پرتاب ناموفق راکت فضایی اسپیس ایکس

  راکت فضایی اسپیس ایکس در پرواز آزمایشی روز گذشته با شکست مواجه و در آسمان ایالت تگزاس منفجر شد. پرتاب ناموفق راکت فضایی اسپیس ایکس


  راکت F۹R متعلق به شرکت اسپیس ایکس روز گذشته و در حین پرواز آزمایشی در ایالت تگزاس منفجر شد. راکت Space X در مدت پرواز با نقص مواجه شد تا از ماموریت فضایی خود باز بماند. سیستم راکت در آسمان تگزاس و به شکل غیر منتظره ای با مشکل مواجه و به صورت اتوماتیک راکت منفجر شد. اکنون کارشناسان در حال بررسی علت این انفجار هستند.

  این راکت نوع جدیدی با نام F۹R بود. پروژه اسپیس ایکس با همکاری شرکت هایی مانند ناسا، بوئینگ، Blue Origin (منشا آبی)، شرکت Sierra Nevada انجام شده است تا با کمک این فضاپیماها بتوانند فضانوردان را به طور خصوصی (برای تفریح و سرگرمی) یا انجام تحقیقات به ایستگاه بین المللی فضاییISS بفرستند.

  اسپیس ایکس ضمن قراردادی به مبلغ حدودا ۱.۶ میلیارد دلار معادل ۱.۲ میلیارد یورو ، مسئولیت ۱۲ ماموریت فضایی به ایستگاه بین المللی فضایی را برعهده گرفته است. تاکنون سه پرواز اسپیس ایکس با موفقیت مواجه شده بود.

  در ماه گذشته، اسپیس ایکس پس از چندین تلاش ناموفق توانست موشک فالکون ۹ را به فضا پرتاب کند. اسپیس ایکس در پرتاب ماهواره جدید از برنامه های متفاوتی استفاده کرده بود. برای مثال، ماهواره های ارسال شده دارای قدرت انتقال بیشتر و سریعتری نسبت به مدل های پیشین بوده و می توانستند در ارتفاعات بالاتری پرواز کرده و مناطق بیشتری را پوشش دهند اما راکت جدید با وجود برنامه هایی مانند پرواز در ارتفاعات، بازگشت به زمین و پرواز مجدد نتوانست به ادامه ماموریت خود بپردازد.

   

  منبع: خبرگزاری مهر،

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.