دومین شکست فضایی آمریکا در کمتر از یک هفته

  یک فضاپیمای دیگر در آمریکا که قرار بود کار مسافرت های تجاری آینده برای فضا را به عهده بگیرد، در کالیفرنیا سقوط کرد. دومین شکست فضایی آمریکا در کمتر از یک هفته


  به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه تلویزیونی سی ان ان فضاپیمای ویرجین گلاکتیک (Virgin Glactic Spaceshiptwo) که بر اساس برنامه ریزی ها، قرار بود افراد معروف، ستاره ها و شهروندان آمریکایی را با پرداخت دویست و پنجاه هزار دلار به مدار پایین زمین در حاشیه فضا ببرد  و آنان نیز به شکلی غیر حرفه ای، سفر فضایی را تجربه کنند، در زمان آزمایش در صحرای موهاوی (Mojave) دچار سانحه شد و سقوط کرد.

  مقامات آمریکایی گفته اند این فضاپیما در زمان آزمایش، مشکلاتی اساسی داشته است و اکنون از سرنوشت دو خلبان آن اطلاعی در دست نیست ولی برخی منابع کشته شدن حداقل یک نفر از خلبانان را تایید کرده اند.

  این فضاپیماهای تجاری، تنها امید واقعی در کوتاه مدت برای مسافرت های فضایی به شمار می آیند که قابلیت حمل شش مسافر را نیز دارند ولی در اولین پرواز آزمایشی خود، ناکام ماندند.

  این در حالی است که چند روز پیش نیز تلاش ناسا برای قرار دادن یک راکت بدون سرنشین در فضا که وظیفه انتقال تجهیزات و اقلام مورد نیاز ایستگاه بین المللی فضایی را به عهده داشت، با انفجار  موشک آن ناکام ماند و به شکست انجامید.

  بازگشت فضاپیمای بدون سرنشین چینی از سفر به مدار ماه

  چین روز شنبه یک فضاپیمای بدون سرنشین آزمایشی را که برای پرواز در مدار کره ماه ارسال کرده بود با موفقیت به زمین بازگرداند.

  این اولین بازگشت یک فضاپیمای آزمایشی بدون سرنشین چینی بعد از گردش در مدار کره ماه محسوب می شود.

  این فضاپیما به مدت هشت روز در فضا حرکت کرد و سپس به زمین بازگشت.

  چین در نظر دارد در سال ۲۰۱۷ یک فضاپیما به کره ماه ارسال دارد. چینی ها در نظر دارند مقداری از خاک کره ماه را با این فضاپیما به زمین منتقل کنند.

  همچنین دو روز پیش موشک فضایی سایوز روسیه با موفقیت به سمت ایستگاه فضایی بین المللی پرتاب شد.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  انتشار اولین عکس‌های کاسینی از قلب حلقه‌های زحل انتشار اولین عکس‌های کاسینی از قلب حلقه‌های زحل کاوشگر کاسینی اولین بخش از داده‌های گردآوری شده طی اولین شیرجه‌اش در میان اتمسفر سیاره زحل را به زمین ارسال کرد.
  
  قرار گرفتن شش فضانورد در مدار مریخ تا سال ۲۰۲۸ قرار گرفتن شش فضانورد در مدار مریخ تا سال ۲۰۲۸ اقدام ویژه ناسا برای سکونت در بیرون از کره خاکی اعلام شد.
  
  تاریخچه اکتشافات مهم نجوم تاریخچه اکتشافات مهم نجوم نجوم مطالعه مواد و مقدمه‌ای است درباره فرآیند بوجود آمدن آنچه در آنسوی جو زمین بوده و آسمان و کهکشان‌ها را شامل می‌شود.
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  اولین فضاپیمای باری چین در آزمایشگاه فضایی این کشور پهلو گرفت اولین فضاپیمای باری چین در آزمایشگاه فضایی این کشور پهلو گرفت مرکز کنترل هوافضای پکن اعلام کرد: اولین فضاپیمای باری چین موفق شد در اولین آزمایشگاه فضایی در حال چرخش این کشور پهلو بگیرد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.