نخستین فضاپیمای عربی به فضا می‌رود

  پس از ساخت مرتفع‌ترین برج جهان، امارات متحده عربی اکنون در صدد فتح فضا برآمده و طرح‌های جدیدش را برای ارسال نخستین فضاپیمای بدون‌سرنشین عربی به فضا تا مارس سال ۲۰۲۱ اعلام کرده است. نخستین فضاپیمای عربی به فضا می‌رود


  به گزارش سرویس فناروی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کاوشگر بدون‌سرنشین امارات متحده مسافتی بیش از ۵۹.۵ میلیون کیلومتر را تا مریخ طی خواهد کرد و این کشور را به یکی از ۹ کشوری تبدیل می‌کند که دارای برنامه‌هایی فضایی برای کاوش سیاره سرخ است. هنوز اهداف علمی ویژه این سامانه اعلام نشده است.

  امارات در حالی طرح‌هایش را برای ارسال فضاپیمای عربی به فضا مطرح کرده که موفقیت کلی بشر در ماموریت‌های مریخ از دهه ۱۹۶۰ کمتر از ۵۰-۵۰ بوده است. در این میان، ناسا دارای بالاترین میزان موفقیت ۷۰ درصدی بوده و این آژانس ۲۱ ماموریت را از دهه ۱۹۶۰ تاکنون به فضا اعزام کرده که فقط شش مورد از آن‌ها موفقیت‌آمیز بوده است.

  آمریکا تنها کشوری است که تاکنون بر سطح مریخ فرود آمده و دارای کاوشگر بدون سرنشین عملگر به مدت طولانی روی این سیاره است.

  امارات متحده عربی مدعی است سرمایه‌گذاری این کشور در زمینه فناوری‌های فضایی از مرز ۵.۴ میلیارد دلار تجاوز کرده است. این سرمایه‌گذاری در حوزه‌های داده‌های ماهواره‌ای، ارتباطات ماهواره‌ای تلفن همراه، نقشه‌برداری و مشاهده زمین گزارش شده است.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ماموریت اضطراری در ایستگاه فضایی انجام شد؛راهپیمایی ۲ ساعت و ۴۶ دقیقه‌ای در فضا ماموریت اضطراری در ایستگاه فضایی انجام شد؛راهپیمایی ۲ ساعت و ۴۶ دقیقه‌ای در فضا فضانوردان مستقر در ایستگاه فضایی بین‌المللی موفق شدند ماموریت اضطراری خود را با موفقیت انجام دهند.
  
  قزاقستان موشک فضاپیما می‌سازد قزاقستان موشک فضاپیما می‌سازد قزاقستان که همکاری‌های گسترده فضایی با روسیه دارد در آینده‌ای نزدیک همراه این کشور برای ساخت یک موشک فضاپیما با تازه ترین فناوری‌ها اقدام می‌کند.
  
  بررسی ۱۰ عکس برگزیده تلسکوپ فضایی هابل بررسی ۱۰ عکس برگزیده تلسکوپ فضایی هابل در فضا، ستاره‌ها و کهکشان‌های بی‌شماری وجود دارند که صحنه‌هایی بسیار زیبا خلق می‌کنند. ستاره‌شناسان با استفاده از تلسکوپ هابل تعدادی از این صحنه‌ها را به تصویر کشیده‌اند. با ما همراه باشید.
  
  پگی ویتسون، زنی با رکوردهای فضایی منحصر به فرد پگی ویتسون، زنی با رکوردهای فضایی منحصر به فرد پگی ویتسون، مسن‌ترین زن فضانورد است که هم‌اکنون در ایستگاه فضایی بین‌المللی به سر می‌برد. او اخیرا رکوردهای جدیدی درفضابه ثبت رسانده است.
  
  بهره گیری از موتور جت پلاسما؛این هواپیما شما را به فضا می برد بهره گیری از موتور جت پلاسما؛این هواپیما شما را به فضا می برد دانشمندان به نسل جدیدی از موتورها فکر می کنند که انسان را راهی فضا خواهد کرد. اینجا صحبت از موتورهای جت پلاسما است.
  
  روبات روسی به فضا می رود روبات روسی به فضا می رود روسیه روبات ویژه ای را طراحی می کند تا برای انجام ماموریت های تعریف شده در ایستگاه فضایی بین المللی بکار گرفته شود.
  
  فعال‌سازی دوباره سه ماهواره مرموز توسط روسیه فعال‌سازی دوباره سه ماهواره مرموز توسط روسیه ماهواره‌های روسی که در سال ۲۰۱۳ به مدار پایینی زمین پرتاب شدند، باری دیگر فعال شدند درحالی که هنوز هیچ‌کس خبر ندارد کاربری این ماهواره‌ها چیست .
  
  ماموریت اضطراری؛فضانوردان رایانه خراب را در فضا تعویض می کنند ماموریت اضطراری؛فضانوردان رایانه خراب را در فضا تعویض می کنند فردا دو فضانورد در فضای خارجی ایستگاه فضایی بین المللی ماموریتی اضطراری انجام خواهند داد تا یک رایانه خراب را جایگزین کنند.
  
  اسپیس ایکس مأموریتی متفاوت برای موشک فالکون ۹ در نظر دارد اسپیس ایکس مأموریتی متفاوت برای موشک فالکون ۹ در نظر دارد مأموریت‌های فضایی فراوانی در سالیان گذشته انجام شده است؛ اما به‌تازگی برنامه‌ای متفاوت توسطاسپیس ایکسو شرکت الیزیوم در حال انجام است.
  
  شناسایی پل مغناطیسی بین دو کهکشان برای نخستین بار شناسایی پل مغناطیسی بین دو کهکشان برای نخستین بار برای نخستین بار در طول تاریخ، دانشمندان موفق شده‌اند شواهدی از یک پل مغناطیسی بینکهکشانی به دست آورند.
  
  بحران جدید ماهواره‌های نظامی آمریکا بحران جدید ماهواره‌های نظامی آمریکا تهدیدهای برآورد و ابراز شده الکترونیکی علیه سیستم های مخابراتی ماهواره های در چند سال گذشته به سرعت افزایش یافته است و این افزایش در آینده ادامه خواهد یافت.
  
  سبک‌ترین ماهواره جهان ساخته شد سبک‌ترین ماهواره جهان ساخته شد یک نوجوان هندی به نام ریفات شاروک، سبک‌ترین ماهواره جهان را طراحی و با استفاده از فناوری چاپ سه‌بعدی ساخته است.