پس از ۴۰ سال غیبت، سوغات آپولو ۱۱ از ماه پیدا شد

  به تازگی گنجینه‌ای گم شده از خاک‌های کره‌ی ماه پیدا شده ‌است. این مجموعه شامل تعداد زیادی نمونه از خاک قمر زمین است که توسط فضانوردان مأموریت آپولو ۱۱، یعنی نیل آرمسترانگ و باز آلدرین جمع‌آوری شده بود و پس از انتقال به زمین بین بیش از ۱۵۰ لابراتوار گوناگون توزیع شد تا بر روی آن تحقیقات گوناگونی انجام دهند. پس از ۴۰ سال غیبت، سوغات آپولو ۱۱ از ماه پیدا شد

  حال پس از گذشت ۴۰ سال و فراموشی موضوع، زمانی که کارن نلسون، مسئول بایگانی لابراتوار ملی لارنس برکلی واقع در کالیفرنیا مشغول مرتب کردن انبار لابراتوار بود به طور اتفاقی با جعبه‌ای شیشه‌ای روبرو شد که تعداد زیادی از ویال‌های خاک ماه در آن قرار داشت.

  او که با بیش از ۲۰ ویال حاوی خاک‌های گوناگونی از سطح ماه روبرو شد، و با مطالعه‌ی برچسب روی آن‌ها مطمئن شد که اشتباه نمی‌کند. بر روی این شیشه‌ها تاریخ ۲۴ ژوئیه ۱۹۷۰ درج شده بود و همگی به طور مرتب و تنظیم در داخل محفظه‌ی شیشه‌ای در بسته‌ای قرار داشتند.

  در کنار شیشه‌های خاک ماه‌، مقاله‌ای وجود داشت که پیرامون «نحوه‌ی بررسی و تحقیق پیرامون ترکیبات کربن در نمونه‌های بازگشتی از مأموریت‌های فضایی آپولو ۱۱ و ۱۲» بود؛ که ظاهراً حاوی جزئیات کاملی از روند تحقیق بر روی این نمونه‌های ارزشمند است.

  پس از ۴۰ سال غیبت، سوغات آپولو ۱۱ از ماه پیدا شد


  هنوز مشخص نیست نمونه‌هایی که ناسا برای تحقیق به لابراتوارها داده چطور سر از انبار درآورده، گم یا نابود شده‌اند اما هر چه هست، این رویداد را می‌توان به فال نیک گرفت. چرا که سازمان هوا فضای امریکا از آن‌ها درخواست کرده نمونه‌ها را بازگردانند تا با استفاده از فناوری نوین، دوباره بر روی آن‌ها آزمایش شود. خدا را چه دیدید، شاید این بار یافته‌های ارزشمندی حاصل شود.

  منبع:زومیت

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.
  
  پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد فضانوردان با استفاده از یک تلسکوپ پیشرفته موسوم به Event Horizon توانسته‌اند عکسی تهیه کنند که به احتمال زیاد مربوط به یک سیاه چاله فضایی است.
  
  حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان ​آژانس فضایی اروپا فیلمی از حرکت بیش از دو میلیون ستاره در کهکشان منتشر کرده است.
  
  تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا به نظر می‌رسد مأموریت‌های فضایی ناسا در پروژه‌ی فتح مریخ با چالش‌های متعددی همراه شده است.
  
  ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه اگرچه در بودجه پیشنهادی دولت ترامپ برای سال ۲۰۱۸ از سهم وزارت انرژی و برخی نهادهای دیگر کاسته شده، اما بودجه ناسا تنها یک درصد کمتر شده است .