برنامه پرتاب ۱۲۰ ماهواره چینی به فضا

  چین در راستای برنامه های بلندپروازانه خود در فضا اعلام کرد که قصد دارد ۱۲۰ ماهواره به فضا پرتاب کند. برنامه پرتاب ۱۲۰ ماهواره چینی به فضا


  به گزارش ایرنا، این خبر را خبرگزاری شینهوا به نقل از یکی از مسوولان شرکت هوافضای چین اعلام کرد و گفت پرتاب این ماهواره ها در چارچوب برنامه ریزی های بلندمدت علمی این کشور در عرصه فضا صورت می گیرد. وی گفت: این برنامه به منظور تامین نیازهای اقتصادی، علمی و آموزشی کشور صورت می گیرد و چین در این رابطه برنامه های متعددی در دست اجرا دارد.

  این مقام شرکت هوافضای چین که شینهوا نامی از وی نبرده، بدون اشاره به زمان دقیق پرتاب ماهواره ها به فضا، هدف از این کار را برآورده کردن نیازهایی دانست که ضرورت آن هر روز برای کشور بیشتر احساس می شود. وی همچنین اکتشافات جدید در اطراف کره زمین، ارائه خدمات به سازمان های علمی، جغرافیایی و هواشناسی کشور و کمک به سیستم ناوبری را از دیگر اهداف پرتاب این ماهواره ها عنوان کرد.

  وی افزود: چین به دنبال ثبت رکوردهای جدید در عرصه های مختلف به ویژه در زمینه های علمی است و پرتاب ماهوارهای یاد شده به فضا نیز در راستای همین اهداف صورت می گیرد. چین که از عقب ماندن در زمینه فناوری های فضایی شکایت دارد، برنامه فضایی پرهزینه خود را نماد ظهور خود در بین قدرت های جهان تلقی می کند. سال گذشته میلادی، چین کاوشگر «خرگوش یشمی» را به آرامی بر سطح ماه فرود آورد.

  این فرود نرم روی سطح ماه، دستاوردی بود که تا پیش از آن فقط آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی به آن دست یافته بودند و از بیش از ۳۷ سال پیش مورد استفاده قرار نگرفته بود. در برنامه فضایی چین که ارتش بر آن نظارت دارد، همچنین استقرار پایگاهی دائمی در مدار پیش از سال ۲۰۲۰ میلادی برای فرستادن انسان به ماه پیش بینی شده است.

  رسانه های رسمی چین پیشتر اعلام کرده بودند که کارشناسان فضایی این کشور قصد دارند تا پیش از سال ۲۰۳۰ نمونه هایی را از کره مریخ به زمین منتقل کنند. چین همچنین هفته گذشته موفق شده بود، موشک بدون سرنشین خود را که پس از ۴۰ سال تلاش به کره ماه فرستاده بود، به زمین بازگرداند.

  پرتاب این موشک توسط چینی ها به فضا در حالی صورت گرفت که این کشور یکی از کاوشگرهای فضایی خود موسوم به «جید ربیت Jade Rabbit» را در حال حاضر در سطح کره ماه قرار داده است.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.
  
  پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد فضانوردان با استفاده از یک تلسکوپ پیشرفته موسوم به Event Horizon توانسته‌اند عکسی تهیه کنند که به احتمال زیاد مربوط به یک سیاه چاله فضایی است.
  
  حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان ​آژانس فضایی اروپا فیلمی از حرکت بیش از دو میلیون ستاره در کهکشان منتشر کرده است.
  
  تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا به نظر می‌رسد مأموریت‌های فضایی ناسا در پروژه‌ی فتح مریخ با چالش‌های متعددی همراه شده است.
  
  ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه اگرچه در بودجه پیشنهادی دولت ترامپ برای سال ۲۰۱۸ از سهم وزارت انرژی و برخی نهادهای دیگر کاسته شده، اما بودجه ناسا تنها یک درصد کمتر شده است .