخ با چالش‌های متعددی همراه شده است.
  
  ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه اگرچه در بودجه پیشنهادی دولت ترامپ برای سال ۲۰۱۸ از سهم وزارت انرژی و برخی نهادهای دیگر کاسته شده، اما بودجه ناسا تنها یک درصد کمتر شده است .