ماموریت شکار ستاره دنباله دار ناسا به پایان رسید

  گروه تحقیقاتی این پروژه در آزمایشگاه پیش رانش جت ناسا در پاسادنا واقع در کالیفرنیا اعلام کرد: ماموریت سفینه دیپ ایمپکت برای شکار ستاره دنباله دار از ۸ آگوست (۱۷ مرداد) که سفینه دیگر نتوانست ارتباط برقرار کند، به پایان رسید. ماموریت شکار ستاره دنباله دار ناسا به پایان رسید

   

  ناسا در بیانیه ای اعلام کرد: دیپ ایمپکت بیشترین ماموریت تحقیقاتی برای شکار ستاره دنباله دار را انجام داده است بطوریکه حدود ۷/۴ میلیارد مایل سفر کرده است.
  ماموریت دیپ ایمپکت حاصل همکاری بین دانشگاه مری لند و نهاد تکنولوژی آزمایشگاه پیش رانش جت کالیفرنیا و شرکت فضایی هوایی و تکنولوژی بال است.
  رهبری علمی این مجموعه در دانشگاه مری لند بنا شد که در همکاری با یک تیم از ۱۰ نهاد دانشگاهی دیگر است. مهندسین در قسمت فرا زمینی بال سفینه را طراحی کرده و ساختند. کل این تیم از ۲۵۰ دانشمند، مهندس، مدیر و معلم تشکیل شده است.


  دیپ ایمپکت، هشتمین ماموریت اکتشافی در سری کم هزینه ترین ها و مورد توجه ترین تحقیق علوم فضایی ناسا است.
  این ماموریت برنامه توسعه ای بزرگی را در همکاری با ماموریت های دیگر مربوط به دنباله دارها و سیارک ها ارائه می دهد که این برنامه در اصل برای منفعت رسانی به جوامع علمی، آموزشی و عمومی ارائه شده است.


  دیپ ایمپکت ماموریت اصلی خود را شش ماه پس از پرتابش به فضا در ژانویه سال ۲۰۰۵ برای مطالعه ستاره دنباله دار تمپل ۱، با موفقیت به انجام رساند.
  در سوم ژوئیه ۲۰۰۵ این سفینه یک برخورد دهنده در مسیر این دنباله دار مستقر کرد و به این سفینه اجازه داد تا به دور هسته های این ستاره دنباله دار بچرخد .
  برخورد کننده رها شده سفینه ای است که با باتری تغذیه می شد و فقط برای یک روز به صورت مجزا از سفینه اصلی فعالیت کرد.
  این یک برخورد کننده هوشمند تلقی می شد زیرا بعد از رها شدنش بر جهت یابی خود غلبه کرده و به داخل مدار ستاره دنباله دار مانور انجام داد.
  در نوامبر ۲۰۱۰ دیپ ایمپکت ماموریت مشابه ای را در ارتباط با ستاره دنباله دار هارتلی ۲ انجام داد.
  برای ماموریت دیپ ایمپکت ۳۷۲ میلیون دلار هزینه شده است.

  منبع:ایرنا

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.