درخواست اوباما از ناسا برای یک مأموریت مریخی

  باراک اوباما از ناسا خواسته که کار بر روی یک مأموریت بالقوه سرنشین‌دار به سیاره مریخ را آغاز کند.مقامات ناسا تائید کردند که باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا از دانشمندان خواسته تا یک سیارک کوچک که قابل تغییر مسیر در مداری نزدیک به ماه بوده را انتخاب و از آن به عنوان پله‌ای برای ماموریت نهایی به مریخ استفاده کنند. درخواست اوباما از ناسا برای یک مأموریت مریخی

  این پروژه که پیش‌بینی می‌کند فضانوردان تا سال ۲۰۲۱ خواهند توانست چنین سیارکی را شناسایی کنند، در بودجه ۱۷.۷ میلیارد دلاری اوباما برای ناسا در سال مالی ۲۰۱۴ قرار دارد.

  این برنامه به عنوان توسعه‌ای برای طرحهای موجود جهت شناسایی سیارکهای در مسیر برخورد با زمین و همچنین بخشی از آماده‌سازیها برای یک ماموریت انسانی به سیاره سرخ در دهه ۲۰۳۰ در نظر گرفته شده است.در سال ۲۰۱۰ اوباما پیشنهاد کرد که ناسا برنامه ایستگاه فضایی بین‌المللی را با ماموریت انسانی به یک سیارک تا سال ۲۰۲۵ ادامه دهد.

  این سازمان در حال ساخت یک موشک بالابر سنگین و کپسول فضای عمیق با قابلیت حمل فضانوردان به ورای مدار ۴۰۲ کیلومتری ایستگاه فضایی است.این سیستم می‌تواند به ماه، سیارکها و در نهایت به مریخ سفر کند که هدف بلند مدت برنامه فضایی انسانی آمریکا است.

  برنامه بودجه ۲۰۱۴ اوباما ۱۰۴.۶ میلیون دلار را برای آغاز کار بر روی ماموریت جدید پیشنهاد کرده که شامل شناسایی یک سیارک هفت تا ۱۰ متری و بکسل کردن یا هل دادن آن بطور رباتیک به سوی زمین بوده تا در نهایت در یک مدار ثابت در نزدیکی ماه قرار بگیرد.

  فضانوردان بر روی یک کپسول اوریون سپس به سوی سیارک پرواز کرده، بر روی آن فرود آمده و نمونه‌های سنگ را از روی آن برای بررسی بیشتر به زمین باز می‌گردانند.

  ناسا هنوز هزینه کلی این ماموریت را برآورد نکرده اما انتظار دارد که کمتر از برآورد ۲.۶ میلیارد دلاری سال گذشته موسسه پژوهشهای فضایی «کک» موسسه فناوری کالیفرنیا باشد.

  پژوهش امکان سنجی بازیابی سیارک موسسه کک پیشنهاد جابجایی یک سیارک ۵۰۰ تنی به نزدیکی زمین را برای ارائه یک مقصد منحصربفرد و مقرون بصرفه دهه آینده ارائه کرده بود.

  برآورد هزینه این موسسه، پروژه‌های در حال انجام ناسا را به حساب نیاورده و بازیابی یک نوع سیارک در مدار دورتر را پیشنهاد می‌کرد که نیازمند یک ماموریت طولانی‌تر و پرهزینه‌تر بود.

  ناسا همچنین به دنبال شراکت با شرکتهای نوپای استخراج معادن فضایی مانند شرکت Planetary Resources و صنایع فضای عمیق و همچنین سازمانهای علاقه‌مند به دفاع سیارکی است.

  اوباما همچنین خواستار ۸۲۳ میلیون دلار برای حمایت از تلاشها جهت ساخت تاکسی‌های خصوصی فضایی برای شکستن انحصار روسیه در انتقال فضانوردان به ایستگاه فضایی تا سال ۲۰۱۷ شده است.آمریکا پس از پایان یافتن برنامه ۳۰ ساله شاتلهای فضایی خود برای ارسال فضانوردان به فضا در سال ۲۰۱۱ به روسیه متکی شده است.

  منبع:ایسنا

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  انتشار اولین عکس‌های کاسینی از قلب حلقه‌های زحل انتشار اولین عکس‌های کاسینی از قلب حلقه‌های زحل کاوشگر کاسینی اولین بخش از داده‌های گردآوری شده طی اولین شیرجه‌اش در میان اتمسفر سیاره زحل را به زمین ارسال کرد.
  
  قرار گرفتن شش فضانورد در مدار مریخ تا سال ۲۰۲۸ قرار گرفتن شش فضانورد در مدار مریخ تا سال ۲۰۲۸ اقدام ویژه ناسا برای سکونت در بیرون از کره خاکی اعلام شد.
  
  تاریخچه اکتشافات مهم نجوم تاریخچه اکتشافات مهم نجوم نجوم مطالعه مواد و مقدمه‌ای است درباره فرآیند بوجود آمدن آنچه در آنسوی جو زمین بوده و آسمان و کهکشان‌ها را شامل می‌شود.
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  اولین فضاپیمای باری چین در آزمایشگاه فضایی این کشور پهلو گرفت اولین فضاپیمای باری چین در آزمایشگاه فضایی این کشور پهلو گرفت مرکز کنترل هوافضای پکن اعلام کرد: اولین فضاپیمای باری چین موفق شد در اولین آزمایشگاه فضایی در حال چرخش این کشور پهلو بگیرد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.