ماهواره ارتباطی آمریکا به فضا پرتاب شد

  یک موشک بدون سرنشین دلتا۴ روز چهارشنبه(۱۶ مرداد) حامل یک ماهواره ارتباطی برای آمریکا و شرکای آن از جمله استرالیا که هزینه فضاپیما و خدمات پرواز را پرداخته، از ایستگاه نیروی هوایی کیپ کارناوال به فضا پرتاب شد. ماهواره ارتباطی آمریکا به فضا پرتاب شد

  این موشک دلتا به همراه ششمین ماهواره مخابراتی جهانی پهنای باند(WGS) در ساعت ۲۰:۲۹ چهارشنبه به وقت شرق آمریکا (۱۲:۲۹ بامداد پنج‌شنبه به وقت گرینویچ) به فضا پرتاب شد که پرتاب آن در نور خورشید در حال غروب بر فراز اقیانوس اطلس قابل مشاهده بود.

  شبکه WGS برای تقویت پخش برنامه‌های تلویزیونی، ویدیو کنفرانسها، تصاویر و دیگر داده‌های با پهنای باند بالا به کشتی‌ها، فضاپیماها، نیروهای زمین،‌ مراکز عملیاتی، وزات دفاع آمریکا، کاخ سفید و شرکای انتخاب شده در سراسر جهان مورد استفاده است.

  استرالیا در یک توافق همکاری غیرعادی با نیروی هوایی آمریکا به شرکت بوئینگ ۷۰۷ میلیون دلار برای ساخت این ماهواره و شرکت ائتلاف پرتاب متحده برای ارسال آن به فضا پرداخت کرد. این همکاری همچنین بخشی از هزینه‌های عملیاتی را نیز پوشش می‌دهد.

  در برابر استرالیا می‌تواند از درصدی از شبکه WGS تا سال ۲۰۲۹ که توافقنامه ۲۲ سال آن با نیروی هوایی پایان می‌یابد، استفاده کند.

  نیروی هوایی آمریکا از توافقنامه مشابهی با کانادا، دانمارک، لوکزامبورگ، هلند و نیوزلند برخوردار بوده که با هم برای پرداخت هزینه نهمین فضاپیمای WGS متحد شده‌اند.

  ارتش آمریکا در حال حاضر به دنبال یک یا چند شریک برای تامین هزینه ماهواره‌های آینده این کشور است.

  پرتاب روز چهارشنبه سه ماه پس از دستیابی ماهواره پنجم WGS به مدار بوده است. اولین فضاپیمای این مجموعه موسوم به WGS-۱ در اکتبر ۲۰۰۷ پرتاب شده که به دنبال آن ماهواره‌های WGS-۲ و -۳ در سال ۲۰۰۹ ارسال شدند. هزینه کلی این ماهوراه‌ها ۸۰۰ میلیون دلار بوده است.

  منبع:ایسنا

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.