دومین شکست فضایی آمریکا در کمتر از یک هفته

  یک فضاپیمای دیگر در آمریکا که قرار بود کار مسافرت های تجاری آینده برای فضا را به عهده بگیرد، در کالیفرنیا سقوط کرد. دومین شکست فضایی آمریکا در کمتر از یک هفته


  به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه تلویزیونی سی ان ان فضاپیمای ویرجین گلاکتیک (Virgin Glactic Spaceshiptwo) که بر اساس برنامه ریزی ها، قرار بود افراد معروف، ستاره ها و شهروندان آمریکایی را با پرداخت دویست و پنجاه هزار دلار به مدار پایین زمین در حاشیه فضا ببرد  و آنان نیز به شکلی غیر حرفه ای، سفر فضایی را تجربه کنند، در زمان آزمایش در صحرای موهاوی (Mojave) دچار سانحه شد و سقوط کرد.

  مقامات آمریکایی گفته اند این فضاپیما در زمان آزمایش، مشکلاتی اساسی داشته است و اکنون از سرنوشت دو خلبان آن اطلاعی در دست نیست ولی برخی منابع کشته شدن حداقل یک نفر از خلبانان را تایید کرده اند.

  این فضاپیماهای تجاری، تنها امید واقعی در کوتاه مدت برای مسافرت های فضایی به شمار می آیند که قابلیت حمل شش مسافر را نیز دارند ولی در اولین پرواز آزمایشی خود، ناکام ماندند.

  این در حالی است که چند روز پیش نیز تلاش ناسا برای قرار دادن یک راکت بدون سرنشین در فضا که وظیفه انتقال تجهیزات و اقلام مورد نیاز ایستگاه بین المللی فضایی را به عهده داشت، با انفجار  موشک آن ناکام ماند و به شکست انجامید.

  بازگشت فضاپیمای بدون سرنشین چینی از سفر به مدار ماه

  چین روز شنبه یک فضاپیمای بدون سرنشین آزمایشی را که برای پرواز در مدار کره ماه ارسال کرده بود با موفقیت به زمین بازگرداند.

  این اولین بازگشت یک فضاپیمای آزمایشی بدون سرنشین چینی بعد از گردش در مدار کره ماه محسوب می شود.

  این فضاپیما به مدت هشت روز در فضا حرکت کرد و سپس به زمین بازگشت.

  چین در نظر دارد در سال ۲۰۱۷ یک فضاپیما به کره ماه ارسال دارد. چینی ها در نظر دارند مقداری از خاک کره ماه را با این فضاپیما به زمین منتقل کنند.

  همچنین دو روز پیش موشک فضایی سایوز روسیه با موفقیت به سمت ایستگاه فضایی بین المللی پرتاب شد.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.