موشک آریان ۵ ، دو ماهواره مخابراتی در مدار زمین قرار داد

  موشک آریان پنج شامگاه پنجشنبه دو ماهواره مخابراتی را با موفقیت در مدار زمین قرار داد. موشک آریان ۵ ، دو ماهواره مخابراتی در مدار زمین قرار داد


  این پنجمین پرتاب موفقیت آمیزی است که موشک آریان پنج در سال ۲۰۱۴ به ثبت رساند.


  موشک آریان پنج ساعت ۱۸ و ۴۳ دقیقه به وقت محلی (ساعت ۲۱ و ۴۳ دقیقه به وقت گرینویچ) ابتدا ماهواره اینتل ست ۳۰ ، ساخت شرکت آمریکایی اسپیس سیستمز لورال (SSL) را در مدار زمین ایست ور (ژئواستیشنری) قرار داد. این ماهواره قرار است خدمات تلویزیونی مستقیم و پشتیبانی و بازیابی داده های دیجیتالی را برای قاره آمریکا ارائه کند. طول عمر این ماهواره حداقل ۱۵ سال است.


  موشک آریان پنج سپس ماهواره آرست-یک (ARSAT-۱) را برای اپراتور آرژانتینی آرست در مدار ژئواستیشنری قرار داد. نخستین ماهواره ثابت ساخت آرژانتین قرار است مدت ۱۵ سال برای آرژانتین و کشورهای همسایه، خدمات مخابراتی همچون تلویزیون مستقیم و دسترسی به اینترنت و انتقال داده ها و ارتباطات تلفنی ارائه کند.


  به گزارش خبرگزاری رویترز از کورو (گویان) ، این دویست و بیستمین مأموریت موشک آریان و هفتاد و ششمین مأموریت موشک آریان پنج بود که با موفقیت انجام گرفت.


  نجات والو بالقاسم، وزیر آموزش و پرورش ملی، آموزش عالی و تحقیقات فرانسه که در این مراسم حضور داشت، گفت دولت فرانسه از برنامه آریان شش که دوم دسامبر آینده توسط کشورهای عضو آژانس فضایی اروپا در لوگزامبورگ به بحث گذاشته می شود، حمایت خواهد کرد.


  وی گفت : « ما به دنبال آن هستیم که خود را با رقابتی که بیش از پیش سخت تر می شود، تطبیق دهیم. اروپا دیگر در این زمینه تنها نیست... بنابراین باید بتونیم چیزی بهتر از آریان پنج اختراع کنیم. به همین علت است که فرانسه از طرح آریان شش حمایت می کند.»

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.
  
  پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد فضانوردان با استفاده از یک تلسکوپ پیشرفته موسوم به Event Horizon توانسته‌اند عکسی تهیه کنند که به احتمال زیاد مربوط به یک سیاه چاله فضایی است.
  
  حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان ​آژانس فضایی اروپا فیلمی از حرکت بیش از دو میلیون ستاره در کهکشان منتشر کرده است.
  
  تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا به نظر می‌رسد مأموریت‌های فضایی ناسا در پروژه‌ی فتح مریخ با چالش‌های متعددی همراه شده است.
  
  ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه اگرچه در بودجه پیشنهادی دولت ترامپ برای سال ۲۰۱۸ از سهم وزارت انرژی و برخی نهادهای دیگر کاسته شده، اما بودجه ناسا تنها یک درصد کمتر شده است .