سفر فضایی دو ساعته با ۲۰۰ هزار یورو/ تجربه بی وزنی برای ثروتمندان

  مقامات فضایی اروپا اعلام کردند به زودی با صرف هزینه ۲۰۰ هزار یورویی هر کسی می تواند به فضای ۱۰۰ کیلومتری بالای زمین سفر کند. سفر فضایی دو ساعته با ۲۰۰ هزار یورو/ تجربه بی وزنی برای ثروتمندان


  مقامات پروژه اروپایی "استریوم" از برنامه های خود برای آزمایش نمونه اولیه فضاپیمایی در ارتفاع سه هزار و ۴۸ متری بر فراز سنگاپور در ماه مه خبر داد. به گفته این مقامات، اگر این آزمایش موفقیت آمیز باشد، آزمایش دیگری با ارتفاع ۳۰ هزار و ۴۸۰ متری در سال آینده انجام خواهد شد.

  استریوم به مدت تقریبا یک دهه بر روی وسایل نقلیه ای برای حمل چهار مسافر تا ارتفاع ۱۰۰ کیلومتری در فضا کار کرده است.

  این فضاپیمای تجاری که به اندازه یک جت خواهد بود و از موتور جت استفاده می کند از یک فرودگاه استاندارد بلند می شود و فرود می آید. در این ماموریت، موتور موشک در ارتفاع ۱۲ کیلومتری روشن می شود و تنها طی ۸۰ ثانیه این هواپیما به ارتفاع ۶۰ کیلومتری می رسد.

  سپس سیستم پیشرانش این موشک، خاموش می شود و اینرسی هواپیما، آن را به ارتفاع ۱۰۰ کیلومتری می برد. در این ارتفاع امکان تجربه بی وزنی برای مسافران فراهم می شود. سپس این وسیله برای قراردادن خود در وضیعتی که بخواهد دوباره وارد اتمسفر زمین شود از سیستم  کنترل واکنش گاز سرد استفاده می کند.

  پس از کاهش سرعت در طول فرود، موتورهای جت برای فرود معمولی در فرودگاه دوباره روشن می شود. بر اساس اعلام این شرکت کل این سفر دو ساعت طول می کشد.

  کارشناسان این سفر را برای مردم بی خطر می دانند.

  پروازهایی بین دو سطح ارتفاع که در یکی هواپیماهای معمولی توان پرواز دارند (۲۰ کیلومتر) و دیگر مدار ماهواره ای (۲۰۰ کیلومتر) است که می تواند کاربردهای مختلفی داشته باشد.

  این شرکت مدعی است می تواند یک در عرضه وسایل حمل و نقل سریع نقطه به نقطه یا دسترسی سریع به فضا پیشگام باشد و قلمرویی که پیش از این ناشناخته بوده است را شناسایی کند. مدلی که قرار است در ماه مه آزمایش شود ۴.۶ متر طول دارد و فقط یک چهارم اندازه یک فضاپیمای واقعی است .

  قرار است این فضاپیمای آزمایشی توسط یک بالگرد آزاد شود و از راه دور برای فرود دریایی در شرق سنگاپور و در دریای جنوب چین کنترل شود. این شرکت هنوز اطلاعاتی از اینکه این فضاپیما چه زمانی برای پرواز آماده می شود اعلام نکرده است.

  منبع:خبرگزاری مهر

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.