ثبت رکورد جدید فضاپیمای ویرجین گالکتیک در سومین آزمایش پروازی موفق

  فضاپیمای SpaceShipTwo در سومین آزمایش پروازی خود، تا ارتفاع ۲۱ کیلومتری به پرواز درآمده و رکورد جدیدی را ثبت کرد. ثبت رکورد جدید فضاپیمای ویرجین گالکتیک در سومین آزمایش پروازی موفق


  شرکت ویرجین گالکتیک بدنبال توسعه پروازهای فضایی زیر مداری برای گردشگران فضایی و مأموریت‌های علمی و پرتاب‌ ماهواره‌های کوچک به مدار زمین است.

  این شرکت، دور جدیدی از آزمایش فضاپیمای زیر مداری SpaceShipTwo را با پرواز تا ارتفاع ۲۱ کیلومتری با موفقیت به اتمام رساند.

  این فضاپیما توسط هواپیمای حامل WhiteKnightTwo به ارتفاع ۱۴ کیلومتری منتقل شد و پس از جدا شدن از هواپیمای مادر، موتور موشک هیبریدی آن بمدت ۲۰ ثانیه روشن شد.

  همزمان با روشن شدن موشک هیبریدی، سرعت به ۱.۴ ماخ رسید و فضاپیما تا ارتفاع ۲۱ کیلومتری به پرواز درآمد.

  تصاویر تهیه شده با کمک دوربین‌های نصب شده بر روی دم فضاپیما و هواپیمای مادر، روشن شدن موشک هیبریدی را به تصویر کشیده‌اند.

  هدایت SpaceShipTwo بر عهده «دیو مک‌کی» بود که پس از جدا شدن از هواپیمای حامل، روشن کردن موشک هیبریدی و رسیدن به ارتفاع مورد نظر، فضاپیما را به سلامت بر روی زمین نشاند.

  سومین مرحله آزمایش پرواز، با هدف بررسی وضعیت پوشش گرمایی دم فضاپیما و سیستم کنترل که به خلبان برای رسیدن به ارتفاع مورد نظر و ارائه دید مناسب برای مسافران کمک می‌کند، انجام شد.

  مسئولان شرکت ویرجین گالکتیک امیدوارند از سال ۲۰۱۴ نخستین گردشگران فضایی را با فضاپیمای SpaceShipTwo و بلیط ۲۵۰ هزار دلاری راهی زیر مدار کنند؛ در این شرایط مسافران برای چند دقیقه بی‌وزنی را تجربه می‌کنند.

   

  انتقال فضاپیما به ارتفاع مورد نظر بوسیله هواپیمای حامل

  انتقال فضاپیما به ارتفاع مورد نظر بوسیله هواپیمای حامل

  جدا شدن فضاپیمای SpaceShipTwo

  جدا شدن فضاپیمای SpaceShipTwo

  روشن شدن موتور موشک هیبریدی بمدت ۲۰ ثانیه

  روشن شدن موتور موشک هیبریدی بمدت ۲۰ ثانیه

  پرواز فضاپیمای SpaceShipTwo در ارتفاع ۷۱ هزار پایی

  پرواز فضاپیمای SpaceShipTwo در ارتفاع ۷۱ هزار پایی

  منبع:ایسنا

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.