دومین مسافر ماه،‌ خواستار سکونتگاه دائمی در مریخ شد

  باز آلدرین، دومین انسانی که بر روی ماه قدم گذاشته، در اظهاراتی از آمریکا خواسته بطور دائمی در مریخ سکونتگاه بسازد.این فضانورد سابق ۸۳ ساله انتظار دارد که این امر تا سال ۲۰۴۰ به واقعیت بپیوندد. دومین مسافر ماه،‌ خواستار سکونتگاه دائمی در مریخ شد

  آلدرین این اظهارات را در بلاگی برای شبکه خبری سی‌ان‌ان بیان کرده و برنامه‌های او برای رسیدن به این هدف پایه کتاب جدیدش موسوم به «ماموریت به مریخ» را تشکیل می‌دهد.

  آلدرین گفت: من همیشه این احساس را داشتم که در پی فرود انسان بر روی ماه، مریخ باید هدف بعدی باشد. معتقدم که این ملت باید در دو دهه آینده خود را ملزم به آغاز بقای آمریکا در سیاره مریخ کند.آلدرین افزود که پیشرفتهای انجام شده توسط کاوشگر کنجکاوی ناسا و تصاویری که از سیاره سرخ به زمین فرستاده، به علاقه‌مندی عموم افزوده است.

  اکنون ۴۴ سال از فرود انسان به مریخ توسط آپولو ۱۱ گذشته و آلدرین بر این تصور است که پیشرفت کمی از آن زمان برای سکونت انسانها در سیارات دیگر انجام شده است.وی از طراحی شیوه‌ای برای رسیدن به مریخ خبر داده که شامل مدارهای چرخشی فضاپیما در مسیرهای مداوم بین زمین و مریخ است.

  آلدرین بر این باور است که این روش اقتصادی‌ترین مفهوم سیستم حمل و نقل بین دو سیاره است. وی معتقد است که انسانها با استفاده از این قابلیت می‌توانند بین سالهای ۲۰۳۵ تا ۲۰۴۰ وارد مریخ شده و در آن مستقر شوند.طرح آلدرین در کتاب جدید او «ماموریت به مریخ: چشم انداز من برای اکتشافات فضایی» آمده است.

  وی در ادامه گفت: ما در یک نقطه عطف هستیم. می‌توانیم آنچه را که آسان و ایمن است، انتخاب یا بخواهیم یک تفاوت ایجاد کنیم. انتخاب من کاملا واضح بوده که اعزام انسان به مریخ است.

  منبع:ایسنا

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  انتشار اولین عکس‌های کاسینی از قلب حلقه‌های زحل انتشار اولین عکس‌های کاسینی از قلب حلقه‌های زحل کاوشگر کاسینی اولین بخش از داده‌های گردآوری شده طی اولین شیرجه‌اش در میان اتمسفر سیاره زحل را به زمین ارسال کرد.
  
  قرار گرفتن شش فضانورد در مدار مریخ تا سال ۲۰۲۸ قرار گرفتن شش فضانورد در مدار مریخ تا سال ۲۰۲۸ اقدام ویژه ناسا برای سکونت در بیرون از کره خاکی اعلام شد.
  
  تاریخچه اکتشافات مهم نجوم تاریخچه اکتشافات مهم نجوم نجوم مطالعه مواد و مقدمه‌ای است درباره فرآیند بوجود آمدن آنچه در آنسوی جو زمین بوده و آسمان و کهکشان‌ها را شامل می‌شود.
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  اولین فضاپیمای باری چین در آزمایشگاه فضایی این کشور پهلو گرفت اولین فضاپیمای باری چین در آزمایشگاه فضایی این کشور پهلو گرفت مرکز کنترل هوافضای پکن اعلام کرد: اولین فضاپیمای باری چین موفق شد در اولین آزمایشگاه فضایی در حال چرخش این کشور پهلو بگیرد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.