تاکسی‌ فضایی بوئینگ جایگزین شاتل فضایی می‌شود

  «سامانه حمل و نقل فضایی خدمه» (CST-۱۰۰) بوئینگ برای پرواز به مدار و جانشینی شاتل فضایی طراحی شده است. تاکسی‌ فضایی بوئینگ جایگزین شاتل فضایی می‌شود

   

  این سیستم هفت فضانورد را به ایستگاه بین‌المللی فضایی و مقاصد دیگر می‌برد. تاکسی فضایی CST-۱۰۰ یکی از سه وسیله‌نقلیه‌ای است که برای جایگزینی شاتل فضایی توسط ناسا از لحاظ مالی پشتیبانی می‌شود. انتظار می‌رود این سامانه سال ۲۰۱۷ و همزمان با رقبایش پروازهای آزمایشی‌اش را آغاز کند.

  با ارائه طرح‌های تاکسی فضایی، بوئینگ ماجراجویی تجاری جدیدی را برای پروازدادن فضانوردان به ایستگاه بین‌المللی فضایی آغاز کرده است. این شرکت در رقابت با شرکتهای اسپیس‌ایکس، سیرا نوادا و چند شرکت دیگر برای ارائه تاکسی‌های فضایی تجاری قرار دارد تا فضانوردان را به فضا ببرد و آمریکا برای انتقال آن‌ها به ایستگاه بین‌المللی فضایی به روسیه متکی نباشند.

  گفته می‌شود این شرکت برای توسعه طرح خود با چالش‌های جدی مواجه شده اما بازخورد بسیار خوبی از ناسا دریافت کرده است. بوئینگ اطمینان دارد طرح خود را برای پروازهای آزمایشی تا سال ۲۰۱۷ تکمیل کند. سامانه طراحی‌شده این شرکت با استفاده از موشک «اطلس ۵» به فضا پرتاب خواهد شد و این موشک از موتور RD-۱۸۰ ساخت روسیه استفاده می‌کند.

  از زمان بازنشستگی شاتل فضایی در ژوئیه سال ۲۰۱۱، آمریکا برای اعزام فضانوردانش به مدار به روسیه متکی بوده است.

  منبع:ایسنا

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.
  
  پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد فضانوردان با استفاده از یک تلسکوپ پیشرفته موسوم به Event Horizon توانسته‌اند عکسی تهیه کنند که به احتمال زیاد مربوط به یک سیاه چاله فضایی است.
  
  حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان ​آژانس فضایی اروپا فیلمی از حرکت بیش از دو میلیون ستاره در کهکشان منتشر کرده است.
  
  تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا به نظر می‌رسد مأموریت‌های فضایی ناسا در پروژه‌ی فتح مریخ با چالش‌های متعددی همراه شده است.
  
  ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه اگرچه در بودجه پیشنهادی دولت ترامپ برای سال ۲۰۱۸ از سهم وزارت انرژی و برخی نهادهای دیگر کاسته شده، اما بودجه ناسا تنها یک درصد کمتر شده است .