آزمایش موفق فرود فضاپیمای اوریون با دو چتر نجات

  کپسول اوریون به عنوان فضاپیمای سرنشین‌دار بعدی ناسا روز چهارشنبه(دوم مرداد) پس از یک پرواز آزمایشی با استفاده از دو چتر از سه چتر نجات خود با موفقیت در زمین فرود آمد.این آزمایش دهمین نمونه از مجموعه مانورهای ناسا برای بررسی سیستم چترنجات اوریون بوده که در زمان شیرجه فضاپیما از میان جو زمین برای سفرهای بازگشت از فضا، سرعت آن را کند می‌کند. آزمایش موفق فرود فضاپیمای اوریون با دو چتر نجات

  اوریون برای انتقال فضانوردان به خارج از مدار پائین به سمت یک سیارک نزدیک، ماه و در نهایت مریخ طراحی شده است. این فضاپیما قرار است در سال ۲۰۱۴ اولین پرواز آزمایشی خود به فضا را تحت ماموریتی با عنوان آزمایش پرواز اکتشافی ۱ انجام داده و اولین پرواز سرنشین‌دار آن برای حدود سال ۲۰۲۱ برنامه‌ریزی شده است.

  در پرواز آزمایشی روز چهارشنبه یک نمونه پیش‌ساخت اوریون از هواپیمایی در ارتفاع ۱۰ هزار و ۷۰۰ متری جنوب غرب آریزونا به پائین پرتاب شد. این بالاترین ارتفاعی است که فضاپیمای اوریون تاکنون از آن به سمت زمین رها شده است؛‌ آزمایشات قبلی شامل رهاسازی کپسولهای تقلیدی اوریون از ارتفاع حداکثر ۷۶۰۰ متری بوده‌اند.

  این فضاپیما به سه چترنجات برای کندتر کردن سقوط آن تجهیز شده اما تنها به دو چتر نیاز خواهد داشت.

  در پرواز آزمایشی روز چهارشنبه، مهندسان خرابی یکی از چترهای نجات را برای اثبات کافی بودن دو چتر دیگر شبیه‌سازی کردند.

  در پرواز آزمایشی ۲۰۱۴، کپسول اوریون بر روی یک موشک دلتا چهار برای دستیابی به فاصله ۵۸۰۰ کیلومتری از زمین و در مسافتی دورتر از ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب خواهد شد. برای ماموریت‌های نهایی فضای عمیق آن، این فضاپیما توسط موشک سیستم پرواز فضایی ناسا که در حال حاضر در مرحله ساخت قرار داشته، پرتاب خواهد شد.

   

  منبع:ایسنا

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.