نخستین دوربین‌هایی که با آپولو ۱۱ به ماه رفتند+ تصاویر

  یک گزارش به معرفی دوربین‌هایی پرداخته است که با آپولو ۱۱ به ماه رفتند.از جمله این دوربین‌ها، دوربین درخشان و مسطحی در ماه بود که ویدیوئی را ارائه داد و به واسطه آن مردم توانستند به صورت زنده پیاده‌روی نیل آرمسترانگ را بر روی ماه از طریق تلویزیون نظاره کنند. نخستین دوربین‌هایی که با آپولو ۱۱ به ماه رفتند+ تصاویر

  این سامانه که «دوربین تلویزیونی Apollo Lunar» نام داشت، توسط شرکت مهندسی Westinghouse در ایالات متحده طراحی شده بود.

  بر اساس گزارش این شرکت که در سال ۱۹۶۸ منتشر شد، سامانه مزبور ارتعاشاتی تا دو هزار چرخه در هر ثانیه، شوک‌های بیش از ۸G را در طول اوج‌گیری و فرود، تغییرات بی‌نهایت فشار و طیف حرارتی از ۳۰۰- درجه تا ۲۵۰ درجه فارنهایت را تحمل کرد.

  دوربین تلویزیونی Lunar تصاویر را در ۱۰ فریم در ثانیه تهیه کرد که در مقایسه با استاندارد امروزی ۲۴ فریم در ثانیه، پایین به نظر می‌رسد.

  با این حال از دیدگاه شرکت طراح، ۱۰ فریم در ثانیه قابل‌قبول بود زیرا به ادعای این شرکت، "فضانوردان نمی‌توانند در یک لباس فضایی به سرعت حرکت کنند."

  آپولو ۱۱ همچنین دوربین‌های دیگری را با هدف گرفتن تصاویری برای محققان حمل کرد.

  از این میان می‌توان به «دوربین داده» اشاره کرد که یکی از سه مدل Hasselblad ۵۰۰EL بود که تیم آپولو ۱۱ با خود به فضا حمل کرد.

  این تنها دوربین Hasselblad بود که تیم علمی بر روی ماه استفاده کرد و فضانوردان آن را بر روی قسمت جلویی لباسشان نصب کرده بودند.

  ناسا با شرکت سازنده Hasselblad واقع در سوئد ارتباطات طولانی‌مدتی داشت. این شرکت تقریبا تمامی دوربین‌هایی را که فضانوردان امریکایی در ماموریت‌های آغازین با خود به فضا حمل می‌کردند، تولید کرد.

  پس از سال ۱۹۶۳، شرکت سوئدی دوربین‌هایش را برای ناسا اصلاح کرد.

  دوربین داده دارای اصلاحات اضافی بود زیرا مجهز به پلیت شیشه‌ای Reseau بود.

  این پلیت به هر عکس آرایه‌ای از صلیب‌های کوچک می‌داد که محققان می‌توانستند برای کالیبره‌کردن فواصل در عکس‌ها به کار برند.

  این نخستین باری بود که دوربین‌سازان یک پلیت Reseau را در دوربین کوچک و نسبتا ارزان تعبیه کردند.

  دوربین مزبور چون به سطح ماه حمل شد، مجهز به finish نقره‌ای رنگ بود که به آن در حفظ دماهای درونی کمک می‌کرد.

  تمامی چرب‌کننده‌های درونی آن نیز باید حذف یا بازفرمول‌بندی می‌شدند تا در محیط خلا نجوشند.
  «دوربین تلویزیونی Apollo Lunar»

   

  دوربین داده

  منبع:ایسنا

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.