کاوشگر فیله به خواب زمستانی رفت

  ماموران کنترل ماموریت روزتا اعلام کردند:کاوشگر فیله که با فرود بر روی یک ستاره دنباله دار جهان را مجذوب خود کرده است، وارد خواب زمستانی شد. کاوشگر فیله به خواب زمستانی رفت


  به گزارش ایرنا از اسپیس دات کام، محققان در آخرین تلاش برای شارژ باتری های فیله موفق شدند تا با این کاوشگر که از فضاپیمای روزتا جدا شده است تماس بگیرند و آن را به سمت خورشید بکشانند.

  ماموران کنترل امیدوارند تا با قرار دادن یکی از صفحات خورشیدی بزرگتر این کاوشگر در معرض نور خورشید بتوانند انرژی کافی را برای شارژ باتری های این کاوشگر تامین کنند.

  محققان اکنون منتظرند تا ببینند چه زمانی این کاوشگر از خواب بیدار می شود ؛ ممکن است که این بیداری به زودی فردا صبح باشد.

  دانشمندان امیدوارند صفحه های خورشیدی کاوشگر بتوانند جای باتری را بگیرند. ماموریت این کاوشگر نمونه برداری از این ستاره دنباله دار است.

  امید می رود از این طریق اطلاعات بیشتری از منشاء منظومه شمسی بدست آید.

  کاوشگر فیله روز چهارشنبه از فضاپیمای «روزتا» جدا شد و بر روی سطح یخی ستاره دنباله دار چوریومف وی پی شش فرود آمد.

  فضاپیمای روزتا ۱۰ سال پیش با هدف کشف سرنخ هایی درباره پیدایش منظومه شمسی به فضا پرتاب شد و به تعقیب ستاره دنباله دار چوریومف وی پی شش پرداخت.

  این ستاره دنباله دار درحال حاضر ۳۰۰ میلیون مایل (۴۸۰ میلیون کیلومتر) با زمین فاصله دارد و با سرعت ۳۴ هزار مایل در ساعت (۵۵ هزار کیلومتر در ساعت) در فضا حرکت می کند.

  به عقیده بیشتر کارشناسان فرونشاندن روبات بر روی یک جرم فضایی که با سرعت حدود ۵۵ هزار کیلومتر بر ساعت در فضا حرکت می کند یکی از بزرگترین ماجراجویی های بشر در فضا به شمار می رود.

  هدف از ماموریت روزتا و فیله کمک به افشای اسرار چگونگی تشکیل منظومه شمسی در ۴.۵ میلیارد سال پیش است.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.
  
  پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد فضانوردان با استفاده از یک تلسکوپ پیشرفته موسوم به Event Horizon توانسته‌اند عکسی تهیه کنند که به احتمال زیاد مربوط به یک سیاه چاله فضایی است.
  
  حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان ​آژانس فضایی اروپا فیلمی از حرکت بیش از دو میلیون ستاره در کهکشان منتشر کرده است.
  
  تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا به نظر می‌رسد مأموریت‌های فضایی ناسا در پروژه‌ی فتح مریخ با چالش‌های متعددی همراه شده است.
  
  ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه اگرچه در بودجه پیشنهادی دولت ترامپ برای سال ۲۰۱۸ از سهم وزارت انرژی و برخی نهادهای دیگر کاسته شده، اما بودجه ناسا تنها یک درصد کمتر شده است .