برنامه روسیه برای بمباران ضایعات فضایی و ردیابی سیارکها

  مقامات روسی در حال برنامه‌ریزی برای حفاظت از زمین در برابر ضایعات پرنده فضایی با استفاده از بمبهای اتمی و تجهیز سیارکها با یک چراغ ردگیری هستند. برنامه روسیه برای بمباران ضایعات فضایی و ردیابی سیارکها

  این ایده در پی برخورد یک شهاب‌سنگ در بالای شهر چلیابینسک روسیه در ماه گذشته بوجود آمده که منجر به یک انفجار صوتی و آسیب دیدن نزدیک به ۱۵۰۰ روسی و تخریب ساختمانها شد.

  «ولادیمیر پاپووکین»، رئیس سازمان فضایی فدرال روسیه، هفته گذشته در نشستی در مجلس علیای پارلمان اظهار کرد که کارکنان وی در حال کار برای شناسایی اجسام فضایی هستند که برای زمین تهدیدآمیز محسوب می‌شوند.

  «پاپووکین» گفت که استراتژی برای کار بر روی این تهدیدات تا اواخر سال جاری آماده خواهد بود، اگرچه اقدامات موثر در این زمینه تا سال ۲۰۲۰ قابل اجرا هستند.

  یکی از اولویتها، اتصال یک دستگاه پیگیری بر روی سیارک ۳۰۵ متری آپوفیس است که قرار است از کنار زمین عبور کند. اگرچه ناسا ماه گذشته اعلام کرد که شانس برخورد آن با زمین یک در یک میلیون است.

  «پاپووکین» اظهار کرد: ما می‌خواهیم یک ردیاب را بر روی سیارک آپوفیس نصب کنیم تا بتوانیم مدار دقیق آن را تعیین کرده و اقدامات بعدی مرتبط با عبور این سیارک از کنار زمین در سال ۲۰۳۶ را مشخص کنیم.

  «اولگ شوبین»، یک مقام ارشد سازمان هسته‌ای روسیه در این نشست اظهار کرد که سیارکهای بزرگ را می‌توان با سلاحهای اتمی پیش از ورود آنها به جو زمین از بین برد.

  «شوبین» گفت: متوقف کردن یک سیارک با عرض بیش از یک کیلومتر به استفاده از ماده اتمی با قدرت بیش از یک مگاتن نیاز دارد. این یک وظیفه علمی جداگانه است که باید حل شود.

  همچنین «بوریس شوستوف»، مدیر موسسه نجوم آکادمی علوم روسیه اظهار کرد که برای شناسایی زودهنگام اجسام فضایی به تلسکوپهای فوق نیرومند در زمین و فضا نیاز است.

  شهاب‌سنگی که ماه گذشته بر فراز روسیه منفجر شد، از قدرتی برابر با ۳۰ بمب هیروشیما و جرمی در حدود ۱۰ هزار تن برخوردار بود. تنها بخشهای کوچکی از این شهاب‌سنگ با زمین برخورد کرد.

  منبع:ایسنا

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.