سامانه ارسال گزارشات جوی VSAT در زاهدان افتتاح شد

  سیستم ماهواره‌ای سامانه ارسال گزارشات جوی VSAT با حضور مهندس علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان و جمعی از مسئولان استانی روز چهارشنبه درزاهدان افتتاح شد. سامانه ارسال گزارشات جوی VSAT در زاهدان افتتاح شد


  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ هاشمی  استاندار سیستان و بلوچستان در مراسم افتتاح این سامانه با تاکید بر اهمیت مجهز بودن هواشناسی به تجهیزات و امکانات لازم گفت: استان سیستان و بلوچستان برای برآورد و پیش بینی درست  از حوادث لحظه ای و جلوگیری از بروز خسارت نیاز به تجهیزات بروز و مدرن دارد.


  وی افزود: اگر برآوردها و پیش بینی های ما از اثرات حوادث طبیعی درست و اطلاعات ما بروز باشد میزان خسارتهایمان در حوادث طبیعی به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.


  استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به تنوع اقلیم استان و احتمال وقوع حوادث مختلف طبیعی مانند سیل و طوفان گفت: مردم از ما انتظار پیش بینی و مدیریت حوادث را دارند و با توجه به بحرانهای زیادی که در کشور داشته ایم و تجاربی که در زمینه مدیریت بحرانها کسب کرده ایم باید در مسیری حرکت کنیم که خسارتها را به حداقل برسانیم.


  در این مراسم مرادی مدیرکل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان نیز گفت: درحال حاضر تعداد پنج ایستگاه vsat در استان سیستان و بلوچستان وجود دارد که از جمله مزیت‌های این سامانه این است که ارتباطات هواشناسی را به صورت مستقل و ماهواره‌ای پوشش می‌دهد.


  وی افزود: مزیت این سامانه این است که در تبادل اطلاعات، مشکلات ارتباطی برطرف و ارتباطات به صورت روان‌تری انجام می‌شود.


  مرادی بیان داشت: درحال حاضر، این سامانه در شهرهای چابهار، زاهدان، زابل، نیکشهر و سراوان اجرا و نصب شده است که در صورت تامین اعتبار و درفازهای بعدی، تمامی ایستگاه‌های استان به این سامانه مجهزخواهند شد.

   

  وی عنوان کرد: به دلیل این که در برخی از شهرستان‌ها، بستر مخابراتی مناسب نیست و این امر تکافوی نیاز تجهیزات هواشناسی را نمی‌دهد،سامانهvsatمی‌توانددر پرکردن این خلاء مفید واقع شود.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.