پرتاب ناموفق راکت فضایی اسپیس ایکس

  راکت فضایی اسپیس ایکس در پرواز آزمایشی روز گذشته با شکست مواجه و در آسمان ایالت تگزاس منفجر شد. پرتاب ناموفق راکت فضایی اسپیس ایکس


  راکت F۹R متعلق به شرکت اسپیس ایکس روز گذشته و در حین پرواز آزمایشی در ایالت تگزاس منفجر شد. راکت Space X در مدت پرواز با نقص مواجه شد تا از ماموریت فضایی خود باز بماند. سیستم راکت در آسمان تگزاس و به شکل غیر منتظره ای با مشکل مواجه و به صورت اتوماتیک راکت منفجر شد. اکنون کارشناسان در حال بررسی علت این انفجار هستند.

  این راکت نوع جدیدی با نام F۹R بود. پروژه اسپیس ایکس با همکاری شرکت هایی مانند ناسا، بوئینگ، Blue Origin (منشا آبی)، شرکت Sierra Nevada انجام شده است تا با کمک این فضاپیماها بتوانند فضانوردان را به طور خصوصی (برای تفریح و سرگرمی) یا انجام تحقیقات به ایستگاه بین المللی فضاییISS بفرستند.

  اسپیس ایکس ضمن قراردادی به مبلغ حدودا ۱.۶ میلیارد دلار معادل ۱.۲ میلیارد یورو ، مسئولیت ۱۲ ماموریت فضایی به ایستگاه بین المللی فضایی را برعهده گرفته است. تاکنون سه پرواز اسپیس ایکس با موفقیت مواجه شده بود.

  در ماه گذشته، اسپیس ایکس پس از چندین تلاش ناموفق توانست موشک فالکون ۹ را به فضا پرتاب کند. اسپیس ایکس در پرتاب ماهواره جدید از برنامه های متفاوتی استفاده کرده بود. برای مثال، ماهواره های ارسال شده دارای قدرت انتقال بیشتر و سریعتری نسبت به مدل های پیشین بوده و می توانستند در ارتفاعات بالاتری پرواز کرده و مناطق بیشتری را پوشش دهند اما راکت جدید با وجود برنامه هایی مانند پرواز در ارتفاعات، بازگشت به زمین و پرواز مجدد نتوانست به ادامه ماموریت خود بپردازد.

   

  منبع: خبرگزاری مهر،

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.
  
  پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد فضانوردان با استفاده از یک تلسکوپ پیشرفته موسوم به Event Horizon توانسته‌اند عکسی تهیه کنند که به احتمال زیاد مربوط به یک سیاه چاله فضایی است.
  
  حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان ​آژانس فضایی اروپا فیلمی از حرکت بیش از دو میلیون ستاره در کهکشان منتشر کرده است.
  
  تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا به نظر می‌رسد مأموریت‌های فضایی ناسا در پروژه‌ی فتح مریخ با چالش‌های متعددی همراه شده است.
  
  ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه اگرچه در بودجه پیشنهادی دولت ترامپ برای سال ۲۰۱۸ از سهم وزارت انرژی و برخی نهادهای دیگر کاسته شده، اما بودجه ناسا تنها یک درصد کمتر شده است .