سفر فضایی دو ساعته با ۲۰۰ هزار یورو/ تجربه بی وزنی برای ثروتمندان

  مقامات فضایی اروپا اعلام کردند به زودی با صرف هزینه ۲۰۰ هزار یورویی هر کسی می تواند به فضای ۱۰۰ کیلومتری بالای زمین سفر کند. سفر فضایی دو ساعته با ۲۰۰ هزار یورو/ تجربه بی وزنی برای ثروتمندان


  مقامات پروژه اروپایی "استریوم" از برنامه های خود برای آزمایش نمونه اولیه فضاپیمایی در ارتفاع سه هزار و ۴۸ متری بر فراز سنگاپور در ماه مه خبر داد. به گفته این مقامات، اگر این آزمایش موفقیت آمیز باشد، آزمایش دیگری با ارتفاع ۳۰ هزار و ۴۸۰ متری در سال آینده انجام خواهد شد.

  استریوم به مدت تقریبا یک دهه بر روی وسایل نقلیه ای برای حمل چهار مسافر تا ارتفاع ۱۰۰ کیلومتری در فضا کار کرده است.

  این فضاپیمای تجاری که به اندازه یک جت خواهد بود و از موتور جت استفاده می کند از یک فرودگاه استاندارد بلند می شود و فرود می آید. در این ماموریت، موتور موشک در ارتفاع ۱۲ کیلومتری روشن می شود و تنها طی ۸۰ ثانیه این هواپیما به ارتفاع ۶۰ کیلومتری می رسد.

  سپس سیستم پیشرانش این موشک، خاموش می شود و اینرسی هواپیما، آن را به ارتفاع ۱۰۰ کیلومتری می برد. در این ارتفاع امکان تجربه بی وزنی برای مسافران فراهم می شود. سپس این وسیله برای قراردادن خود در وضیعتی که بخواهد دوباره وارد اتمسفر زمین شود از سیستم  کنترل واکنش گاز سرد استفاده می کند.

  پس از کاهش سرعت در طول فرود، موتورهای جت برای فرود معمولی در فرودگاه دوباره روشن می شود. بر اساس اعلام این شرکت کل این سفر دو ساعت طول می کشد.

  کارشناسان این سفر را برای مردم بی خطر می دانند.

  پروازهایی بین دو سطح ارتفاع که در یکی هواپیماهای معمولی توان پرواز دارند (۲۰ کیلومتر) و دیگر مدار ماهواره ای (۲۰۰ کیلومتر) است که می تواند کاربردهای مختلفی داشته باشد.

  این شرکت مدعی است می تواند یک در عرضه وسایل حمل و نقل سریع نقطه به نقطه یا دسترسی سریع به فضا پیشگام باشد و قلمرویی که پیش از این ناشناخته بوده است را شناسایی کند. مدلی که قرار است در ماه مه آزمایش شود ۴.۶ متر طول دارد و فقط یک چهارم اندازه یک فضاپیمای واقعی است .

  قرار است این فضاپیمای آزمایشی توسط یک بالگرد آزاد شود و از راه دور برای فرود دریایی در شرق سنگاپور و در دریای جنوب چین کنترل شود. این شرکت هنوز اطلاعاتی از اینکه این فضاپیما چه زمانی برای پرواز آماده می شود اعلام نکرده است.

  منبع:خبرگزاری مهر

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  انتشار اولین عکس‌های کاسینی از قلب حلقه‌های زحل انتشار اولین عکس‌های کاسینی از قلب حلقه‌های زحل کاوشگر کاسینی اولین بخش از داده‌های گردآوری شده طی اولین شیرجه‌اش در میان اتمسفر سیاره زحل را به زمین ارسال کرد.
  
  قرار گرفتن شش فضانورد در مدار مریخ تا سال ۲۰۲۸ قرار گرفتن شش فضانورد در مدار مریخ تا سال ۲۰۲۸ اقدام ویژه ناسا برای سکونت در بیرون از کره خاکی اعلام شد.
  
  تاریخچه اکتشافات مهم نجوم تاریخچه اکتشافات مهم نجوم نجوم مطالعه مواد و مقدمه‌ای است درباره فرآیند بوجود آمدن آنچه در آنسوی جو زمین بوده و آسمان و کهکشان‌ها را شامل می‌شود.
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  اولین فضاپیمای باری چین در آزمایشگاه فضایی این کشور پهلو گرفت اولین فضاپیمای باری چین در آزمایشگاه فضایی این کشور پهلو گرفت مرکز کنترل هوافضای پکن اعلام کرد: اولین فضاپیمای باری چین موفق شد در اولین آزمایشگاه فضایی در حال چرخش این کشور پهلو بگیرد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.