معرفی برگزیدگان مسابقه نقاشی من و فضا

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، طی مراسمی با حضور ریاست پژوهشگاه فضایی ایران و تنی چند از مسئولان، جشن مسابقه نقاشی "من و فضا" در پژوهشگاه فضایی ایران برگزار شد و ضمن تقدیر از شرکت‌کنندگان در این مسابقه نفرات برتر معرفی شدند. معرفی برگزیدگان مسابقه نقاشی من و فضا


  در این مراسم دکتر حسن کریمی رئیس پژوهشگاه فضایی ایران طی سخنانی اظهار داشت: مسابقه نقاشی من و فضا به مناسبت روز ملی فناوری فضایی برای کودکان و نوجوانان از سوی این پژوهشگاه برگزار شده است.

  ریاست پژوهشگاه فضایی ایران هدف از برگزاری این مسابقه را ترویج فرهنگ فضایی برای عموم و تشویق کودکان و نوجوانان به آشنایی و فراگیری علوم و فناوری‌های فضایی و کاربردهای آن در زندگی انسان برشمرد.

  وی یادآور شد: موضوع مسابقه در سه موضوع "سفر به فضا"،"فرگام و پیشگام میمون‌های فضانورد" و "موجود فضایی دوست داشتنی من" بود که بیشترین نقاشی در موضوع "سفر به فضا" ارائه شده است.

  همزمان با این مراسم، نمایشگاهی از آثار نقاشی ارسالی به دبیرخانه مسابقه در محل پژوهشگاه فضایی ایران برگزار شد.

  در جشن مسابقه نقاشی "من و فضا" نفرات اول تا سوم رده سنی ۴ تا ۷ سال به ترتیب رتبه آلاقمی، کیان پیامی مهر و علی خمارباغی معرفی شدند.

  نفرات برگزیده این مسابقه در رده سنی ۸ تا ۱۰ سال نیز عبارت بودند از: سلدا نوروزپور،اوستا سلیمانی و ایلیا غلامپور.

  در این مسابقه نفرات اول تا سوم رده سنی ۱۱ تا ۱۵ سال بدین ترتیب معرفی شدند: مبین افسری واریانی و محمدرضا داوطلب و حنانه جمالی.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.