موشک آریان ۵ ، دو ماهواره مخابراتی در مدار زمین قرار داد

  موشک آریان پنج شامگاه پنجشنبه دو ماهواره مخابراتی را با موفقیت در مدار زمین قرار داد. موشک آریان ۵ ، دو ماهواره مخابراتی در مدار زمین قرار داد


  این پنجمین پرتاب موفقیت آمیزی است که موشک آریان پنج در سال ۲۰۱۴ به ثبت رساند.


  موشک آریان پنج ساعت ۱۸ و ۴۳ دقیقه به وقت محلی (ساعت ۲۱ و ۴۳ دقیقه به وقت گرینویچ) ابتدا ماهواره اینتل ست ۳۰ ، ساخت شرکت آمریکایی اسپیس سیستمز لورال (SSL) را در مدار زمین ایست ور (ژئواستیشنری) قرار داد. این ماهواره قرار است خدمات تلویزیونی مستقیم و پشتیبانی و بازیابی داده های دیجیتالی را برای قاره آمریکا ارائه کند. طول عمر این ماهواره حداقل ۱۵ سال است.


  موشک آریان پنج سپس ماهواره آرست-یک (ARSAT-۱) را برای اپراتور آرژانتینی آرست در مدار ژئواستیشنری قرار داد. نخستین ماهواره ثابت ساخت آرژانتین قرار است مدت ۱۵ سال برای آرژانتین و کشورهای همسایه، خدمات مخابراتی همچون تلویزیون مستقیم و دسترسی به اینترنت و انتقال داده ها و ارتباطات تلفنی ارائه کند.


  به گزارش خبرگزاری رویترز از کورو (گویان) ، این دویست و بیستمین مأموریت موشک آریان و هفتاد و ششمین مأموریت موشک آریان پنج بود که با موفقیت انجام گرفت.


  نجات والو بالقاسم، وزیر آموزش و پرورش ملی، آموزش عالی و تحقیقات فرانسه که در این مراسم حضور داشت، گفت دولت فرانسه از برنامه آریان شش که دوم دسامبر آینده توسط کشورهای عضو آژانس فضایی اروپا در لوگزامبورگ به بحث گذاشته می شود، حمایت خواهد کرد.


  وی گفت : « ما به دنبال آن هستیم که خود را با رقابتی که بیش از پیش سخت تر می شود، تطبیق دهیم. اروپا دیگر در این زمینه تنها نیست... بنابراین باید بتونیم چیزی بهتر از آریان پنج اختراع کنیم. به همین علت است که فرانسه از طرح آریان شش حمایت می کند.»

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.