تصاویر گذر ایستگاه فضایی چین از مقابل خورشید

  یک عکاس نجومی با استفاده از دوربین عکاسی پر سرعت متصل به یک تلسکوپ، موفق به شکار لحظه گذر ایستگاه فضایی چین از مقابل دیسک خورشیدی شده است. تصاویر گذر ایستگاه فضایی چین از مقابل خورشید

  «تیری لگوت» عکاس نجومی با استفاده از تلسکوپ TOA-۱۵۰‌ و در زمان رصد خورشید موفق به عکسبرداری از گذر فضاپیمای شنژو ۱۰ ملحق شده به ماژول آزمایشگاه فضایی تجربی تیانگونگ-۱ از مقابل دیسک خورشیدی شده است.

  این عکاس نجومی با استفاده از فیلتر نوری سفید، علاوه بر عکسبرداری از لحظه گذر ماژول آزمایشگاه فضایی چین، جزئیات بسیار دقیقی از لکه های خورشیدی به همراه برآمدگی ها در فوتوسفر خورشید را به تصویر کشیده است.

  برای تهیه تصویر دوم از فیلتر هیدورژن- آلفا استفاده شده است که گذر ماژول آزمایشگاه فضایی را بصورت خطی نشان می دهد؛ برای این تصویر یک دوربین عکاسی پر سرعت به تلسکوپ متصل شده است که از قابلیت تهیه ۳۸ فریم در ثانیه برخوردار است.

  این تصاویر در تاریخ ۱۶ و ۱۷ ژوئن (۲۶ و ۲۷ خرداد) از جنوب فرانسه تهیه شده اند.

  ماژول آزمایشگاه فضایی تجربی تیانگونگ-۱ در حال حاضر در ارتفاع ۳۷۰ کیلومتری بالای زمین قرار دارد و «وانگ یاپینگ» دومین فضانورد زن چین به همراه دو فضانورد دیگر به نام های «ژانگ شیائوگانگ» و «نی هایشینگ»، طی ۱۵ روز اقامت در فضا به انجام آزمایش های علمی مختلف و تست سیستم های ماژول فضایی می‌پردازند.


  استفاده از فیلتر نوری سفید برای مشاهده لکه های خورشیدی در کنار رصد گذر ایستگاه فضایی
  استفاده از فیلتر نوری سفید برای مشاهده لکه های خورشیدی در کنار رصد گذر ایستگاه فضایی

   

  استفاده از فیلتر هیدورژن- آلفا و دوربین عکاسی پر سرعت متصل به تلسکوپ

  استفاده از فیلتر هیدورژن- آلفا و دوربین عکاسی پر سرعت متصل به تلسکوپ

  منبع:ایسنا

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.
  
  پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد فضانوردان با استفاده از یک تلسکوپ پیشرفته موسوم به Event Horizon توانسته‌اند عکسی تهیه کنند که به احتمال زیاد مربوط به یک سیاه چاله فضایی است.
  
  حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان ​آژانس فضایی اروپا فیلمی از حرکت بیش از دو میلیون ستاره در کهکشان منتشر کرده است.
  
  تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا به نظر می‌رسد مأموریت‌های فضایی ناسا در پروژه‌ی فتح مریخ با چالش‌های متعددی همراه شده است.
  
  ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه اگرچه در بودجه پیشنهادی دولت ترامپ برای سال ۲۰۱۸ از سهم وزارت انرژی و برخی نهادهای دیگر کاسته شده، اما بودجه ناسا تنها یک درصد کمتر شده است .