گردشگری فضایی یک گام دیگر به تحقق نزدیک‌تر شد

  با انجام نخستین پرواز آزمایشی فضاپیمای گردشگری فضایی، تحقق رویای سفر به فضا برای گردشگران به واقعیت نزدیک‌تر شد.با انجام موفقیت‌آمیز نخستین پرواز آزمایشی فضاپیمای ویژه گردشگری فضایی در صحرای کالیفرنیا، تحقق رویای گردشگری فضایی بیش از هر زمان دیگری به واقعیت نزدیک‌تر شد. گردشگری فضایی یک گام دیگر به تحقق نزدیک‌تر شد

  به گزارش خبرگزاری فرانسه، این فضاپیما ابتدا بوسیله‌ یک هواپیما به ارتفاع ۴۷ هزار پایی برده شد و پس از رها شدن از هواپیما به ارتفاع ۵۵ هزار پایی رفت. البته در مرحله‌ بعدی این آزمایش که در روزهای آتی انجام خواهد شد، فضاپیمای گردشگری فضایی تا ارتفاع ۳۲۸ هزار پایی بالا خواهد رفت.

  تا ‌کنون بیش از ۵۰۰ نفر برای سفر فضایی با این فضاپیما که گنجایش حمل شش گردشگر فضایی را دارد، ثبت‌نام کرده و مبلغ ۲۰۰ هزار دلار نیز به عنوان پیش پرداخت به شرکت «ویرجین گلکسی» به مدیریت و مالکیت «سر ریچارد برانسون» که وظیفه‌ راه‌اندازی اولین تور فضایی را بر عهده دارد، پرداخته‌اند که این امر تا کنون درآمد هنگفتی را برای این شرکت به همراه داشته است.

  فضاپیمای شرکت «ویرجین گلسی» که برای سفر به فضا با هزینه‌ ۱۶۲ میلیون پوندی طراحی و ساخته شده، دارای چهار موتور جت است و در مدت ۹۰ ثانیه به ارتفاع ۱۰۰ کیلومتری از سطح زمین می‌رسد.

  این فضاپیما که در زمان برخاستن از زمین سرعتی حدود ۴۰۰۰ کیلومتر در ساعت دارد، پس از رسیدن به ارتفاع ۱۰۰ کیلومتری در هوا معلق شده و در آن زمان است که سرنشینانش می‌توانند از یک مسافرت واقعی لذت ببرند.در این پرواز مسافران سفری فراتر از جو زمین را تجربه کرده و زمین را از منظری که تنها فضانوردان قادر به دیدن آن هستند، مشاهده خواهند کرد.

  از سال‌ها قبل تعداد زیادی از چهره‌های سرشناس جهان برای سفر با این سفینه اقدام به رزرو جا کرده‌اند که از آن جمله می‌توان به «آنجلینا جولی» و «براد پیت»، دو چهره‌ سرشناس هالیوود، «اشتون کارچر»، راننده‌ی مشهور فرمول یک و «استیون هاوکینگ»، فیزیکدان و کیهان‌شناس مشهور اشاره کرد.

  در این پروژه‌ منحصر به فرد، چندین شرکت و سازمان دیگر نیز با شرکت «ویرجین گلکسی» همکاری دارند که از آن جمله می‌توان به سازمان ناسا، سازمان علوم و فضایی آمریکا و شرکت مایکروسافت اشاره کرد.

  منبع:ایسنا

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.