سامانه ارسال گزارشات جوی VSAT در زاهدان افتتاح شد

  سیستم ماهواره‌ای سامانه ارسال گزارشات جوی VSAT با حضور مهندس علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان و جمعی از مسئولان استانی روز چهارشنبه درزاهدان افتتاح شد. سامانه ارسال گزارشات جوی VSAT در زاهدان افتتاح شد


  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ هاشمی  استاندار سیستان و بلوچستان در مراسم افتتاح این سامانه با تاکید بر اهمیت مجهز بودن هواشناسی به تجهیزات و امکانات لازم گفت: استان سیستان و بلوچستان برای برآورد و پیش بینی درست  از حوادث لحظه ای و جلوگیری از بروز خسارت نیاز به تجهیزات بروز و مدرن دارد.


  وی افزود: اگر برآوردها و پیش بینی های ما از اثرات حوادث طبیعی درست و اطلاعات ما بروز باشد میزان خسارتهایمان در حوادث طبیعی به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.


  استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به تنوع اقلیم استان و احتمال وقوع حوادث مختلف طبیعی مانند سیل و طوفان گفت: مردم از ما انتظار پیش بینی و مدیریت حوادث را دارند و با توجه به بحرانهای زیادی که در کشور داشته ایم و تجاربی که در زمینه مدیریت بحرانها کسب کرده ایم باید در مسیری حرکت کنیم که خسارتها را به حداقل برسانیم.


  در این مراسم مرادی مدیرکل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان نیز گفت: درحال حاضر تعداد پنج ایستگاه vsat در استان سیستان و بلوچستان وجود دارد که از جمله مزیت‌های این سامانه این است که ارتباطات هواشناسی را به صورت مستقل و ماهواره‌ای پوشش می‌دهد.


  وی افزود: مزیت این سامانه این است که در تبادل اطلاعات، مشکلات ارتباطی برطرف و ارتباطات به صورت روان‌تری انجام می‌شود.


  مرادی بیان داشت: درحال حاضر، این سامانه در شهرهای چابهار، زاهدان، زابل، نیکشهر و سراوان اجرا و نصب شده است که در صورت تامین اعتبار و درفازهای بعدی، تمامی ایستگاه‌های استان به این سامانه مجهزخواهند شد.

   

  وی عنوان کرد: به دلیل این که در برخی از شهرستان‌ها، بستر مخابراتی مناسب نیست و این امر تکافوی نیاز تجهیزات هواشناسی را نمی‌دهد،سامانهvsatمی‌توانددر پرکردن این خلاء مفید واقع شود.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.
  
  پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد فضانوردان با استفاده از یک تلسکوپ پیشرفته موسوم به Event Horizon توانسته‌اند عکسی تهیه کنند که به احتمال زیاد مربوط به یک سیاه چاله فضایی است.
  
  حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان ​آژانس فضایی اروپا فیلمی از حرکت بیش از دو میلیون ستاره در کهکشان منتشر کرده است.
  
  تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا به نظر می‌رسد مأموریت‌های فضایی ناسا در پروژه‌ی فتح مریخ با چالش‌های متعددی همراه شده است.
  
  ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه اگرچه در بودجه پیشنهادی دولت ترامپ برای سال ۲۰۱۸ از سهم وزارت انرژی و برخی نهادهای دیگر کاسته شده، اما بودجه ناسا تنها یک درصد کمتر شده است .