ایلان ماسک برای برقراری اینترنت برفراز آسمان، ۷۰۰ ماهواره به فضا ارسال می‌کند

  پس از گوگل و فیس‌بوک که درصدد ایجاد بستر اینترنت بر فراز زمین هستند، ایلان ماسک، مرد متمول دنیای فناوری نیز از برنامه‌ی خود برای ارسال ماهواره‌های ارزان قیمت به‌منظور ایجاد برقراری اینترنت برفراز آسمان پرده برداشت. ایلان ماسک برای برقراری اینترنت برفراز آسمان، ۷۰۰ ماهواره به فضا ارسال می‌کند


  وال استریت ژورنال حوزه‌ی بعدی فعالیت ماسک را پس از تولید راکت‌های قابل استفاده، کپسول‌های فضایی و خودورهای الکتریکی، ورود به حوزه‌ی ایجاد بستر اینترنت عنوان می‌کند. ایلان ماسک فعالیت خود در حوزه‌های برشمرده رااز سال ۲۰۱۴ میلادی آغاز کرده است. براساس گزارش منتشر شده، ایلان ماسک درحال همکاری با کرِگ وایلر، موسس کمپانی O۳b Networks و رهبر بخش توسعه‌ی اینترنت ماهواره‌ای گوگل تا روزهای ابتدایی سال جاری است. به‌نظر می‌رسد وایلر و ماسک برای ارسال بیش از ۷۰۰ ماهواره‌ی اینترنتی به فضا برنامه‌ریزی کرده‌اند. ماهواره‌های توسعه‌ یافته نباید هزینه‌ی ساختی بیش از ۱ میلیون دلار و وزنی بیش از ۱۱۳ کیلوگرم داشته باشد. اهداف تعیین شده برای طراحی چنین ماهواره‌ای بسیار جالب توجه است، چراکه ارزان‌ترین نمونه‌های تولید شده هزینه‌ی ساخت چند میلیون دلاری روی دست سازندگان می‌گذارند. همچنین در مورد وزن نیز کوچک‌ترین نمونه‌های تولید شده وزنی بیش از ۲۳۰ کیلو گرم دارند.

  وایلر ایده‌ی توسعه‌ی چنین شبکه‌ای را زمانی که در گوگل مشغول به کار بود، مطرح کرد، اما بعدها غول جستجو را برای تاسیس کمپانی خود ترک نمود. وی مطمئن نیست که گوگل توان مهندسی لازم برای راه‌اندازی چنین طرحی را داشته باشد. شاید در اختیار داشتن کمپانی‌هایی چون تسلا موتور و اسپیس‌ایکس، ایلان ماسک را به شریک خوبی برای توسعه‌ی این ایده بدل کرده است. وایلر همچنین گفتگوهایی را نیز با دولتمردان ایالت‌های فلوریدا و کلورادو به‌منظور احداث کارخانه‌ی تولید ماهواره انجام داده است. این طرح هنوز در مراحل ابتدایی خود قرار دارد. شاید همکاری ماسک و وایلر به سرانجام نرسد. در صورت همکاری ماسک و وایلر، مشکلات دیگری همچون جلب نظر نهادهای نظارتی و همچنین تامین بودجه‌ای ۱ میلیارد دلاری نیز از جمله‌ی این مسائل خواهد بود.

   

  منبع:زومیت

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.
  
  پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد فضانوردان با استفاده از یک تلسکوپ پیشرفته موسوم به Event Horizon توانسته‌اند عکسی تهیه کنند که به احتمال زیاد مربوط به یک سیاه چاله فضایی است.
  
  حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان ​آژانس فضایی اروپا فیلمی از حرکت بیش از دو میلیون ستاره در کهکشان منتشر کرده است.
  
  تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا به نظر می‌رسد مأموریت‌های فضایی ناسا در پروژه‌ی فتح مریخ با چالش‌های متعددی همراه شده است.
  
  ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه اگرچه در بودجه پیشنهادی دولت ترامپ برای سال ۲۰۱۸ از سهم وزارت انرژی و برخی نهادهای دیگر کاسته شده، اما بودجه ناسا تنها یک درصد کمتر شده است .