اسپانیا و برزیل ماهواره مشترک به فضا پرتاب می کنند

  دولت اسپانیا اعلام کرد که در حال برنامه ریزی با برزیل برای پرتاب ماهواره های مشترک به فضا در آینده نزدیک است و انتظار دارد این همکاری با پرتاب ماهواره ˈپازˈ (صلح) محقق شود. اسپانیا و برزیل ماهواره مشترک به فضا پرتاب می کنند

  این موضوع را ˈپدرو آرگوئه یسˈ معاون وزیر دفاع اسپانیا روز گذشته در جریان سفر به ریو دو ژانیرو برزیل به منظور شرکت در نمایشگاه بین المللی دفاع و امنیت در این شهر بیان کرد.

  خبرگزاری اروپاپرس گزارش داد: این مقام اسپانیایی در مصاحبه ای به خبرنگاران گفت که اسپانیا و برزیل هم اکنون در حال بررسی سه سناریوی همکاری در کوتاه مدت، میان مدت و درازمدت برای پرتاب ماهواره متناسب با توانمندی ماهواره های ˈاسپین ستˈ و پرتاب آینده دو ماهواره اسپانیایی ˈپازˈ و ˈاینخنیوˈ هستند.

  ماهواره اسپین ست در سال ۲۰۰۶ به فضا پرتاب شده و کاربرد نظامی و دولتی دارد اما ماهواره نظامی ˈپازˈ که قرار بود با همکاری اسپانیا و نروژ تا پایان سال ۲۰۱۲ – زمستان گذشته- پرتاب شود به دلیل بحران اقتصادی اسپانیا و مشکلات بودجه ای طبق برنامه پیش نمی رود و اسپانیا گفته است به دنبال آن است با یافتن شرکای جدیدی همچون برزیل بتواند آن را تا پایان سال ۲۰۱۴ یعنی دو سال دیگر به فضا پرتاب کند.

  پرتاب ماهواره ˈاینخنیوˈ (خلاقیت)از سوی اسپانیا هم که قرار است تصاویر با وضوح بالا از زمین ارسال کند و اهداف غیرنظامی داشته باشد، برای سال ۲۰۱۴ میلادی پیش بینی شده است.

  مقام اسپانیایی همچنین از برنامه کشورش برای فروش تجهیزات نظامی به برزیل خبر داد و با اشاره به توافق دو کشور برای خرید هواپیماهای جنگی سی- ۲۹۵، نوسازی هواپیماهای برزیلی پی - ۳ اوریون و انتقال فناوری شبیه سازی آتش توپخانه ˈتکنوبیتˈ از سوی اسپانیا به آن کشور گفت که شرکت کشتی سازی اسپانیایی ˈناوانتیاˈ نیز قصد دارد پنج رزمناو ، پنج کشتی گشت زنی و یک کشتی پشتیبانی به برزیل بفروشد.

  آرگوئه یس تصریح کرد :موقعیت های بزرگی برای صنعت اسپانیا در امریکای لاتین فراهم شده است و ما قصد داریم در روند نوسازی تجهیزات نظامی کشورهایی نظیر برزیل، پرو، شیلی و کلمبیا فعالانه شرکت کنیم.بر اساس این گزارش، معاون وزیر دفاع اسپانیا در ریو دو ژانیرو همچنین با وزیر دفاع آفریقای جنوبی ، معاون وزیر دفاع کلمبیا و وزیر دفاع ترکیه دیدار و گفتگو کرد .

   

  منبع:ایرنا

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.