رونمایی از لباس فضانوردان مریخی

  سازمان ناسا برنامه‌های خود را برای ارسال اولین فضانوردان به سیاره مریخ با یک لباس جدید فضایی تائید کرد. رونمایی از لباس فضانوردان مریخی

  لباس جدید موسوم به « Z-۲» که برای هر فضانورد بطور سه‌بعدی چاپ می‌شود، به فضانوردان اجازه خواهد داد با سهولت بیشتر بر روی سطح سیاره سرخ حرکت کنند.

  پوشیدن این لباس نیز بسیار ساده‌تر است و می‌توان براحتی آن را به کنار یک ماژول زیستگاه یا کاوشگر بدون نیاز به هوابند (airlock) متصل کرد.

  فضانوردان می‌توانند از پشت و از میان یک دریچه این لباس را به تن کنند که حتی می‌توان آن را در یک ماژول فرودگر ساخت. این بدان معنی است که دیگر نیازی به یک هوابند سنتی برای پوشیدن لباسهای فضایی نخواهد بود.

  ابزارهای Suitport جایگزینی برای هوابندها هستند که به فضانوردان اجازه می‌دهند به سرعت و ساده بدون وارد کردن غبار و دیگر آلاینده‌ها به ماژولهای زیستگاه، کاوشگرها و دیگر سازه‌ها وارد و خارج شوند.

  لباسهای مجموعه Z که توسط شرکت ILC Dover برای ناسا در حال طراحی است، انعطاف بیشتری نسبت به طراحی‌های کنونی مورد استفاده در ایستگاه فضایی بین‌المللی برای فضانوردان خواهد داشت.

  ایمی راس، مهندس لباس فضایی ناسا در ویدیویی که توسط این سازمان منتشر شده، گفت: ما در تلاش برای طراحی لباس جدیدی هستیم که هر دو قابلیت فعالیت خارج فضاپیمای ریزگرانشی و قابلیت سطح را داشته باشد.

  این طراحی موسوم به «فناوری» اکنون در نسخه نهایی لباس ناسا که قرار است تا نوامبر ۲۰۱۴ برای آزمایش آماده شود، گنجانیده خواهد شد.

  هر شکل جدید لباس به آزمایش فناوری‌های جدیدی خواهد پرداخت که در آینده در لباس اولین انسانهای مسافر مریخ استفاده خواهند شد.

  لباس Z-۲ ناسا جدیدترین پیش‌ساخت گروه لباسهای Z این سازمان است و جانشین مدل سبز و سفید Z-۱ خواهد شد که در سال ۲۰۱۲ رونمایی شده بود.

  برای مثال این لباس به سیم لومینکس و تکه‌هایی که برای شناسایی راحت‌تر اعضای گروه در زمان پیاده‌روی فضایی، نور ساطع می‌کند، مجهز شده است.

  این تکه‌ها به نیم‌تنه بالایی و پایینی متصل شده‌اند و همچنین پلیسه‌های آویزانی دارد که حرکت را ساده‌تر می‌کنند.

  از دیگر ویژگیهای این لباس، پنلهای مقاوم در برابر سایش آن است که در نیم‌تنه پایینی نصب شده‌اند.

  نسخه Z-۲ از بخشهای چاپ سه‌بعدی ساخته شده و از اسکنهای لیزر انسان سه‌بعدی برای اندازه‌گیری دقیق هر کدام از فضانوردان استفاده خواهد شد.

  منبع:ایسنا

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.