ترغیب مردم چین به استفاده از سامانه جهت‌یابی ماهواره‌ای بومی

  دولت چین در حال تشویق مردم بر استفاده از سامانه جهت‌یابی ماهواره‌ای بومی با نام "بای‌دو" بوده و در حال برنامه‌ریزی برای استفاده از آن در گوشی‌های همراه است. ترغیب مردم چین به استفاده از سامانه جهت‌یابی ماهواره‌ای بومی

  یانگ چیانگ ون، دانشمند پیشرو از دفتر جهت‌یابی ماهواره‌ای چین گفت: سیستم "بای دو" تا کنون به خوبی اجرا شده است و با توجه به دقت بالا در جهت‌یابی، از ۲۷ دسامبر سال گذشته و از زمان شروع ارایه خدمات به کاربران در آسیا و اقیانوس آرام پیوسته در حال پیشرفت است.


  وی گفت: ما در حال جست‌وجوی سیاست‌های مطلوب و جذب سرمایه‌گذاران برای ترویج بیشتر این تکنولوژی برای عموم کاربران هستیم و زمان زیادی طول نخواهد کشید که تلفن‌های همراه به سیستم "بای دو" خواهند پیوست.


  دولت چین از سال ۲۰۰۰ شروع به ساخت پایگاه فضایی، جهت‌یابی و سیستم زمانبندی شخصی برای خود کرد و تا کنون این کشور ۱۶ ماهواره جهت یاب و همچنین چهار ماهواره آزمایشی برای آزمایش جهت‌یابی "بای دو" به فضا فرستاده است که همه آنها نتیجه موفقیت آمیزی داشته‌اند.


  به گزارش رادیو چین، "بای دو" تا کنون بیشتر مجوز خدمات جهت یابی را به دولت چین و کاربران نظامی برای حمل و نقل، گزارش آب و هوا، حق ماهیگیری، جنگلداری، ارتباطات راه دور، نظارت هیدرولوژیکی و نقشه خوانی ارایه کرده است و در نظر دارد این خدمات را در میان مردم نیز گسترش دهد.


  یانگ در پایان افزود: طرفداران استفاده از "بای دو" در میان مردم روز به روز در حال افزایش هستند و چهارمین کنفرانس جهت‌یابی ماهواره‌ای، در ماه می در ووهان مرکز استان هه بی برگزار می‌شود که در این کنفرانس بر روی فرصت‌ها و چالش‌های پیش روی نرم افزارهای این سیستم تمرکز بیشتری خواهد شد.

  منبع:ایسنا

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.
  
  پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد فضانوردان با استفاده از یک تلسکوپ پیشرفته موسوم به Event Horizon توانسته‌اند عکسی تهیه کنند که به احتمال زیاد مربوط به یک سیاه چاله فضایی است.
  
  حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان ​آژانس فضایی اروپا فیلمی از حرکت بیش از دو میلیون ستاره در کهکشان منتشر کرده است.
  
  تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا به نظر می‌رسد مأموریت‌های فضایی ناسا در پروژه‌ی فتح مریخ با چالش‌های متعددی همراه شده است.
  
  ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه اگرچه در بودجه پیشنهادی دولت ترامپ برای سال ۲۰۱۸ از سهم وزارت انرژی و برخی نهادهای دیگر کاسته شده، اما بودجه ناسا تنها یک درصد کمتر شده است .