الحاق موفق دومین فضاپیمای خصوصی به ایستگاه فضایی بین‌المللی

  جدیدترین فضاپیمای ناسا  پس از یک هفته تاخیر به ایستگاه فضایی بین‌المللی ملحق شد و بیش از نیم تن غذا و تدارکات را برای فضانوردان حاضر در آن منتقل کرد. الحاق موفق دومین فضاپیمای خصوصی به ایستگاه فضایی بین‌المللی


  با این اتصال نرم، شرکت اوربیتال ساینس به دومین شرکت خصوصی تبدیل شده که چنین پرواز با مسافت زیادی را انجام می‌دهد.

  فضانوردان ایستگاه از بازوی بزرگ این مدارگرد برای گرفتن کپسول سیگنوس در زمانی که هر دو خودرو در ارتفاع ۴۱۰ کیلومتری اقیانوس هند قرار داشتند، استفاده کردند.

  شرکت اوربیتال ساینس روز ۱۸ سپتامبر (۲۷ شهریور) فضاپیمای سیگنوس را در یک پرواز آزمایشی به فضا پرتاب کرد. این کپسول قرار بود یکشنبه گذشته(۳۱ شهریور) به ایستگاه ملحق شود اما بدلیل داده‌های اشتباه ناوبری متوقف شد.

  پس از رفع مشکل توسط یک نرم‌افزار، سیگنوس مجبور شد برای مدت بیشتری منتظر بماند تا فضاپیمای سرنشین‌دار سیوز بتواند سه سکنه جدید ایستگاه را در روز پنج‌شنبه(چهارم مهر) به آن منتقل کند.

  ورود موفقیت‌آمیز این کپسول به ایستگاه بدین معنی است که شرکت خصوصی اوربیتال ساینس می‌تواند قرارداد ۱.۹ میلیارد دلاری خود با ناسا را برای مجموعه‌ای از انتقالهای سیگنوس ادامه دهد. پرواز بعدی این کپسول برای ماه ژانویه ۲۰۱۴ برنامه‌ریزی شده است.

  برخلاف فضاپیمای دراگون اسپیس‌ایکس که قادر به ورود مجدد به زمین است، سیگنوس در زمان سقوط در جو از بین می‌رود.

  منبع:ایسنا

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.
  
  پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد فضانوردان با استفاده از یک تلسکوپ پیشرفته موسوم به Event Horizon توانسته‌اند عکسی تهیه کنند که به احتمال زیاد مربوط به یک سیاه چاله فضایی است.
  
  حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان ​آژانس فضایی اروپا فیلمی از حرکت بیش از دو میلیون ستاره در کهکشان منتشر کرده است.
  
  تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا به نظر می‌رسد مأموریت‌های فضایی ناسا در پروژه‌ی فتح مریخ با چالش‌های متعددی همراه شده است.
  
  ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه اگرچه در بودجه پیشنهادی دولت ترامپ برای سال ۲۰۱۸ از سهم وزارت انرژی و برخی نهادهای دیگر کاسته شده، اما بودجه ناسا تنها یک درصد کمتر شده است .