نرم‌افزار آرشیو ملی تصاویر ماهواره‌ای تهیه می‌شود

  رئیس اداره سنجش از دور سازمان فضایی گفت: به زودی نرم‌افزاری جهت آرشیو تصاویر ماهواره‌ای در سازمان فضایی ایجاد خواهد شد تا امکان بهره‌برداری از این نرم‌افزار به راحتی صورت گیرد. نرم‌افزار آرشیو ملی تصاویر ماهواره‌ای تهیه می‌شود

   


  به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا بهشتی‌فر در مراسم افتتاحیه مرکز پایش ایران ست گفت: با توجه به نیازهای کشور با پیشرفت تکنولوژی الگویی در قالب الگوریتم پیاده می کنیم تا محصولات خود را برحسب موضوع به کاربران تحویل بدهیم.

  وی گفت: سازمان فضایی ایران ۳۰باکس اطلاعات را در اختیار دارد و بر آن است تا این اطلاعات را به راحتی در اختیار سازمان ها و ارگان های مختلف قرار دهد.

  بهشتی‌‎فر در خصوص اطلاعات تصاویر ماهواره ای گفت: این اطلاعات در خصوص هواشناسی، جنگل ها و مراتع، عقب نشینی خط ساحل دریا، سنجش میزان برف و باران و... در مقیاس‌های مختلف است که با تهیه نرم‌افزاری می توانیم به راحتی اطلاعات را در اختیار افراد قرار دهیم.

  رئیس اداره مهندسی سنجش از دور سازمان فضایی ایران افزود: نرم افزار آرشیو ملی تصاویر ماهواره ای با هدف انجام عملیات پیش پردازش و پردازش ماهواره بر روی تصاویر و همچنین اتخاذ اطلاعات ماهواره ای به صورت مکانیزه، ایجاد تصاویر ماهواره ای با ارزش افزوده، ذخیره سازی تصاویر ماهواره ای را دارد.

  بهشتی‌فر در پایان افزود: بر آن هستیم تا نرم افزار آرشیو ملی تصاویر ماهواره ای را به زودی در اختیار افراد قرار دهیم تا افراد بتوانند از اطلاعات تولید شده ملی در سازمان فضایی بهره مند شوند.

   

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.
  
  پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد فضانوردان با استفاده از یک تلسکوپ پیشرفته موسوم به Event Horizon توانسته‌اند عکسی تهیه کنند که به احتمال زیاد مربوط به یک سیاه چاله فضایی است.
  
  حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان ​آژانس فضایی اروپا فیلمی از حرکت بیش از دو میلیون ستاره در کهکشان منتشر کرده است.
  
  تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا به نظر می‌رسد مأموریت‌های فضایی ناسا در پروژه‌ی فتح مریخ با چالش‌های متعددی همراه شده است.
  
  ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه اگرچه در بودجه پیشنهادی دولت ترامپ برای سال ۲۰۱۸ از سهم وزارت انرژی و برخی نهادهای دیگر کاسته شده، اما بودجه ناسا تنها یک درصد کمتر شده است .