استفاده از کاوشگر خودکار استرالیا برای تقویت دقت اطلاعات ماهواره های نظارتی زمین

  دانشمندان استرالیایی نمونه اولیه یک ابزار خودکار به نام کاوشگر منطقه دور افتاده ابداع کرده اند که به دانشمندان در بهبود تقویت عملکرد ماهواره های نظارتی زمین که اطلاعات با ارزشی در مورد معادن و صنایع کشاورزی استرالیا ارائه می دهند، کمک می کند. استفاده از کاوشگر خودکار استرالیا برای تقویت دقت اطلاعات ماهواره های نظارتی زمین


  درست همانطور که کاوشگر مریخ به نام کنجکاوی در حال جمع آوری اطلاعات درباره همسایه ما است کاوشگر منطقه دور افتاده نیز به ماهواره های دور سنج کمک می کند تا سرنخ هایی در مورد شرایط خاک، جنس کانی شناسی و پوشش گیاهی زمین ارائه دهد.


  دانشمندان سازمان ملی علوم استرالیا با همکاری محققان ژاپنی، چینی، رژیم صهیونیستی و فرانسه نمونه اولیه این کاوشگر را به ماموریتی در دریاچه لفروی -- یک دریاچه بزرگ نمک در منطقه ای دور افتاده در غرب استرالیا-- فرستاده اند تا ببینند آیا می توانند روند کالیبراسیون ماهواره ای را به طور خودکار انجام دهد.


  پروفسور آرنولد دیکر مدیر نظارت و اطلاعات زمین در سازمان ملی علوم استرالیا گفت: این جایی است که اطلاعات جمع آوری شده توسط ماهواره ها با اندازه گیری های گرفته شده روی زمین تطابق داده شده و دقت آنها مقایسه می شود.


  وی توضیح داد: از اطلاعات ماهواره های سنجش از راه دور، برای کشف منابع، نظارت زیست محیطی و مدیریت کشاورزی مانند نقشه برداری از خاک مورد استفاده قرار می گیرد.
  بنابراین این اطلاعات باید مرتب بررسی شود تا از صحت و دقت مشاهدات، اطمینان حاصل شود.


  دکر افزود: این رویه کالیبراسیون غیر مستقیم خوانده می شود و توسط خدمه زمینی که در شبکه های شطرنجی راه می روند و با ابزارهای دست ساز به نام طیف سنج اندازه گیری می کنند، انجام می شود.


  دکتر آلبرت ایلفز رییس سازمان ملی علوم استرالیا با اشاره به این که این رویه می تواند تغییر کند، ابراز امیدواری کرد که این کاوشگر بتواند بطور خودکار اطلاعات کالیبراسیون را جمع آوری کند و آنها را به محققان بازگرداند.


  وی ادامه داد: هدف نهایی این است که کاوشگر بتواند به تنهایی عمل کند بطوریکه دانشمندان آن سوی جهان بتوانند اطلاعات ناشی از این کاوشگر را احیا کرده و یا آن را در زمان مناسب از راه دور کنترل کنند.


  برای مثال دانشمندان می توانند بگویند که این روبات به راست و یا چپ بچرخد و یا در یک منطقه خاص تجزیه و تحلیل های بیشتری انجام دهد.


  دکتر ایلفز ادامه داد: زمانی که می دانیم اطلاعات دقیقی از ماهواره ها بدست آورده ایم از این اطلاعات می توانیم برای یک سری کاربردها استفاده کنیم. این اطلاعات می تواند به ما نشان دهد که کجا به دنبال ذخایر معدنی باشیم و حتی به ما اجازه می دهد که خاک را کنترل کنیم که این کار برای کشاورزان فواید زیادی دارد.


  علاوه بر این اطلاعات حاصل از این کاوشگر می تواند برای ماهواره های نسل بعد که از تصاویر با کیفیت بالا استفاده می کنند، مورد استفاده قرار می گیرد.


  استرالیا با توجه به وسعت آن یکی از بزرگترین مصرف کننده های اطلاعات نظارتی زمین است اما این کشور هیچ ماهواره سنجش از راه دوری ندارد.

  منبع:ایرنا

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.