گردشگری فضایی یک گام دیگر به تحقق نزدیک‌تر شد

  با انجام نخستین پرواز آزمایشی فضاپیمای گردشگری فضایی، تحقق رویای سفر به فضا برای گردشگران به واقعیت نزدیک‌تر شد.با انجام موفقیت‌آمیز نخستین پرواز آزمایشی فضاپیمای ویژه گردشگری فضایی در صحرای کالیفرنیا، تحقق رویای گردشگری فضایی بیش از هر زمان دیگری به واقعیت نزدیک‌تر شد. گردشگری فضایی یک گام دیگر به تحقق نزدیک‌تر شد

  به گزارش خبرگزاری فرانسه، این فضاپیما ابتدا بوسیله‌ یک هواپیما به ارتفاع ۴۷ هزار پایی برده شد و پس از رها شدن از هواپیما به ارتفاع ۵۵ هزار پایی رفت. البته در مرحله‌ بعدی این آزمایش که در روزهای آتی انجام خواهد شد، فضاپیمای گردشگری فضایی تا ارتفاع ۳۲۸ هزار پایی بالا خواهد رفت.

  تا ‌کنون بیش از ۵۰۰ نفر برای سفر فضایی با این فضاپیما که گنجایش حمل شش گردشگر فضایی را دارد، ثبت‌نام کرده و مبلغ ۲۰۰ هزار دلار نیز به عنوان پیش پرداخت به شرکت «ویرجین گلکسی» به مدیریت و مالکیت «سر ریچارد برانسون» که وظیفه‌ راه‌اندازی اولین تور فضایی را بر عهده دارد، پرداخته‌اند که این امر تا کنون درآمد هنگفتی را برای این شرکت به همراه داشته است.

  فضاپیمای شرکت «ویرجین گلسی» که برای سفر به فضا با هزینه‌ ۱۶۲ میلیون پوندی طراحی و ساخته شده، دارای چهار موتور جت است و در مدت ۹۰ ثانیه به ارتفاع ۱۰۰ کیلومتری از سطح زمین می‌رسد.

  این فضاپیما که در زمان برخاستن از زمین سرعتی حدود ۴۰۰۰ کیلومتر در ساعت دارد، پس از رسیدن به ارتفاع ۱۰۰ کیلومتری در هوا معلق شده و در آن زمان است که سرنشینانش می‌توانند از یک مسافرت واقعی لذت ببرند.در این پرواز مسافران سفری فراتر از جو زمین را تجربه کرده و زمین را از منظری که تنها فضانوردان قادر به دیدن آن هستند، مشاهده خواهند کرد.

  از سال‌ها قبل تعداد زیادی از چهره‌های سرشناس جهان برای سفر با این سفینه اقدام به رزرو جا کرده‌اند که از آن جمله می‌توان به «آنجلینا جولی» و «براد پیت»، دو چهره‌ سرشناس هالیوود، «اشتون کارچر»، راننده‌ی مشهور فرمول یک و «استیون هاوکینگ»، فیزیکدان و کیهان‌شناس مشهور اشاره کرد.

  در این پروژه‌ منحصر به فرد، چندین شرکت و سازمان دیگر نیز با شرکت «ویرجین گلکسی» همکاری دارند که از آن جمله می‌توان به سازمان ناسا، سازمان علوم و فضایی آمریکا و شرکت مایکروسافت اشاره کرد.

  منبع:ایسنا

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  انتشار اولین عکس‌های کاسینی از قلب حلقه‌های زحل انتشار اولین عکس‌های کاسینی از قلب حلقه‌های زحل کاوشگر کاسینی اولین بخش از داده‌های گردآوری شده طی اولین شیرجه‌اش در میان اتمسفر سیاره زحل را به زمین ارسال کرد.
  
  قرار گرفتن شش فضانورد در مدار مریخ تا سال ۲۰۲۸ قرار گرفتن شش فضانورد در مدار مریخ تا سال ۲۰۲۸ اقدام ویژه ناسا برای سکونت در بیرون از کره خاکی اعلام شد.
  
  تاریخچه اکتشافات مهم نجوم تاریخچه اکتشافات مهم نجوم نجوم مطالعه مواد و مقدمه‌ای است درباره فرآیند بوجود آمدن آنچه در آنسوی جو زمین بوده و آسمان و کهکشان‌ها را شامل می‌شود.
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  اولین فضاپیمای باری چین در آزمایشگاه فضایی این کشور پهلو گرفت اولین فضاپیمای باری چین در آزمایشگاه فضایی این کشور پهلو گرفت مرکز کنترل هوافضای پکن اعلام کرد: اولین فضاپیمای باری چین موفق شد در اولین آزمایشگاه فضایی در حال چرخش این کشور پهلو بگیرد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.