فضاپیمای جیبی خود را به ماه بفرستید!

  اگر همیشه دوست داشتید بر روی ماه فرود بیایید، پروژه‌ جدیداجازه طراحی، ساخت و پرتاب فضاپیمای شما به سوی ماه را می‌دهد.پروژه فضاپیمای جیبی اکنون در سایت کیک‌استارتر برای جمع‌آوری کمکهای مردمی عضو شده تا هزاران انسان بتوانند فضاپیمایی به اندازه یک سی‌دی را به مدار بفرستند. فضاپیمای جیبی خود را به ماه بفرستید!


  خود این فضاپیماها دیسک های پلی‌آمید با دستگاههای الکترونیک منعطف هستند که کوچکتر از سی‌دی و به نازکی یک ورق کاغذ است. این دستگاهها از ماده مشابهی مانند صفحه مدارهای منعطف ساخته شده‌اند.

  کاوشگران تا ۹۹ پوند برای شخصی سازی فضاپیما با افزودن تصویر یا پیامی از سایت رسانه اجتماعی مورد علاقه‌شان یا این که فضاپیما طراحی منحصربه فردی داشته باشد، پرداخت می‌کنند.

  این فضاپیماهای کوچک درون یک فضاپیمای مادر میان سیاره‌ای کیوب‌ست قرار گرفته و بر روی یک موشک خصوصی به فضا پرتاب خواهند شد.

  سفینه مادر سپس به سوی ماه پرواز کرده و پس از ورود در چند ماه بعد، ناوگان فضاپیماهای جیبی در هنگام آزادسازی برای فرود بر روی ماه و تکیمل ماموریتشان عکس‌برداری می‌شوند.

  این پروژه باید طی ۶۰ روز از طریق این سایت حداقل ۲۹۰ هزار پوند سرمایه برای ادامه ماموریتش جمع کند؛ اگرچه تاکنون تنها هفت هزار پوند جذب کرده است.

  این پروژه تنها با مشارکت جمعی امکان پذیر بوده و به عضویت حداقل دو هزار نفر نیاز دارد.

  دیسک های فوق نازک و سبک مانند بادبان های بسیار کوچک خورشیدی عمل کرده و در فضا حرکت می‌کنند.

  این ماموریت قرار است از زمان طراحی تا فرود بر ماه حدود سه سال به طول بینجامد. این ماموریت به دو شکل انجام می شود، پروژه پیشاهنگان زمین با هزینه ای حدود ۹۹ پوند که طی آن ماهواره با هدف ورود مجدد به جو در مدار زمین آزاد می‌شود و پیشاهنگان ماه که قیمت آنها از ۱۹۹ پوند آغاز شده و تلاش می‌کنند بر روی ماه فرود بیایند.

  هر دو نوع دیسکهای بادبان خورشیدی با قطر کمتر از ۸۰ میلیمتر و میانگین کمتر از یک بیستم ضخامت میلیمتر بوده و از سلولهای خورشیدی، رایانه، فرستنده و گیرنده رادیویی و ابزار دیگر آنبرد برخوردارند.

  این فضاپیماها توسط شرکت به عنوان یک سیستم اکتشاف فضایی جمعی ارزان قیمت و منبع باز توصیف شده که به اندازه کافی برای جا شدن درون جیب انسان کوچک هستند.

  شرکت‌کنندگان با درک بیشتر از فناوری می‌توانند با پرداخت هزینه بیشتر برنامه‌نویسی کرده و سخت افزار آنبرد را برای اجرای تجربیات خود مانند نقشه‌برداری از باد خورشیدی یا بازی لیزر تگ در فضا سفارشی بسازند.

  تمام افراد شرکت کننده خواهند توانست بر پیشرفت خود در طول این ماموریت بلندپروازانه با برنامه کنترل ماموریت جیبی نظارت کنند.

  این برنامه فضاپیمای جیبی را از زمان طراحی و تولید آن در آزمایشگاه تا سفر آن در فضا پیگیری خواهد کرد.

  شرکت‌کنندگان همچنین می‌توانند سفر فضاپیمای خود را با وبلاگ‌نویسی، خاطرات ماهانه ویدیویی و سمینار تحت وب سه ماهه دنبال کنند.

  همچنین دوربینهایی در آزمایشگاه محل ساخت، تاسیسات آزمایش و کنترل ماموریت وجود دارد.

  این اولین ماموریت فضایی برای تیم جهانی از دانشمندان، مهندسان و طراحان پروژه فضاپیمای جیبی نیست. آنها از سال ۲۰۰۹ تاکنون ۲۴ پروژه منبع باز را که توسط بیش از ۱۰۰ داوطلب از ۲۰ کشور پشتیبانی شده ایجاد کرده‌اند.

  برپاکنندگان این پروژه امیدوارند در آینده بتوانند ماموریتهایی برای مناطق دیگر منظومه شمسی از جمله سیارات مریخ، زحل و چند سیارک داشته باشند.

  منبع:ایسنا

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.