خلق لباس‌ فضایی مینیاتوری در آینده، با الهام از حشره میوه!

  دانشمندان ژاپنی دست به ساخت یک نانولباس برای لاروی مگس میوه زده‌اند که در نهایت می‌تواند پایانی بر لباس فضایی فعلی انسان باشد. محققان دانشکده پزشکی دانشگاه هاماماتسو دریافتند که می‌توانند با بمباران کردن این لاروها با الکترون، آنها را در برابر تاثیرات قرار گرفتن در معرض خلأ شبه فضا محافظت کنند.

  بدون این درمان، این لاروها طی چند دقیقه خشک شده و از بین می‌روند؛ اما دانشمندان دریافتند که با حفظ لاروها توسط یک نانولباس ساخته شده از بمباران الکترونی، این موجودات می‌توانند در شرایط شبیه به فضا دوام بیاورند.

  این نانولباسها مانند یک لباس فضایی مینیاتوری کار می‌کند، بدین معنی که می‌توان از آن در نهایت، با استفاده از یک دوش الکترونی برای انسانها در فضا بهره برد.

  دانشمندان ژاپنی برای انجام این پژوهش یک لاروی کوچک را در یک میکروسکوپ اسکن الکترونی قرار داده و آن را با الکترون بمباران کردند. این موجود در این آزمایش دوام آورده و به عنوان یک حشره سالم پرورش یافت.

  در مقایسه، لاروی دیگری که در این میکروسکوپ قرار گرفته اما این بمباران بر روی آن انجام نشد، بدلیل خشک شدن آب بدن نتوانست در این شرایط دوام بیاورد.

  دانشمندان برای تکمیل پروژه خود، لاروی پشه را در حمامی از آب و ماده شیمیایی غیر سمی توئین ۲۰ فرو برده و سپس آنها در پلاسما پوشش دادند. این کار به ماده توئین ۲۰ اجازه داد تا یک نانولباس مشابه پوسته محافظ طبیعی لاروی حشره میوه را تولید کند.

  دانشمندان بر این باورند که این شیوه می‌تواند در نهایت برای فضانوردان حاضر در فضا بجای لباسهای رایج کنونی مورد استفاده قرار گیرد. این پوشش‌ها به همراه یک ذخیره اکسیژن داخلی و سیستم کنترل محیطی، فضانوردان را در برابر محیط شدید فضای خارجی مانند خلأ و دماهای بالا حفظ خواهد کرد. این پژوهش در مجله ساینس منتشر شده است.

  منبع:ایسنا

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  بررسی ۱۰ عکس برگزیده تلسکوپ فضایی هابل بررسی ۱۰ عکس برگزیده تلسکوپ فضایی هابل در فضا، ستاره‌ها و کهکشان‌های بی‌شماری وجود دارند که صحنه‌هایی بسیار زیبا خلق می‌کنند. ستاره‌شناسان با استفاده از تلسکوپ هابل تعدادی از این صحنه‌ها را به تصویر کشیده‌اند. با ما همراه باشید.
  
  پگی ویتسون، زنی با رکوردهای فضایی منحصر به فرد پگی ویتسون، زنی با رکوردهای فضایی منحصر به فرد پگی ویتسون، مسن‌ترین زن فضانورد است که هم‌اکنون در ایستگاه فضایی بین‌المللی به سر می‌برد. او اخیرا رکوردهای جدیدی درفضابه ثبت رسانده است.
  
  بهره گیری از موتور جت پلاسما؛این هواپیما شما را به فضا می برد بهره گیری از موتور جت پلاسما؛این هواپیما شما را به فضا می برد دانشمندان به نسل جدیدی از موتورها فکر می کنند که انسان را راهی فضا خواهد کرد. اینجا صحبت از موتورهای جت پلاسما است.
  
  روبات روسی به فضا می رود روبات روسی به فضا می رود روسیه روبات ویژه ای را طراحی می کند تا برای انجام ماموریت های تعریف شده در ایستگاه فضایی بین المللی بکار گرفته شود.
  
  فعال‌سازی دوباره سه ماهواره مرموز توسط روسیه فعال‌سازی دوباره سه ماهواره مرموز توسط روسیه ماهواره‌های روسی که در سال ۲۰۱۳ به مدار پایینی زمین پرتاب شدند، باری دیگر فعال شدند درحالی که هنوز هیچ‌کس خبر ندارد کاربری این ماهواره‌ها چیست .
  
  ماموریت اضطراری؛فضانوردان رایانه خراب را در فضا تعویض می کنند ماموریت اضطراری؛فضانوردان رایانه خراب را در فضا تعویض می کنند فردا دو فضانورد در فضای خارجی ایستگاه فضایی بین المللی ماموریتی اضطراری انجام خواهند داد تا یک رایانه خراب را جایگزین کنند.
  
  اسپیس ایکس مأموریتی متفاوت برای موشک فالکون ۹ در نظر دارد اسپیس ایکس مأموریتی متفاوت برای موشک فالکون ۹ در نظر دارد مأموریت‌های فضایی فراوانی در سالیان گذشته انجام شده است؛ اما به‌تازگی برنامه‌ای متفاوت توسطاسپیس ایکسو شرکت الیزیوم در حال انجام است.
  
  شناسایی پل مغناطیسی بین دو کهکشان برای نخستین بار شناسایی پل مغناطیسی بین دو کهکشان برای نخستین بار برای نخستین بار در طول تاریخ، دانشمندان موفق شده‌اند شواهدی از یک پل مغناطیسی بینکهکشانی به دست آورند.
  
  بحران جدید ماهواره‌های نظامی آمریکا بحران جدید ماهواره‌های نظامی آمریکا تهدیدهای برآورد و ابراز شده الکترونیکی علیه سیستم های مخابراتی ماهواره های در چند سال گذشته به سرعت افزایش یافته است و این افزایش در آینده ادامه خواهد یافت.
  
  سبک‌ترین ماهواره جهان ساخته شد سبک‌ترین ماهواره جهان ساخته شد یک نوجوان هندی به نام ریفات شاروک، سبک‌ترین ماهواره جهان را طراحی و با استفاده از فناوری چاپ سه‌بعدی ساخته است.
  
  سرنوشت ما و جهان هستی در پایان دنیا چه خواهد بود؟ سرنوشت ما و جهان هستی در پایان دنیا چه خواهد بود؟ پایان دنیا همواره یکی از چالش‌برانگیزترین موضوعات مورد بحث در فیزیک بوده وبه‌تازگی ارتباطی میان این موضوع و سیاه‌چاله‌ها کشف شده است.
  
  شناسایی قمر سومین سیاره کوتوله منظومه شمسی شناسایی قمر سومین سیاره کوتوله منظومه شمسی دانشمندان با استفاده از آرشیوه تصاویر تلسکوپ فضایی هابل موفق به شناسایی قمر سومین سیاره کوتوله منظومه شمسی شدند.