روبات های ناسا به دوربین های گوگل مجهز می شوند

  محققان ناسا با همکاری گوگل نسل جدیدی از روبات ها را تولید می کنند که با استفاده از موتور های کوچک مونو اکسید کربن در فضا و شرایط بی وزنی حرکت می کنند. گوگل و ناسا در جریان ساخت نسل جدیدی از روبات های کروی فضاپیما همکاری می کنند. روبات های ناسا به دوربین های گوگل مجهز می شوند


  این روبات ها که با عنوان Sphere شناخته می شوند، تقریبا به اندازه یک توپ بولینگ هستند و اولین نمونه آن ها در سال ۲۰۰۶ توسط ناسا به ایستگاه فضایی بین المللی ارسال شد. در آن زمان روبات ها تنها قابلیت جابه جایی از یک نقطه به نقطه دیگر را داشتند. اما اکنون قرار است گوگل برای افزایش قابلیت های پیشرفته به این روبات ها و تولید نسل جدیدی از آن ها با ناسا همکاری کند.

  این همکاری که با عنوان پروژه تانگو شناخته می شود، شامل یک پروژه تحقیقاتی با هدف ایجاد یک مکانیزم دید سه بعدی است که قابلیت نصب بر روی تجهیزات سیار را دارد. این مکانیزم که اکنون در گوشی های هوشمند گوگل موسوم به تانگو کاربرد دارد، به زودی به چشمان روبات های کروی ناسا بدل خواهد شد.

  تجهیزاتی که با استفاده از فناوری پروژه تانگو تولید می شوند به حسگر های مادون قرمز و دوربین های تشخیص حرکت مجهز هستند که امکان تهیه یک نقشه سه بعدی از محیط اطراف را توسط یک کامپیوتر فراهم می کنند. این قابلیت ها امکان حرکت روبات های کروی را با سرعت ۲.۵ سانتیمتر بر ثانیه در ایستگاه فضایی بین المللی و تهیه تصاویر سه بعدی از محیط آن فراهم می کنند.

  در ماه آوریل سال جاری نمونه اولیه روبات جدید ناسا با موفقیت مورد آزمایش قرار گرفت و محققان سازمان فضایی آمریکا امیدوارند ازاین روبات ها به عنوان دستیار فضانوردان استفاده کنند.

  منبع:ایرنا

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  انتشار اولین عکس‌های کاسینی از قلب حلقه‌های زحل انتشار اولین عکس‌های کاسینی از قلب حلقه‌های زحل کاوشگر کاسینی اولین بخش از داده‌های گردآوری شده طی اولین شیرجه‌اش در میان اتمسفر سیاره زحل را به زمین ارسال کرد.
  
  قرار گرفتن شش فضانورد در مدار مریخ تا سال ۲۰۲۸ قرار گرفتن شش فضانورد در مدار مریخ تا سال ۲۰۲۸ اقدام ویژه ناسا برای سکونت در بیرون از کره خاکی اعلام شد.
  
  تاریخچه اکتشافات مهم نجوم تاریخچه اکتشافات مهم نجوم نجوم مطالعه مواد و مقدمه‌ای است درباره فرآیند بوجود آمدن آنچه در آنسوی جو زمین بوده و آسمان و کهکشان‌ها را شامل می‌شود.
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  اولین فضاپیمای باری چین در آزمایشگاه فضایی این کشور پهلو گرفت اولین فضاپیمای باری چین در آزمایشگاه فضایی این کشور پهلو گرفت مرکز کنترل هوافضای پکن اعلام کرد: اولین فضاپیمای باری چین موفق شد در اولین آزمایشگاه فضایی در حال چرخش این کشور پهلو بگیرد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.