ناسا در حال بررسی حفظ سلامت خدمه‌ی فضاپیماها در طول سفرهای طولانی مدت

  حال که بیش از پیش به فرستادن انسان به مریخ نزدیک شده‌ایم، ناسا خود را برای رسیدن به یکی از بزرگ‌ترین اهداف خود یعنی انجام ماموریت‌های فضایی با حضور انسان در اعماق فضا، آماده می‌کند. ناسا در حال بررسی حفظ سلامت خدمه‌ی فضاپیماها در طول سفرهای طولانی مدت


  بر همین اساس ناسا یک پروژه‌ی اختصاصی برای بررسی چگونگی حفظ سلامت فضانوردان در سفرها و ماموریت‌های فضایی طولانی مدت را با مبلغ ۱۷ میلیون دلار راه اندازی کرده است.

  یکی از این موارد، مربوط است به کاهش سردرگمی فضایی که عموما پس از سفرهای فضایی طولانی مدت برای فضا نوردان رخ می‌دهد. یکی دیگر از مواردی که در این پروژه بر روی موش‌ها آزمایش می‌شود مربوط به عملکرد اسکلت بدن در شرایط بدون جاذبه است.

  اما آخرین موردی که قرار است در این پروژه مورد بررسی عمیق و جامع قرار گیرد مربوط است به چگونگی استفاده از روبات‌ها در ماموریت‌ها و عملیات فضایی که قرار است در کرات و قمرهای مختلف دور و نزدیک انجام وظیفه کنند.

  ناسا امیدوار است انجام این مطالعات کمک شایانی در زمینه بررسی عملکرد بینایی، تراکم استخوان، عملکرد قلبی و عروقی و در نهایت سلامت ذهن و روح فضانوردان بکند. پر واضح است که ۱۷ میلیون دلار مبلغ زیادی برای بررسی تمام این موارد نیست، اما می‌تواند حداقل این پروژه را برای مدت زمان یک تا سه سال به صورت فعال نگه دارد.

   

  منبع:زومیت

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  انتشار اولین عکس‌های کاسینی از قلب حلقه‌های زحل انتشار اولین عکس‌های کاسینی از قلب حلقه‌های زحل کاوشگر کاسینی اولین بخش از داده‌های گردآوری شده طی اولین شیرجه‌اش در میان اتمسفر سیاره زحل را به زمین ارسال کرد.
  
  قرار گرفتن شش فضانورد در مدار مریخ تا سال ۲۰۲۸ قرار گرفتن شش فضانورد در مدار مریخ تا سال ۲۰۲۸ اقدام ویژه ناسا برای سکونت در بیرون از کره خاکی اعلام شد.
  
  تاریخچه اکتشافات مهم نجوم تاریخچه اکتشافات مهم نجوم نجوم مطالعه مواد و مقدمه‌ای است درباره فرآیند بوجود آمدن آنچه در آنسوی جو زمین بوده و آسمان و کهکشان‌ها را شامل می‌شود.
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  اولین فضاپیمای باری چین در آزمایشگاه فضایی این کشور پهلو گرفت اولین فضاپیمای باری چین در آزمایشگاه فضایی این کشور پهلو گرفت مرکز کنترل هوافضای پکن اعلام کرد: اولین فضاپیمای باری چین موفق شد در اولین آزمایشگاه فضایی در حال چرخش این کشور پهلو بگیرد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.