بازیابی دو موتور موشک‌ آپولو ۱۱ از قعر اقیانوس

  تیمی از کاوشگران طی ماموریتی در عمق دریا موتورهایی را یافته‌اند که بخشی از موشک Apollo ۱۱ Saturn V هستند؛ این موشک در سال ۱۹۶۹ برای نخستین بار فضانوردان را به کره ماه فرستاد.یک شخص حفاظت‌کننده در مرکز فضایی و Cosmosphere کانزاس واقع در هاچینسون، جایی که وی مشغول برطرف‌کردن زنگ‌زدگی موتورهای مزبور بود، متوجه شد این موتورها متعلق به موشک آپولو ۱۱ هستند. بازیابی دو موتور موشک‌ آپولو ۱۱ از قعر اقیانوس

  ماه مارس گذشته مرکز «سفرهای Bezos» یک ماموریت باستان‌شناسی صنعتی را انجام داد و طی آن از ابزارهای زیرآبی با عملکرد کنترل از راه دور برای بازیابی موتورهای موشک‌ F-۱ از بستر اقیانوس اطلس استفاده کرد.

  این موتورها که از عمق چهار هزار و ۲۰۰ متری بالا کشیده شدند، در استیج اول موشک Saturn V به کار رفته بودند و قدرتمندترین موتورهای موشک با سوخت مایع و اتاقک منفرد هستند که تاکنون ساخته شده‌اند.به گفته بزوس، بخش‌های لازم برای نمایش دو موتور F-۱ بازیابی شدند که شامل اتاقک‌های محوری عقبی، مولدهای گاز، انژکتورها، مبادله‌کنندگان گرمایی، توربین‌ها و دیگر ‌ قسمت‌ها بودند.پس از قرارگرفتن در معرض دماهای باورنکردنی در طول چند دقیقه عملکرد، سقوط از لبه فضا به درون اقیانوس و سپری‌کردن بیش از چهار دهه در آب شور، این سازه‌ها شکل نامطلوبی پیدا کرده‌اند.

  به دلیل ترکیب آلیاژهای فلزی‌های در ساخت این موتورها، حفاظت از آن‌ها فرایندی دشوار است اما مزیت این عمل نه تنها صیانت از بقایای ارزشمند عصر فضا، بلکه فرصت یافتن ماموریت‌هایی است که این موتورها انجام داده‌اند.

  تایید ماهیت این موتورها زمانی صورت گرفت که یکی از حفاظت‌کنندگان با استفاده از چراغ مشکی دارای فیلترهای لنز ویژه، شماره‌های“۲۰۴۴” که بر روی یکی از اتاقک‌های محوری استنسیل‌ شده بودند را کشف کرد.برطرف‌کردن رنگ‌زدگی نشان داد که عبارت "واحد شماره ۲۰۴۴" بر قاعده این اتاقک حکاکی شده بود.

  ۲۰۴۴ شماره سریالی است که با شماره ۶۰۴۴ ناسا مطابقت می‌کند. این شماره، شماره موتور F-۱ Engine #۵ متعلق به آپولو ۱۱ است.

  منبع:ایسنا

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.