نخستین فضانورد حرفه‌یی انگلیس، سال میلادی آینده راهی فضا خواهد شد

  سازمان فضایی اروپا اعلام کرد که تیمو تیپیک، فضانورد عضو این سازمان و تبعه انگلستان در ۳۰ نوامبر ۲۰۱۵ با ناو کیهانی سایوز تی.ام.آ- ۱۹ ام به ایستگاه فضایی بین المللی اعزام خواهند شد. نخستین فضانورد حرفه‌یی انگلیس، سال میلادی آینده راهی فضا خواهد شد


  سرگئی زالیوتین، کیهان نورد روس و تیموتی کاپرا، فضانورد آمریکایی، دومین تبعه انگلیسی اعزامی به فضا را در این سفر همراهی خواهند کرد.

  هلن شارمن، نخستین انگلیسی بود که در سال ۱۹۹۱ در چارچوب یک برنامه تجاری به مجتمع مداری میر سفر کرد.

  تیموتی نایجل پیک که به عنوان فضانورد سازمان فضایی اروپا- اسا- راهی ایستگاه فضایی بین المللی می شود درهفتم آوریل ۱۹۷۲ در چیچستر انگلستان به دنیا آمد. وی بعد از تحصیلات متوسطه در آکادمی نظامی سند هورست به ادامه تحصیل پرداخت و از سال ۱۹۹۲ درنیروی هوایی سلطنتی انگلیس خدمت کرده است.

  او که عملیات جنگی در بوسنی و افغانستان را در پرونده دارد و سال ها به عنوان خلبان آزمایشگر با انواع مختلفی از بالگرد ها از جمله آپاچی، لینکس، ای.اچ ۱۰۱ و آ ۱۰۹ پروازکرده از سال۲۰۰۹ از سوی سازمان فضایی اروپا-اسا- برای کار در ایستگاه فضایی بین المللی انتخاب شد و بعد از اتمام دوره آموزش فضانوردی در ۲۰۱۰ در مرکزآموزش فضانوردان اروپا در شهر کلن جهت تکمیل دوره های آموزشی جهت کار به مرکزآموزش فضانوردان در شهرک ستاره‌یی در حومه مسکو معرفی شد.

  اسا روز ۲۰ مه ۲۰۱۳ رسما انتصاب تیموتی پیک را به عنوان یکی از خدمه گروه های ۴۶ و ۴۷ ایستگاه فضایی بین المللی اعلام کرد. این ماموریت به همراه دو کیهان نورد دیگر از کشورهای روسیه و آمریکا بر عرشه سایوز تی.ام.آ- ۱۹ ام از ۳۰ نوامبر۲۰۱۵ آغاز خواهد شد و تا ۱۶ مه ۲۰۱۶ ادامه خواهد داشت.

  این یکصد و بیست و هشتمین پرواز سرنشیندار ناو سایوز از سال ۱۹۶۷ خواهد بود.

  سرگئی زالیوتین که در این ماموریت فرماندهی سایوز را بر عهده دارد، دو پرواز فضایی در پرونده خود دارد و جمعا بیش از ۸۳ روز از عمر خود را در مدار زمین گذرانده است.

  تیموتی کاپرا نیز قبلا سفری روزه را در سال ۲۰۰۹ به ایستگاه فضایی بین المللی داشته است.

  منبع:ایسنا

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.
  
  پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد فضانوردان با استفاده از یک تلسکوپ پیشرفته موسوم به Event Horizon توانسته‌اند عکسی تهیه کنند که به احتمال زیاد مربوط به یک سیاه چاله فضایی است.
  
  حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان ​آژانس فضایی اروپا فیلمی از حرکت بیش از دو میلیون ستاره در کهکشان منتشر کرده است.
  
  تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا به نظر می‌رسد مأموریت‌های فضایی ناسا در پروژه‌ی فتح مریخ با چالش‌های متعددی همراه شده است.
  
  ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه اگرچه در بودجه پیشنهادی دولت ترامپ برای سال ۲۰۱۸ از سهم وزارت انرژی و برخی نهادهای دیگر کاسته شده، اما بودجه ناسا تنها یک درصد کمتر شده است .