مرگ براثر گرسنگی پیش بینی حضور در مریخ

  یک مطالعه نشان می دهد که کاوشگران مریخ در مدت ۶۵ روز از گرسنگی جان خود را از دست خواهند داد. مرگ براثر گرسنگی پیش بینی حضور در مریخ


  چندی پیش، رسانه های بین المللی از برنامه ریزی جهت اعزام نخستین انسان ها به فضا در قالب پروژه ای به نام مارس وان خبر دادند که بر این اساس قرار است طی چند سال آینده نخستین گروه انسان ها به مریخ مهاجرت کرده و برای همیشه در این سیاره باقی بمانند.

  مطالعات جدید نشان می دهد که برنامه ریزی های این پروژه دارای نواقصی است و در صورت عدم ایجاد تغییرات در این پروژه ، نخستین مهاجران مریخ به احتمال زیاد بر اثر گرسنگی و کمبود اکسیژن خواهند مرد.

  به گزارش جارپرس ازایرنا از ساینس، محققان موسسه فناوری ماساچوست(MIT) بر این باورند که برنامه های فعلی شرکت «مارس وان» برای اعزام انسان به سیاره مریخ تا سال ۲۰۲۵ ممکن است کاوشگران را در خطر گرسنگی تا حد مرگ قرار دهد.

  دانشجویان مقطع دکترای موسسه ام. آی. تی از اطلاعات عمومی برای شبیه سازی ماموریت استفاده کردند و متوجه شدند، برنامه ای که در حال حاضر برای رشد محصولات در نظر گرفته شده است، مناسب نیست و تولیدات غذائی پیش بینی شده در این طرح برای جمعیت انسان هائی که قرار است به مریخ مهاجرت کنند کافی نخواهد بود و برای رشد محصولات بیشتر نیز میزان اکسیژن کم خواهد شد.

  در شبیه سازی اسکان انسان در مریخ، این مساله مطرح شده است که به دست آوردن محصولات کافی برای این جمعیت، باعث کم شدن سطح اکسیژن شده و خطر جدی کمبود اکسیژن در زیستگاه ایجاد خواهد شد. در نتیجه تنها راه حل استفاده از نوعی سیستم حذف اکسیژن است که هنوز دستگاه آن برای استفاده در فضا ساخته نشده است.

  بیش از ۲۰۰ هزار انسان برای سفر یک طرفه به مریخ ثبت نام کرده اند اما تنها ۲۵ تا ۴۰ نفر برای این ماموریت انتخاب خواهند شد.

  سازمان مارس وان قصد دارد یک برنامه تلویزیونی مستند تولید کند که زندگی اولین مسافران به سیاره مریخ را ثبت می کند.

  این شرکت همچنین قصد دارد با همکاری شرکت «لاکهید مارتین» یک ماموریت غیر سرنشین دار را تا سال ۲۰۱۷ به مریخ بفرستد.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  انتشار اولین عکس‌های کاسینی از قلب حلقه‌های زحل انتشار اولین عکس‌های کاسینی از قلب حلقه‌های زحل کاوشگر کاسینی اولین بخش از داده‌های گردآوری شده طی اولین شیرجه‌اش در میان اتمسفر سیاره زحل را به زمین ارسال کرد.
  
  قرار گرفتن شش فضانورد در مدار مریخ تا سال ۲۰۲۸ قرار گرفتن شش فضانورد در مدار مریخ تا سال ۲۰۲۸ اقدام ویژه ناسا برای سکونت در بیرون از کره خاکی اعلام شد.
  
  تاریخچه اکتشافات مهم نجوم تاریخچه اکتشافات مهم نجوم نجوم مطالعه مواد و مقدمه‌ای است درباره فرآیند بوجود آمدن آنچه در آنسوی جو زمین بوده و آسمان و کهکشان‌ها را شامل می‌شود.
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  اولین فضاپیمای باری چین در آزمایشگاه فضایی این کشور پهلو گرفت اولین فضاپیمای باری چین در آزمایشگاه فضایی این کشور پهلو گرفت مرکز کنترل هوافضای پکن اعلام کرد: اولین فضاپیمای باری چین موفق شد در اولین آزمایشگاه فضایی در حال چرخش این کشور پهلو بگیرد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.