«گوگل» هم به پروژه گردشگری فضایی پیوست

  «گوگل» هم به سرمایه‌گذاران پروژه گردشگری فضایی «ریچارد برانسون» پیوست. «گوگل» هم به پروژه گردشگری فضایی پیوست


  اجرای پروژه گردشگری فضایی از سال‌ها قبل توسط میلیاردر معروف انگلیسی، «ریچارد برانسون» با همکاری ده‌ها شرکت و سازمان معتبر از جمله سازمان ناسا، سازمان علوم و فضایی آمریکا و شرکت مایکروسافت آغاز شده است.

  به گزارش تلگراف، اکنون شرکت گوگل نیز به شریک تازه این پروژه تبدیل شده که در قالب آن، این شرکت مشهور در بخش فناوری‌های ماهواره‌ای با پروژه برانسون در قالب شرکت «ویرجین گلکسی» همکاری خواهد کرد، این در حالیست در سال‌های گذشته کارشناسان از مشکلاتی در بخش‌ فناوری‌های ماهواره‌ای این پروژه سخن گفته بودند که به نظر می‌رسد با پیوستن شرکت گوگل نگرانی‌ها برطرف شده و فضا هر چه زودتر میزبان گردشگران باشد.

  برانسون اولین گام برای اجرای این پروژه را در سال ۲۰۰۶ برداشت و در مصاحبه‌ای اعلام کرد که شرکت او انقلابی در صنعت گردشگری به وجود آورده و اگر همه‌چیز طبق برنامه پیش برود، در روزهای پایانی سال ۲۰۱۴ نخستین گردشگران فضایی را به فضا فرستاده می‌شوند.

  تا کنون حدود ۷۵۰ نفر برای سفر به فضا به عنوان گردشگر فضایی توسط فضاپیمای ویرجین گلکسی با پرداخت مبلغ ۲۵۰ هزار دلار ثبت‌نام کرده‌اند که از آن جمله می‌توان به «آنجلینا جولی» و «براد پیت»، دو چهره‌ سرشناس هالیوود، «اشتون کارچر»، راننده‌ی مشهور فرمول یک و «استفن هاوکینگ»، فیزیکدان و کیهان‌شناس مشهور اشاره کرد که این امر تا کنون درآمد هنگفتی را برای این شرکت به همراه داشته است.

  فضاپیمای ویرجین گلکسی که با هزینه‌ ۱۶۲ میلیون پوندی طراحی و ساخته شده، دارای چهار موتور جت است و در مدت ۹۰ ثانیه به ارتفاع ۱۰۰ کیلومتری از سطح زمین می‌رسد. در این پرواز مسافران سفری فراتر از جو زمین را تجربه کرده و زمین را از منظری که تنها فضانوردان قادر به دیدن آن هستند، مشاهده خواهند کرد.

  شرکت گوگل همچنین در بخش ارائه تصاویر ماهواره‌ای از زمین و فضا نیز با ویرجین گلکسی همکاری خواهد کرد.

  منبع:ایسنا

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.
  
  پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد فضانوردان با استفاده از یک تلسکوپ پیشرفته موسوم به Event Horizon توانسته‌اند عکسی تهیه کنند که به احتمال زیاد مربوط به یک سیاه چاله فضایی است.
  
  حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان ​آژانس فضایی اروپا فیلمی از حرکت بیش از دو میلیون ستاره در کهکشان منتشر کرده است.
  
  تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا به نظر می‌رسد مأموریت‌های فضایی ناسا در پروژه‌ی فتح مریخ با چالش‌های متعددی همراه شده است.
  
  ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه اگرچه در بودجه پیشنهادی دولت ترامپ برای سال ۲۰۱۸ از سهم وزارت انرژی و برخی نهادهای دیگر کاسته شده، اما بودجه ناسا تنها یک درصد کمتر شده است .