تصویری از زمین در حباب مغناطیسی

  ناسا در تصویر جدید خود، زمین را به شکل یک ذره کوچک در میان یک حباب عظیم مغناطیسی نمایش داده که در میان فضا حرکت می‌کند. این تصویر جالب ورای تصویر معمول کره سبز و آبی رنگی که به آرامی در منظومه شمسی گردش می‌کند، به نمایش سرعت و انرژی مغناطوسفری که زمین را در زمان حرکت به دور خورشید احاطه کرده، پرداخته است. تصویری از زمین در حباب مغناطیسی

  دانشمندان در حال بررسی اطلاعات بدست آمده از فضاپیمای ویند ناسا از این اطلاعات برای ایجاد یک تصویر دقیق‌تر از شکل برخورد جریان ذرات خورشید با این حباب استفاده کرده‌اند.

  محققان ناسا اطلاعات این فضاپیما را که ۱۷ بار بین سالهای ۱۹۹۸ و ۲۰۰۲ در منطقه درون مغناطوسفر حرکت کرده، به منظور درک اطلاعات بیشتر در مورد شرایط متغیر درون سیستم پیچیده و آشفته پیش‌لرزه بررسی کرده‌اند.

  مغناطوسفر در زمان حرکت از میان فضا یک موجی کمانی ایستا یا شوک کمانی ایجاد می‌کند که پیش‌لرزه دقیقا در جلوی این موج کمانی قرار می‌گیرد.

  به گفته ناسا، شرایط در پیش‌لرزه در واکنش به جریان ذرات خورشیدی، میدانهای مغناطیسی در حال تغییر و مجموعه‌ای از امواج در حال حرکت در منطقه تغییر می‌کند.

  دانشمندان در زمان بررسی داده‌های ویند،‌ خطوط مارپیچی را شناسایی کردند که در حقیقت یک نوع خاص از تکانشهای مغناطیسی موسوم به ساختارهای مغناطیسی دامنه بزرگ کوتاه بودند. بررسی مناطق اطراف این موجهای سرکش و چگونگی گسترش آنها ممکن است بتواند به ایجاد آنچه فوارهای باریک از ذرات باردار را به فضا و دور از زمین برمی گرداند، کمک کند.

  به گفته دانشمندان ناسا، رویدادهای فضایی بنظر کوچک می‌توانند اثرات عمیقی در پایین دست از تاثیر در ماهواره‌های جی‌پی‌اس تا ایجاد توفانهای خورشیدی بگذارد.

  آنچه برای میدان مغناطیسی زمین رخ می‌دهد به آنچه در جلوی موج کمانی رخ می‌دهد، بستگی دارد. به گفته ناسا هرچه دانش بیشتری از رویدادهای این منطقه آشفته زمین در دست باشد، درک بهتری از چگونگی نفوذ بادهای خورشید و سایر مواد منتشر شده از خورشید به فضای نزدیک زمین بدست خواهد آمد.

   

  منبع:ایسنا

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.