درخواست اوباما از ناسا برای یک مأموریت مریخی

  باراک اوباما از ناسا خواسته که کار بر روی یک مأموریت بالقوه سرنشین‌دار به سیاره مریخ را آغاز کند.مقامات ناسا تائید کردند که باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا از دانشمندان خواسته تا یک سیارک کوچک که قابل تغییر مسیر در مداری نزدیک به ماه بوده را انتخاب و از آن به عنوان پله‌ای برای ماموریت نهایی به مریخ استفاده کنند. درخواست اوباما از ناسا برای یک مأموریت مریخی

  این پروژه که پیش‌بینی می‌کند فضانوردان تا سال ۲۰۲۱ خواهند توانست چنین سیارکی را شناسایی کنند، در بودجه ۱۷.۷ میلیارد دلاری اوباما برای ناسا در سال مالی ۲۰۱۴ قرار دارد.

  این برنامه به عنوان توسعه‌ای برای طرحهای موجود جهت شناسایی سیارکهای در مسیر برخورد با زمین و همچنین بخشی از آماده‌سازیها برای یک ماموریت انسانی به سیاره سرخ در دهه ۲۰۳۰ در نظر گرفته شده است.در سال ۲۰۱۰ اوباما پیشنهاد کرد که ناسا برنامه ایستگاه فضایی بین‌المللی را با ماموریت انسانی به یک سیارک تا سال ۲۰۲۵ ادامه دهد.

  این سازمان در حال ساخت یک موشک بالابر سنگین و کپسول فضای عمیق با قابلیت حمل فضانوردان به ورای مدار ۴۰۲ کیلومتری ایستگاه فضایی است.این سیستم می‌تواند به ماه، سیارکها و در نهایت به مریخ سفر کند که هدف بلند مدت برنامه فضایی انسانی آمریکا است.

  برنامه بودجه ۲۰۱۴ اوباما ۱۰۴.۶ میلیون دلار را برای آغاز کار بر روی ماموریت جدید پیشنهاد کرده که شامل شناسایی یک سیارک هفت تا ۱۰ متری و بکسل کردن یا هل دادن آن بطور رباتیک به سوی زمین بوده تا در نهایت در یک مدار ثابت در نزدیکی ماه قرار بگیرد.

  فضانوردان بر روی یک کپسول اوریون سپس به سوی سیارک پرواز کرده، بر روی آن فرود آمده و نمونه‌های سنگ را از روی آن برای بررسی بیشتر به زمین باز می‌گردانند.

  ناسا هنوز هزینه کلی این ماموریت را برآورد نکرده اما انتظار دارد که کمتر از برآورد ۲.۶ میلیارد دلاری سال گذشته موسسه پژوهشهای فضایی «کک» موسسه فناوری کالیفرنیا باشد.

  پژوهش امکان سنجی بازیابی سیارک موسسه کک پیشنهاد جابجایی یک سیارک ۵۰۰ تنی به نزدیکی زمین را برای ارائه یک مقصد منحصربفرد و مقرون بصرفه دهه آینده ارائه کرده بود.

  برآورد هزینه این موسسه، پروژه‌های در حال انجام ناسا را به حساب نیاورده و بازیابی یک نوع سیارک در مدار دورتر را پیشنهاد می‌کرد که نیازمند یک ماموریت طولانی‌تر و پرهزینه‌تر بود.

  ناسا همچنین به دنبال شراکت با شرکتهای نوپای استخراج معادن فضایی مانند شرکت Planetary Resources و صنایع فضای عمیق و همچنین سازمانهای علاقه‌مند به دفاع سیارکی است.

  اوباما همچنین خواستار ۸۲۳ میلیون دلار برای حمایت از تلاشها جهت ساخت تاکسی‌های خصوصی فضایی برای شکستن انحصار روسیه در انتقال فضانوردان به ایستگاه فضایی تا سال ۲۰۱۷ شده است.آمریکا پس از پایان یافتن برنامه ۳۰ ساله شاتلهای فضایی خود برای ارسال فضانوردان به فضا در سال ۲۰۱۱ به روسیه متکی شده است.

  منبع:ایسنا

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.