ایران دانش فنی پرتاب کاوشگر به فضا را دراختیار اندونزی قرار می دهد

  وزیر تحقیقات و فناوری اندونزی در جریان بازدید از سازمان فضایی ایران پروژه طراحی و ساخت کاوشگر این کشور را به مسوولان فضایی کشور ارایه کرد و خواست تا نخستین کاوشگر اندونزیایی با دانش فنی ایران به فضا پرتاب شود. ایران دانش فنی پرتاب کاوشگر به فضا را دراختیار اندونزی قرار می دهد


  دکتر «حمید فاضلی» قائم مقام سازمان فضایی ایران در این زمینه به خبرنگار علمی ایرنا گفت: سازمان فضایی اندونزی (لابان) طرح های خود در زمینه کاوشگرهای فضایی و ماهواره های سنجش از راه دور خود را در حاشیه بازدید «محمد حتا» وزیر تحقیقات و فناوری این کشور در اختیار مسوولان فضایی ایران قرار داد تا مسیر علمی ایران در زمینه پرتاب موجود زنده به فضا در این کشور نیز دنبال شود.

  وی افزود: اندونزی در سال های گذشته یک ماهواره سنجش از راه دور را با همکاری آلمان به فضا پرتاب کرد و اکنون درصدد انجام پروژه های فضایی و پرتاب ماهواره ها و کاوشگرها به صورت مستقل هستند و در این مسیر جمهوری اسلامی ایران را الگوی خود قرار داده اند.

  قائم مقام سازمان فضایی ایران خاطر نشان کرد: قرار است دوره های علمی مشترک در پژوهشگاه فضایی ایران برگزار شود و دوره های آموزشی در مقطع تحصیلات تکمیلی در ایران برگزار خواهد شد.

  وی افزود: همچنین قرار است تا دانشجویان اندونزیایی در مسابقات دانشجویایی کن ست ایران شرکت کنند.  دکتر محمد حتا (gusti muhammad hatta) وزیر تحقیقات و فناوری اندونزی و هیاتی از مقامات این کشور از پژوهشکده سامانه های فضایی سازمان فضایی ایران بازدید کردند.

  به گزارش روز سه شنبه خبرنگار علمی ایرنا این هیات متشکل از معاون وزیر علوم و منابع فناوری Freddie permanazen ، مشاور وزیر در امور انرژی و مواد پیشرفته Idwan soehaadi، سفیر Dian Wireng Jurit، رایزن Herianda iatief و برخی دیگر از مقامات این کشور است که در جریان این بازدید از نزدیک از پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران در زمینه زیست فناوری فضایی در پژوهشکده سامانه های فضایی ایران مطلع شدند.

  دکتر حمید فاضلی قائم مقام سازمان فضایی ایران در این باره به خبرنگار علمی ایرنا گفت: این هیات ۱۳ نفره علاقمند بازدید از دستاوردهای فناوری فضایی در ایران بودند و از نزدیک با فرایند پرتاب موجودات زنده به فضا آشنا شدند.

  به گزارش ایرنا، دکتر محمد حتا وزیر تحقیقات و فناوری اندونزی در این بازدید با ابراز شگفتی از دستاوردهای فضایی جمهوری اسلامی ایران به ویژه در زمینه زیست فناوری فضایی خواستار همکاری و تبادل علمی در زمینه فضا بین دو کشور شد.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.