تصویر سال ناسا از زمین انتخاب شد

  رصدخانه زمین ناسا دومین تورنمنت سالانه عکس خود را برگزار کرده و تصاویر خارق‌العاده ماهواره‌ها از زمین در طول یک سال گذشته را برای انتخاب تصویر برگزیده در اختیار عموم قرار داد. تصویر سال ناسا از زمین انتخاب شد


  ناسا ۳۲ تصویر از بهترین تصاویر ماهواره‌ای زمین در سال ۲۰۱۳ را انتخاب کرده و از عموم خواسته است در میان آنها، بهترین را انتخاب کنند.

  تصویر برنده یک منظره خیره‌کننده از جزایر قناری در شمال غرب آفریقا است. این تصویر توسط اسپکترورادیومتر تصویربرداری با وضوح متوسط ماهواره «ترا» در ژوئن ۲۰۱۳ ثبت شده است.

  این تصویر با عنوان «به دنبال قناری‌ها» به نمایش زنجیره جزایری پرداخته که رد پشت آنها شبیه شناور بودن جزایر در اقیانوس است. اقیانوس شیرمانند نیز در نتیجه درخشش نور خورشید در آب و بازتاب آن به سوی ماهواره است.

  از دیگر تصاویر چشم‌نواز ثبت شده با ماهواره می‌توان به نمایش شهر لیژ بلژیک، تکه یخی در سواحل آلاسکا، جزیره آتش‌فشانی تریستان در آتلانتیک جنوبی ، توده انفجاری آتش‌فشانی در روسیه اشاره کرد.

  تصویری از استان لیژ در کشور بلژیک با شبکه جاده‌هایی که در اطراف شهر محو می‌شوند
  تصویری از استان لیژ در کشور بلژیک با شبکه جاده‌هایی که در اطراف شهر محو می‌شوند
  تصویر شکستگی گسترده یخ دریا در شمال آلاسکا از منظر ماهواره Suomi NPP ناسا
  تصویر شکستگی گسترده یخ دریا در شمال آلاسکا از منظر ماهواره Suomi NPP ناسا
  تصویر شکستگی گسترده یخ دریا در شمال آلاسکا از منظر ماهواره Suomi NPP ناسا
  جزیره آتش‌فشانی تریستان در جنوب اقیانوس اطلس که آخرین بار در سال ۱۹۶۱ فعال شد
  توده انفجاری آتش‌فشان Kliuchevskoi در شبه‌جزیره کامچاتکای شرق روسیه
  توده انفجاری آتش‌فشان Kliuchevskoi در شبه‌جزیره کامچاتکای شرق روسیه

   

  منبع:ایسنا

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.