برنامه پرتاب ۱۲۰ ماهواره چینی به فضا

  چین در راستای برنامه های بلندپروازانه خود در فضا اعلام کرد که قصد دارد ۱۲۰ ماهواره به فضا پرتاب کند. برنامه پرتاب ۱۲۰ ماهواره چینی به فضا


  به گزارش ایرنا، این خبر را خبرگزاری شینهوا به نقل از یکی از مسوولان شرکت هوافضای چین اعلام کرد و گفت پرتاب این ماهواره ها در چارچوب برنامه ریزی های بلندمدت علمی این کشور در عرصه فضا صورت می گیرد. وی گفت: این برنامه به منظور تامین نیازهای اقتصادی، علمی و آموزشی کشور صورت می گیرد و چین در این رابطه برنامه های متعددی در دست اجرا دارد.

  این مقام شرکت هوافضای چین که شینهوا نامی از وی نبرده، بدون اشاره به زمان دقیق پرتاب ماهواره ها به فضا، هدف از این کار را برآورده کردن نیازهایی دانست که ضرورت آن هر روز برای کشور بیشتر احساس می شود. وی همچنین اکتشافات جدید در اطراف کره زمین، ارائه خدمات به سازمان های علمی، جغرافیایی و هواشناسی کشور و کمک به سیستم ناوبری را از دیگر اهداف پرتاب این ماهواره ها عنوان کرد.

  وی افزود: چین به دنبال ثبت رکوردهای جدید در عرصه های مختلف به ویژه در زمینه های علمی است و پرتاب ماهوارهای یاد شده به فضا نیز در راستای همین اهداف صورت می گیرد. چین که از عقب ماندن در زمینه فناوری های فضایی شکایت دارد، برنامه فضایی پرهزینه خود را نماد ظهور خود در بین قدرت های جهان تلقی می کند. سال گذشته میلادی، چین کاوشگر «خرگوش یشمی» را به آرامی بر سطح ماه فرود آورد.

  این فرود نرم روی سطح ماه، دستاوردی بود که تا پیش از آن فقط آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی به آن دست یافته بودند و از بیش از ۳۷ سال پیش مورد استفاده قرار نگرفته بود. در برنامه فضایی چین که ارتش بر آن نظارت دارد، همچنین استقرار پایگاهی دائمی در مدار پیش از سال ۲۰۲۰ میلادی برای فرستادن انسان به ماه پیش بینی شده است.

  رسانه های رسمی چین پیشتر اعلام کرده بودند که کارشناسان فضایی این کشور قصد دارند تا پیش از سال ۲۰۳۰ نمونه هایی را از کره مریخ به زمین منتقل کنند. چین همچنین هفته گذشته موفق شده بود، موشک بدون سرنشین خود را که پس از ۴۰ سال تلاش به کره ماه فرستاده بود، به زمین بازگرداند.

  پرتاب این موشک توسط چینی ها به فضا در حالی صورت گرفت که این کشور یکی از کاوشگرهای فضایی خود موسوم به «جید ربیت Jade Rabbit» را در حال حاضر در سطح کره ماه قرار داده است.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.