ماهواره های گالیله اروپا به مدار هدف نرسیدند

  دو ماهواره گالیله اروپا که به عنوان بخشی از سیستم راهبری و به منظور رقابت با سامانه «جی. پی. اس» به فضا پرتاب شده بودند، نتوانستند به مدار هدف خود ملحق شوند. ماهواره های گالیله اروپا به مدار هدف نرسیدند


  شرکت «آریان اسپیس» پرتاب کننده این سامانه ها به فضا روز شنبه اعلام کرد: ماهواره های «دورزا» (Doresa) و «میلنا» ( Milena) که روز جمعه از مرکز فضایی «کورو» واقع در گویان فرانسه و بر روی یک موشک روسی «سایوز VS۰۹» به فضا پرتاب شدند، نتوانستند به مدار هدف خود برسند.

  آریان اسپیس ادامه داد: مشاهدات انجام شده پس از جدایی ماهواره ها از این موشک روسی نشان داد که میان مداری که ماهواره ها به آن ملحق شدند و مدار برنامه ریزی شده آن یک فاصله وجود دارد.

  بنا بر این گزارش این دو ماهواره بر روی مدار پایین تر از مدار موردانتظار قرار گرفتند و محققان در حال بررسی علت این موضوع هستند؛ تصحیح مدار این دو ماهواره فرآیندی پیچیده است.

  طبق اعلام آژانس فضایی اروپا، این دو ماهواره از مرکز عملیاتشان در آلمان به دقت کنترل می شوند.

  سیستم ماهواره ای ناوبری جهانی اتحادیه اروپا به نام «گالیله» به منظور رقابت با سامانه «جی.پی.اس» در حال توسعه است؛ این سامانه در نهایت دارای ۳۰ مدارگرد خواهد شد.

  سازمان فضایی اروپا برای تکمیل شدن این پروژه چند میلیارد دلاری، سالانه ۶ تا ۸ ماهواره در مدار زمین قرار خواهد داد.

  سامانه ناوبری اروپا در شرایط بسیار بد جوی، با دقت بسیار بالا در حد یک متر، رانندگان خودروها، هواپیماها و قطارها را هدایت خواهد کرد و در زمینه های مختلف دیگر مورد استفاده کابران قرار خواهد گرفت.

  در صورت بروز هر گونه اختلال، سیستم در عرض چند ثانیه کاربران را آگاه خواهد ساخت و در صورت از کار افتادن هر کدام از ماهواره ها، سه ماهواره کمکی کارآیی سامانه گالیله را تضمین خواهد کرد تا خلل و وقفه ای در دستگاه های کاربران ایجاد نشود.

  سیستم ماهواره ای ناوبری جهانی اتحادیه اروپا به نام گالیله، دانشمند و ستاره شناس ایتالیایی نامگذاری شده، مردی که در اوایل قرن ۱۷میلادی گفت کره زمین ثابت نیست و بدور خورشید می گردد اما در دادگاه تفتیش عقاید کلیسا مجبور به انکار نظریه درست خود شد.

  منبع:ایرنا

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.