خلق لباس‌ فضایی مینیاتوری در آینده، با الهام از حشره میوه!

  دانشمندان ژاپنی دست به ساخت یک نانولباس برای لاروی مگس میوه زده‌اند که در نهایت می‌تواند پایانی بر لباس فضایی فعلی انسان باشد. محققان دانشکده پزشکی دانشگاه هاماماتسو دریافتند که می‌توانند با بمباران کردن این لاروها با الکترون، آنها را در برابر تاثیرات قرار گرفتن در معرض خلأ شبه فضا محافظت کنند.

  بدون این درمان، این لاروها طی چند دقیقه خشک شده و از بین می‌روند؛ اما دانشمندان دریافتند که با حفظ لاروها توسط یک نانولباس ساخته شده از بمباران الکترونی، این موجودات می‌توانند در شرایط شبیه به فضا دوام بیاورند.

  این نانولباسها مانند یک لباس فضایی مینیاتوری کار می‌کند، بدین معنی که می‌توان از آن در نهایت، با استفاده از یک دوش الکترونی برای انسانها در فضا بهره برد.

  دانشمندان ژاپنی برای انجام این پژوهش یک لاروی کوچک را در یک میکروسکوپ اسکن الکترونی قرار داده و آن را با الکترون بمباران کردند. این موجود در این آزمایش دوام آورده و به عنوان یک حشره سالم پرورش یافت.

  در مقایسه، لاروی دیگری که در این میکروسکوپ قرار گرفته اما این بمباران بر روی آن انجام نشد، بدلیل خشک شدن آب بدن نتوانست در این شرایط دوام بیاورد.

  دانشمندان برای تکمیل پروژه خود، لاروی پشه را در حمامی از آب و ماده شیمیایی غیر سمی توئین ۲۰ فرو برده و سپس آنها در پلاسما پوشش دادند. این کار به ماده توئین ۲۰ اجازه داد تا یک نانولباس مشابه پوسته محافظ طبیعی لاروی حشره میوه را تولید کند.

  دانشمندان بر این باورند که این شیوه می‌تواند در نهایت برای فضانوردان حاضر در فضا بجای لباسهای رایج کنونی مورد استفاده قرار گیرد. این پوشش‌ها به همراه یک ذخیره اکسیژن داخلی و سیستم کنترل محیطی، فضانوردان را در برابر محیط شدید فضای خارجی مانند خلأ و دماهای بالا حفظ خواهد کرد. این پژوهش در مجله ساینس منتشر شده است.

  منبع:ایسنا

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.
  
  پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد فضانوردان با استفاده از یک تلسکوپ پیشرفته موسوم به Event Horizon توانسته‌اند عکسی تهیه کنند که به احتمال زیاد مربوط به یک سیاه چاله فضایی است.
  
  حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان ​آژانس فضایی اروپا فیلمی از حرکت بیش از دو میلیون ستاره در کهکشان منتشر کرده است.
  
  تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا به نظر می‌رسد مأموریت‌های فضایی ناسا در پروژه‌ی فتح مریخ با چالش‌های متعددی همراه شده است.
  
  ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه اگرچه در بودجه پیشنهادی دولت ترامپ برای سال ۲۰۱۸ از سهم وزارت انرژی و برخی نهادهای دیگر کاسته شده، اما بودجه ناسا تنها یک درصد کمتر شده است .