مرگ براثر گرسنگی پیش بینی حضور در مریخ

  یک مطالعه نشان می دهد که کاوشگران مریخ در مدت ۶۵ روز از گرسنگی جان خود را از دست خواهند داد. مرگ براثر گرسنگی پیش بینی حضور در مریخ


  چندی پیش، رسانه های بین المللی از برنامه ریزی جهت اعزام نخستین انسان ها به فضا در قالب پروژه ای به نام مارس وان خبر دادند که بر این اساس قرار است طی چند سال آینده نخستین گروه انسان ها به مریخ مهاجرت کرده و برای همیشه در این سیاره باقی بمانند.

  مطالعات جدید نشان می دهد که برنامه ریزی های این پروژه دارای نواقصی است و در صورت عدم ایجاد تغییرات در این پروژه ، نخستین مهاجران مریخ به احتمال زیاد بر اثر گرسنگی و کمبود اکسیژن خواهند مرد.

  به گزارش جارپرس ازایرنا از ساینس، محققان موسسه فناوری ماساچوست(MIT) بر این باورند که برنامه های فعلی شرکت «مارس وان» برای اعزام انسان به سیاره مریخ تا سال ۲۰۲۵ ممکن است کاوشگران را در خطر گرسنگی تا حد مرگ قرار دهد.

  دانشجویان مقطع دکترای موسسه ام. آی. تی از اطلاعات عمومی برای شبیه سازی ماموریت استفاده کردند و متوجه شدند، برنامه ای که در حال حاضر برای رشد محصولات در نظر گرفته شده است، مناسب نیست و تولیدات غذائی پیش بینی شده در این طرح برای جمعیت انسان هائی که قرار است به مریخ مهاجرت کنند کافی نخواهد بود و برای رشد محصولات بیشتر نیز میزان اکسیژن کم خواهد شد.

  در شبیه سازی اسکان انسان در مریخ، این مساله مطرح شده است که به دست آوردن محصولات کافی برای این جمعیت، باعث کم شدن سطح اکسیژن شده و خطر جدی کمبود اکسیژن در زیستگاه ایجاد خواهد شد. در نتیجه تنها راه حل استفاده از نوعی سیستم حذف اکسیژن است که هنوز دستگاه آن برای استفاده در فضا ساخته نشده است.

  بیش از ۲۰۰ هزار انسان برای سفر یک طرفه به مریخ ثبت نام کرده اند اما تنها ۲۵ تا ۴۰ نفر برای این ماموریت انتخاب خواهند شد.

  سازمان مارس وان قصد دارد یک برنامه تلویزیونی مستند تولید کند که زندگی اولین مسافران به سیاره مریخ را ثبت می کند.

  این شرکت همچنین قصد دارد با همکاری شرکت «لاکهید مارتین» یک ماموریت غیر سرنشین دار را تا سال ۲۰۱۷ به مریخ بفرستد.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.