ربات ژاپنی در ایستگاه فضایی بین‌المللی به حرف آمد

  اولین ربات فضانورد جهان در ایستگاه فضایی بین‌المللی برای اولین بار به صحبت پرداخت.ربات اندروید کوچک «کایروبو» به هوش مصنوعی مجهز بوده و از قابلیت یادگیری چگونگی واکنش مناسب در برابر انسانها برخوردار است. ربات ژاپنی در ایستگاه فضایی بین‌المللی به حرف آمد


  این ربات حتی زمان کریسمس را ثبت کرده و در صحبت با کویچی واکاتا، فضانورد ژاپنی حاضر در ایستگاه فضا اظهار کرد که انتظار دارد یک فرد خاص با هدیه از وی بازدید کند.

  کایروبو در حالیکه یک کلاه بابانوئل را بر سر داشت و در گرانش سفر ارتفاع صدها کیلومتری زمین شناور بود، گفت: بابانوئل به فضا خواهد آمد.

  این ربات در گفتگوی خود از واکاتا پرسید که او از بابانوئل چه خواهد خواست و فضانورد ژاپنی در جواب گفت: من یک موشک اسباب‌بازی می‌خواهم، بیا از بابانوئل درخواست کنیم.

  این گفتگوی نوشته نشده به زبان ژاپنی در روز شش دسامبر(۱۵ آذر) انجام شده و روز گذشته(جمعه) با زیرنویس در زمین رونمایی شد.

  این گفتگو بخشی از یک پروژه طولانی برای نمایش چگونگی ایفای نقش یک ربات بعنوان همدمی برای افراد منزوی بوده و بطور خاص این هدف را دنبال می‌کند که چگونگی توسعه مهارتهای مکالمه ربات را پیگیری کند.

  کایروبو با چشمان درشت که چکمه پوشیده، بر روی یک موشک باری در ماه اوت به فضا پرتاب شده و در روز دهم اوت(۱۹ مرداد) به ایستگاه فضایی وارد شد.

  واکاتا به همراه میخائیل تورین از روسیه و ریک ماستارچیو از ناسا در ماه نوامبر به این ربات در ایستگاه پیوستند.

  ربات کایروبو و مخاطب آن برای چند دقیقه به مکالمه خودجوش در ایستگاه پرداختند که طی آن، ربات به ارائه ایده‌های بسیار کلی می‌پرداخت.

  در این مکالمه، واکاتا از کایروبو پرسید: وقتی موشک ارسال شده، چه حالی داشتی؟ و ربات در پاسخ آن را هیجان‌انگیز خواند.

  این ربات به همراه همزاد آندرویدی خود، میراتا که در زمین اقامت داشته، توسط شرکت دنتسو، دانشگاه توکیو، تویوتا و شرکت ربات‌سازی روبو گاراژ ساخته شده‌اند.

  منبع:ایسنا

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.
  
  پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد فضانوردان با استفاده از یک تلسکوپ پیشرفته موسوم به Event Horizon توانسته‌اند عکسی تهیه کنند که به احتمال زیاد مربوط به یک سیاه چاله فضایی است.
  
  حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان ​آژانس فضایی اروپا فیلمی از حرکت بیش از دو میلیون ستاره در کهکشان منتشر کرده است.
  
  تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا به نظر می‌رسد مأموریت‌های فضایی ناسا در پروژه‌ی فتح مریخ با چالش‌های متعددی همراه شده است.
  
  ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه اگرچه در بودجه پیشنهادی دولت ترامپ برای سال ۲۰۱۸ از سهم وزارت انرژی و برخی نهادهای دیگر کاسته شده، اما بودجه ناسا تنها یک درصد کمتر شده است .