روسیه برای ارسال تجهیزات آمریکا به ایستگاه فضایی اعلام آمادگی کرد

  درپی انفجار موشک آنتارس تنها چند ثانیه پس از پرتاب و ناکامی در انجام ماموریتش روسیه برای ارسال تجهیزات آمریکا به ایستگاه فضایی اعلام آمادگی کرد. روسیه برای ارسال تجهیزات آمریکا به ایستگاه فضایی اعلام آمادگی کرد


  به گزارش راشاتودی، پس از ناکامی موشک آنتارس در پرواز روسیه برای ارسال تجهیزات آمریکا به ایستگاه فضایی اعلام آمادگی کرد. این موشک که متعلق به یک شرکت خصوصی با نام اوربیتال ساینس بود تنها ۱۰ ثانیه پس از پرتاب منفجر شد.

  الکسی کراسنوف، رئیس سازمان فضایی فدرال روسیه موسوم به روسکوسموس به ریانووستی گفت: تا کنون ناسا از ما درخواستی نداشته است اما در مواقعی مانند از دست رفتن محموله سفینه و یا بروز یک وضعیت ضروری درخصوص کمک به یکدیگر توافق کرده‌ایم.

  وی در ادامه گفت: در چنین مواردی شرکای ما در اولویت قرار دارند و آنها نیز همین کار را برای ما  انجام می‌دهند. اگر درخواستی مبنی بر تحویل فوری هرنوع محموله به ایستگاه فضایی بین‌المللی دریافت کنیم آن را انجام خواهیم داد.

  موشک آنتارس که تنها ۱۰ ثانیه پس از شلیک منفجر شد ۲۰۰ میلیون دلار محموله فضایی که قرار بود با خود به ایستگاه بین‌المللی حمل کند را نیز به همراه خود نابود ساخت.

  ناسا اطمینان داد که این حادثه وضعیت فضانوردان در ایستگاه فضایی را تهدید نخواهد کرد زیرا آنها امکانات و ذخایر کافی تا ماه مارس سال آینده را در اختیار دارند.

  سرگئی کریکالیوف، رئیس مرکز تحقیقانی ساخت موشک روسیه نیز دراین باره گفت: " به نظر می‌رسد تغییری در برنامه ارسال برخی از تجهیزات رخ داده و باید توسط یک موشک دیگر به ایستگاه فضایی تحویل داده شود. این اتفاق هرگز به معنی عدم انجام آزمایشات نیست . آزمایشات تنها به تعویق افتاده‌اند.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.
  
  پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد فضانوردان با استفاده از یک تلسکوپ پیشرفته موسوم به Event Horizon توانسته‌اند عکسی تهیه کنند که به احتمال زیاد مربوط به یک سیاه چاله فضایی است.
  
  حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان ​آژانس فضایی اروپا فیلمی از حرکت بیش از دو میلیون ستاره در کهکشان منتشر کرده است.
  
  تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا به نظر می‌رسد مأموریت‌های فضایی ناسا در پروژه‌ی فتح مریخ با چالش‌های متعددی همراه شده است.
  
  ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه اگرچه در بودجه پیشنهادی دولت ترامپ برای سال ۲۰۱۸ از سهم وزارت انرژی و برخی نهادهای دیگر کاسته شده، اما بودجه ناسا تنها یک درصد کمتر شده است .