تصویر سال ناسا از زمین انتخاب شد

  رصدخانه زمین ناسا دومین تورنمنت سالانه عکس خود را برگزار کرده و تصاویر خارق‌العاده ماهواره‌ها از زمین در طول یک سال گذشته را برای انتخاب تصویر برگزیده در اختیار عموم قرار داد. تصویر سال ناسا از زمین انتخاب شد


  ناسا ۳۲ تصویر از بهترین تصاویر ماهواره‌ای زمین در سال ۲۰۱۳ را انتخاب کرده و از عموم خواسته است در میان آنها، بهترین را انتخاب کنند.

  تصویر برنده یک منظره خیره‌کننده از جزایر قناری در شمال غرب آفریقا است. این تصویر توسط اسپکترورادیومتر تصویربرداری با وضوح متوسط ماهواره «ترا» در ژوئن ۲۰۱۳ ثبت شده است.

  این تصویر با عنوان «به دنبال قناری‌ها» به نمایش زنجیره جزایری پرداخته که رد پشت آنها شبیه شناور بودن جزایر در اقیانوس است. اقیانوس شیرمانند نیز در نتیجه درخشش نور خورشید در آب و بازتاب آن به سوی ماهواره است.

  از دیگر تصاویر چشم‌نواز ثبت شده با ماهواره می‌توان به نمایش شهر لیژ بلژیک، تکه یخی در سواحل آلاسکا، جزیره آتش‌فشانی تریستان در آتلانتیک جنوبی ، توده انفجاری آتش‌فشانی در روسیه اشاره کرد.

  تصویری از استان لیژ در کشور بلژیک با شبکه جاده‌هایی که در اطراف شهر محو می‌شوند
  تصویری از استان لیژ در کشور بلژیک با شبکه جاده‌هایی که در اطراف شهر محو می‌شوند
  تصویر شکستگی گسترده یخ دریا در شمال آلاسکا از منظر ماهواره Suomi NPP ناسا
  تصویر شکستگی گسترده یخ دریا در شمال آلاسکا از منظر ماهواره Suomi NPP ناسا
  تصویر شکستگی گسترده یخ دریا در شمال آلاسکا از منظر ماهواره Suomi NPP ناسا
  جزیره آتش‌فشانی تریستان در جنوب اقیانوس اطلس که آخرین بار در سال ۱۹۶۱ فعال شد
  توده انفجاری آتش‌فشان Kliuchevskoi در شبه‌جزیره کامچاتکای شرق روسیه
  توده انفجاری آتش‌فشان Kliuchevskoi در شبه‌جزیره کامچاتکای شرق روسیه

   

  منبع:ایسنا

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.
  
  پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد فضانوردان با استفاده از یک تلسکوپ پیشرفته موسوم به Event Horizon توانسته‌اند عکسی تهیه کنند که به احتمال زیاد مربوط به یک سیاه چاله فضایی است.
  
  حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان ​آژانس فضایی اروپا فیلمی از حرکت بیش از دو میلیون ستاره در کهکشان منتشر کرده است.
  
  تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا به نظر می‌رسد مأموریت‌های فضایی ناسا در پروژه‌ی فتح مریخ با چالش‌های متعددی همراه شده است.
  
  ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه اگرچه در بودجه پیشنهادی دولت ترامپ برای سال ۲۰۱۸ از سهم وزارت انرژی و برخی نهادهای دیگر کاسته شده، اما بودجه ناسا تنها یک درصد کمتر شده است .