روسیه برای ارسال تجهیزات آمریکا به ایستگاه فضایی اعلام آمادگی کرد

  درپی انفجار موشک آنتارس تنها چند ثانیه پس از پرتاب و ناکامی در انجام ماموریتش روسیه برای ارسال تجهیزات آمریکا به ایستگاه فضایی اعلام آمادگی کرد. روسیه برای ارسال تجهیزات آمریکا به ایستگاه فضایی اعلام آمادگی کرد


  به گزارش راشاتودی، پس از ناکامی موشک آنتارس در پرواز روسیه برای ارسال تجهیزات آمریکا به ایستگاه فضایی اعلام آمادگی کرد. این موشک که متعلق به یک شرکت خصوصی با نام اوربیتال ساینس بود تنها ۱۰ ثانیه پس از پرتاب منفجر شد.

  الکسی کراسنوف، رئیس سازمان فضایی فدرال روسیه موسوم به روسکوسموس به ریانووستی گفت: تا کنون ناسا از ما درخواستی نداشته است اما در مواقعی مانند از دست رفتن محموله سفینه و یا بروز یک وضعیت ضروری درخصوص کمک به یکدیگر توافق کرده‌ایم.

  وی در ادامه گفت: در چنین مواردی شرکای ما در اولویت قرار دارند و آنها نیز همین کار را برای ما  انجام می‌دهند. اگر درخواستی مبنی بر تحویل فوری هرنوع محموله به ایستگاه فضایی بین‌المللی دریافت کنیم آن را انجام خواهیم داد.

  موشک آنتارس که تنها ۱۰ ثانیه پس از شلیک منفجر شد ۲۰۰ میلیون دلار محموله فضایی که قرار بود با خود به ایستگاه بین‌المللی حمل کند را نیز به همراه خود نابود ساخت.

  ناسا اطمینان داد که این حادثه وضعیت فضانوردان در ایستگاه فضایی را تهدید نخواهد کرد زیرا آنها امکانات و ذخایر کافی تا ماه مارس سال آینده را در اختیار دارند.

  سرگئی کریکالیوف، رئیس مرکز تحقیقانی ساخت موشک روسیه نیز دراین باره گفت: " به نظر می‌رسد تغییری در برنامه ارسال برخی از تجهیزات رخ داده و باید توسط یک موشک دیگر به ایستگاه فضایی تحویل داده شود. این اتفاق هرگز به معنی عدم انجام آزمایشات نیست . آزمایشات تنها به تعویق افتاده‌اند.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.