سفر بلندپروازانه نخستین زوج فضانورد به مدار سیاره سرخ

  نخستین سفر سرنشین‌دار بخش خصوصی به مریخ، طرح بلند پروازانه‌ای شامل فرستادن یک زوج فضانورد به اطراف سیاره سرخ در اوایل سال ۲۰۱۸ میلادی است. سفر بلندپروازانه نخستین زوج فضانورد به مدار سیاره سرخ


  پروژه Inspiration Mars توسط «دنیس تیتو»، مهندس سابق ناسا ارائه شده است. وی در سال ۲۰۰۱ میلادی با پرداخت ۲۰ میلیون دلار به روسیه، عنوان نخستین فضانورد خصوصی جهان را به خود اختصاص داد.

  «تیتو» امیدوار است که برای انجام این پروژه از تجهیزات و تخصص ناسا بهره مند شده و با دریافت بودجه مورد نیاز از دولت فدرال، نخستین سفر سرنشین دار به مریخ را تا ژانویه ۲۰۱۸ میلادی انجام دهد.

  بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، زوج فضانورد در بازه زمانی ۲۴ دسامبر ۲۰۱۷ تا پنجم ژانویه ۲۰۱۸ میلادی، سفر به سمت سیاره سرخ را آغاز خواهند کرد.

  این زوج فضانورد سفری ۵۰۱ روزه را درون یک کپسول نیمه تنگ ۱۸۲ متر مربعی سپری کرده و ماه می ۲۰۱۹ به زمین باز خواهند گشت.

  فضاپیما تنها تا مسافت ۱۶۰ کیلومتری اطراف سیاره سرخ سفر کرده و به هیچ عنوان بر سطح مریخ فرود نمی آید.

  بودجه پیش بینی شده برای این سفر ۱۶ ماهه بالغ بر یک میلیارد دلار است. برای کاهش هزینه ها، مسوولان به دنبال استفاده از موشک مگا سیستم پرتاب فضایی (SLS) ناسا هستند. این سیستم تا اواخر سال ۲۰۱۷ میلادی به بهره برداری می رسد.

   

  سفر بلندپروازانه نخستین زوج فضانورد به مدار سیاره سرخ

   

  مسوولان پروژه معتقدند که این طرح می تواند الهام بخش محققان و مهندسان برای توسعه سفرهای سرنشین دار به مقاصد دوردست در منظومه شمسی شود.

  از جمله مهمترین انتقاداتی که به پروژه Inspiration Mars وارد شده است، عدم ارائه برنامه مشخص برای سپر حفاظتی در برابر گرمای سوزان جو در زمان بازگشت فضاپیما به زمین با سرعت ۵۱ هزار کیلومتر در ساعت، خطرات ذرات باردار جریان های خورشیدی و پرتوهای کیهانی است.

  منبع:ایسنا

   

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  انتشار اولین عکس‌های کاسینی از قلب حلقه‌های زحل انتشار اولین عکس‌های کاسینی از قلب حلقه‌های زحل کاوشگر کاسینی اولین بخش از داده‌های گردآوری شده طی اولین شیرجه‌اش در میان اتمسفر سیاره زحل را به زمین ارسال کرد.
  
  قرار گرفتن شش فضانورد در مدار مریخ تا سال ۲۰۲۸ قرار گرفتن شش فضانورد در مدار مریخ تا سال ۲۰۲۸ اقدام ویژه ناسا برای سکونت در بیرون از کره خاکی اعلام شد.
  
  تاریخچه اکتشافات مهم نجوم تاریخچه اکتشافات مهم نجوم نجوم مطالعه مواد و مقدمه‌ای است درباره فرآیند بوجود آمدن آنچه در آنسوی جو زمین بوده و آسمان و کهکشان‌ها را شامل می‌شود.
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  اولین فضاپیمای باری چین در آزمایشگاه فضایی این کشور پهلو گرفت اولین فضاپیمای باری چین در آزمایشگاه فضایی این کشور پهلو گرفت مرکز کنترل هوافضای پکن اعلام کرد: اولین فضاپیمای باری چین موفق شد در اولین آزمایشگاه فضایی در حال چرخش این کشور پهلو بگیرد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.