نخستین فضانورد حرفه‌یی انگلیس، سال میلادی آینده راهی فضا خواهد شد

  سازمان فضایی اروپا اعلام کرد که تیمو تیپیک، فضانورد عضو این سازمان و تبعه انگلستان در ۳۰ نوامبر ۲۰۱۵ با ناو کیهانی سایوز تی.ام.آ- ۱۹ ام به ایستگاه فضایی بین المللی اعزام خواهند شد. نخستین فضانورد حرفه‌یی انگلیس، سال میلادی آینده راهی فضا خواهد شد


  سرگئی زالیوتین، کیهان نورد روس و تیموتی کاپرا، فضانورد آمریکایی، دومین تبعه انگلیسی اعزامی به فضا را در این سفر همراهی خواهند کرد.

  هلن شارمن، نخستین انگلیسی بود که در سال ۱۹۹۱ در چارچوب یک برنامه تجاری به مجتمع مداری میر سفر کرد.

  تیموتی نایجل پیک که به عنوان فضانورد سازمان فضایی اروپا- اسا- راهی ایستگاه فضایی بین المللی می شود درهفتم آوریل ۱۹۷۲ در چیچستر انگلستان به دنیا آمد. وی بعد از تحصیلات متوسطه در آکادمی نظامی سند هورست به ادامه تحصیل پرداخت و از سال ۱۹۹۲ درنیروی هوایی سلطنتی انگلیس خدمت کرده است.

  او که عملیات جنگی در بوسنی و افغانستان را در پرونده دارد و سال ها به عنوان خلبان آزمایشگر با انواع مختلفی از بالگرد ها از جمله آپاچی، لینکس، ای.اچ ۱۰۱ و آ ۱۰۹ پروازکرده از سال۲۰۰۹ از سوی سازمان فضایی اروپا-اسا- برای کار در ایستگاه فضایی بین المللی انتخاب شد و بعد از اتمام دوره آموزش فضانوردی در ۲۰۱۰ در مرکزآموزش فضانوردان اروپا در شهر کلن جهت تکمیل دوره های آموزشی جهت کار به مرکزآموزش فضانوردان در شهرک ستاره‌یی در حومه مسکو معرفی شد.

  اسا روز ۲۰ مه ۲۰۱۳ رسما انتصاب تیموتی پیک را به عنوان یکی از خدمه گروه های ۴۶ و ۴۷ ایستگاه فضایی بین المللی اعلام کرد. این ماموریت به همراه دو کیهان نورد دیگر از کشورهای روسیه و آمریکا بر عرشه سایوز تی.ام.آ- ۱۹ ام از ۳۰ نوامبر۲۰۱۵ آغاز خواهد شد و تا ۱۶ مه ۲۰۱۶ ادامه خواهد داشت.

  این یکصد و بیست و هشتمین پرواز سرنشیندار ناو سایوز از سال ۱۹۶۷ خواهد بود.

  سرگئی زالیوتین که در این ماموریت فرماندهی سایوز را بر عهده دارد، دو پرواز فضایی در پرونده خود دارد و جمعا بیش از ۸۳ روز از عمر خود را در مدار زمین گذرانده است.

  تیموتی کاپرا نیز قبلا سفری روزه را در سال ۲۰۰۹ به ایستگاه فضایی بین المللی داشته است.

  منبع:ایسنا

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.