اسپانیا و برزیل ماهواره مشترک به فضا پرتاب می کنند

  دولت اسپانیا اعلام کرد که در حال برنامه ریزی با برزیل برای پرتاب ماهواره های مشترک به فضا در آینده نزدیک است و انتظار دارد این همکاری با پرتاب ماهواره ˈپازˈ (صلح) محقق شود. اسپانیا و برزیل ماهواره مشترک به فضا پرتاب می کنند

  این موضوع را ˈپدرو آرگوئه یسˈ معاون وزیر دفاع اسپانیا روز گذشته در جریان سفر به ریو دو ژانیرو برزیل به منظور شرکت در نمایشگاه بین المللی دفاع و امنیت در این شهر بیان کرد.

  خبرگزاری اروپاپرس گزارش داد: این مقام اسپانیایی در مصاحبه ای به خبرنگاران گفت که اسپانیا و برزیل هم اکنون در حال بررسی سه سناریوی همکاری در کوتاه مدت، میان مدت و درازمدت برای پرتاب ماهواره متناسب با توانمندی ماهواره های ˈاسپین ستˈ و پرتاب آینده دو ماهواره اسپانیایی ˈپازˈ و ˈاینخنیوˈ هستند.

  ماهواره اسپین ست در سال ۲۰۰۶ به فضا پرتاب شده و کاربرد نظامی و دولتی دارد اما ماهواره نظامی ˈپازˈ که قرار بود با همکاری اسپانیا و نروژ تا پایان سال ۲۰۱۲ – زمستان گذشته- پرتاب شود به دلیل بحران اقتصادی اسپانیا و مشکلات بودجه ای طبق برنامه پیش نمی رود و اسپانیا گفته است به دنبال آن است با یافتن شرکای جدیدی همچون برزیل بتواند آن را تا پایان سال ۲۰۱۴ یعنی دو سال دیگر به فضا پرتاب کند.

  پرتاب ماهواره ˈاینخنیوˈ (خلاقیت)از سوی اسپانیا هم که قرار است تصاویر با وضوح بالا از زمین ارسال کند و اهداف غیرنظامی داشته باشد، برای سال ۲۰۱۴ میلادی پیش بینی شده است.

  مقام اسپانیایی همچنین از برنامه کشورش برای فروش تجهیزات نظامی به برزیل خبر داد و با اشاره به توافق دو کشور برای خرید هواپیماهای جنگی سی- ۲۹۵، نوسازی هواپیماهای برزیلی پی - ۳ اوریون و انتقال فناوری شبیه سازی آتش توپخانه ˈتکنوبیتˈ از سوی اسپانیا به آن کشور گفت که شرکت کشتی سازی اسپانیایی ˈناوانتیاˈ نیز قصد دارد پنج رزمناو ، پنج کشتی گشت زنی و یک کشتی پشتیبانی به برزیل بفروشد.

  آرگوئه یس تصریح کرد :موقعیت های بزرگی برای صنعت اسپانیا در امریکای لاتین فراهم شده است و ما قصد داریم در روند نوسازی تجهیزات نظامی کشورهایی نظیر برزیل، پرو، شیلی و کلمبیا فعالانه شرکت کنیم.بر اساس این گزارش، معاون وزیر دفاع اسپانیا در ریو دو ژانیرو همچنین با وزیر دفاع آفریقای جنوبی ، معاون وزیر دفاع کلمبیا و وزیر دفاع ترکیه دیدار و گفتگو کرد .

   

  منبع:ایرنا

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.
  
  پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد فضانوردان با استفاده از یک تلسکوپ پیشرفته موسوم به Event Horizon توانسته‌اند عکسی تهیه کنند که به احتمال زیاد مربوط به یک سیاه چاله فضایی است.
  
  حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان ​آژانس فضایی اروپا فیلمی از حرکت بیش از دو میلیون ستاره در کهکشان منتشر کرده است.
  
  تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا به نظر می‌رسد مأموریت‌های فضایی ناسا در پروژه‌ی فتح مریخ با چالش‌های متعددی همراه شده است.
  
  ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه اگرچه در بودجه پیشنهادی دولت ترامپ برای سال ۲۰۱۸ از سهم وزارت انرژی و برخی نهادهای دیگر کاسته شده، اما بودجه ناسا تنها یک درصد کمتر شده است .