معرفی برگزیدگان مسابقه نقاشی من و فضا

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، طی مراسمی با حضور ریاست پژوهشگاه فضایی ایران و تنی چند از مسئولان، جشن مسابقه نقاشی "من و فضا" در پژوهشگاه فضایی ایران برگزار شد و ضمن تقدیر از شرکت‌کنندگان در این مسابقه نفرات برتر معرفی شدند. معرفی برگزیدگان مسابقه نقاشی من و فضا


  در این مراسم دکتر حسن کریمی رئیس پژوهشگاه فضایی ایران طی سخنانی اظهار داشت: مسابقه نقاشی من و فضا به مناسبت روز ملی فناوری فضایی برای کودکان و نوجوانان از سوی این پژوهشگاه برگزار شده است.

  ریاست پژوهشگاه فضایی ایران هدف از برگزاری این مسابقه را ترویج فرهنگ فضایی برای عموم و تشویق کودکان و نوجوانان به آشنایی و فراگیری علوم و فناوری‌های فضایی و کاربردهای آن در زندگی انسان برشمرد.

  وی یادآور شد: موضوع مسابقه در سه موضوع "سفر به فضا"،"فرگام و پیشگام میمون‌های فضانورد" و "موجود فضایی دوست داشتنی من" بود که بیشترین نقاشی در موضوع "سفر به فضا" ارائه شده است.

  همزمان با این مراسم، نمایشگاهی از آثار نقاشی ارسالی به دبیرخانه مسابقه در محل پژوهشگاه فضایی ایران برگزار شد.

  در جشن مسابقه نقاشی "من و فضا" نفرات اول تا سوم رده سنی ۴ تا ۷ سال به ترتیب رتبه آلاقمی، کیان پیامی مهر و علی خمارباغی معرفی شدند.

  نفرات برگزیده این مسابقه در رده سنی ۸ تا ۱۰ سال نیز عبارت بودند از: سلدا نوروزپور،اوستا سلیمانی و ایلیا غلامپور.

  در این مسابقه نفرات اول تا سوم رده سنی ۱۱ تا ۱۵ سال بدین ترتیب معرفی شدند: مبین افسری واریانی و محمدرضا داوطلب و حنانه جمالی.

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.
  
  پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد فضانوردان با استفاده از یک تلسکوپ پیشرفته موسوم به Event Horizon توانسته‌اند عکسی تهیه کنند که به احتمال زیاد مربوط به یک سیاه چاله فضایی است.
  
  حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان ​آژانس فضایی اروپا فیلمی از حرکت بیش از دو میلیون ستاره در کهکشان منتشر کرده است.
  
  تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا به نظر می‌رسد مأموریت‌های فضایی ناسا در پروژه‌ی فتح مریخ با چالش‌های متعددی همراه شده است.
  
  ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه اگرچه در بودجه پیشنهادی دولت ترامپ برای سال ۲۰۱۸ از سهم وزارت انرژی و برخی نهادهای دیگر کاسته شده، اما بودجه ناسا تنها یک درصد کمتر شده است .