کپسول باری سیگنوس به فضا پرتاب شد

  موشک آنتارس حامل کپسول باری سیگنوس سفر خود را به مقصد ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS)‌ آغاز کرد. کپسول باری سیگنوس به فضا پرتاب شد


  موشک آنتارس - به ارتفاع یک ساختمان ۱۳ طبقه - حامل کپسول بدون سرنشین سیگنوس روز یکشنبه ۱۳ ژوئیه (۲۲ تیر) در ساعت ۱۶:۵۲ به وقت گرینویچ (۲۱:۱۲ به وقت تهران) از پایگاه فضایی والوپس به فضا پرتاب شد و روز چهارشنبه ۲۵ تیر به ایستگاه فضایی ملحق خواهد شد.

  این مأموریت که Orb-۲ نامگذاری شده است، دومین مأموریت رسمی انتقال تجهیزات به ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS)‌ توسط سیگنوس و چهارمین مأموریت موفق موشک آنتارس در ۱۵ ماه گذشته محسوب می‌شود.

  کپسول بدون سرنشین سیگنوس در این مأموریت ۱۶۰۰ کیلوگرم بار شامل آب و غذا، اکسیژن، آزمایشات علمی، تعدادی ماهواره‌ کوچک و پمپ جایگزین برای ماژول ژاپن را به ایستگاه فضایی منتقل می‌کند.

  موشک آنتارس و کپسول باری سیگنوس توسط شرکت خصوصی هوافضای اوربیتال ساینس ساخته شده‌اند؛ این شرکت در قالب قراردادی به ارزش ۱.۹ میلیارد دلار با ناسا و طی ۸ مأموریت تا سال ۲۰۱۶، ‌انتقال تجهیزات مورد نیاز فضانوردان مستقر در ایستگاه فضایی را برعهده گرفته است.

  پرتاب کپسول باری سپگنوس یک روز پس از پنج هزارمین روز آغاز فعالیت رسمی ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS)‌ - استقرار ۳ سرنشین مأموریت Expedition۱ در ISS - انجام شد.

  منبع:ایسنا

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  انتشار اولین عکس‌های کاسینی از قلب حلقه‌های زحل انتشار اولین عکس‌های کاسینی از قلب حلقه‌های زحل کاوشگر کاسینی اولین بخش از داده‌های گردآوری شده طی اولین شیرجه‌اش در میان اتمسفر سیاره زحل را به زمین ارسال کرد.
  
  قرار گرفتن شش فضانورد در مدار مریخ تا سال ۲۰۲۸ قرار گرفتن شش فضانورد در مدار مریخ تا سال ۲۰۲۸ اقدام ویژه ناسا برای سکونت در بیرون از کره خاکی اعلام شد.
  
  تاریخچه اکتشافات مهم نجوم تاریخچه اکتشافات مهم نجوم نجوم مطالعه مواد و مقدمه‌ای است درباره فرآیند بوجود آمدن آنچه در آنسوی جو زمین بوده و آسمان و کهکشان‌ها را شامل می‌شود.
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  اولین فضاپیمای باری چین در آزمایشگاه فضایی این کشور پهلو گرفت اولین فضاپیمای باری چین در آزمایشگاه فضایی این کشور پهلو گرفت مرکز کنترل هوافضای پکن اعلام کرد: اولین فضاپیمای باری چین موفق شد در اولین آزمایشگاه فضایی در حال چرخش این کشور پهلو بگیرد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.