برنامه روسیه برای بمباران ضایعات فضایی و ردیابی سیارکها

  مقامات روسی در حال برنامه‌ریزی برای حفاظت از زمین در برابر ضایعات پرنده فضایی با استفاده از بمبهای اتمی و تجهیز سیارکها با یک چراغ ردگیری هستند. برنامه روسیه برای بمباران ضایعات فضایی و ردیابی سیارکها

  این ایده در پی برخورد یک شهاب‌سنگ در بالای شهر چلیابینسک روسیه در ماه گذشته بوجود آمده که منجر به یک انفجار صوتی و آسیب دیدن نزدیک به ۱۵۰۰ روسی و تخریب ساختمانها شد.

  «ولادیمیر پاپووکین»، رئیس سازمان فضایی فدرال روسیه، هفته گذشته در نشستی در مجلس علیای پارلمان اظهار کرد که کارکنان وی در حال کار برای شناسایی اجسام فضایی هستند که برای زمین تهدیدآمیز محسوب می‌شوند.

  «پاپووکین» گفت که استراتژی برای کار بر روی این تهدیدات تا اواخر سال جاری آماده خواهد بود، اگرچه اقدامات موثر در این زمینه تا سال ۲۰۲۰ قابل اجرا هستند.

  یکی از اولویتها، اتصال یک دستگاه پیگیری بر روی سیارک ۳۰۵ متری آپوفیس است که قرار است از کنار زمین عبور کند. اگرچه ناسا ماه گذشته اعلام کرد که شانس برخورد آن با زمین یک در یک میلیون است.

  «پاپووکین» اظهار کرد: ما می‌خواهیم یک ردیاب را بر روی سیارک آپوفیس نصب کنیم تا بتوانیم مدار دقیق آن را تعیین کرده و اقدامات بعدی مرتبط با عبور این سیارک از کنار زمین در سال ۲۰۳۶ را مشخص کنیم.

  «اولگ شوبین»، یک مقام ارشد سازمان هسته‌ای روسیه در این نشست اظهار کرد که سیارکهای بزرگ را می‌توان با سلاحهای اتمی پیش از ورود آنها به جو زمین از بین برد.

  «شوبین» گفت: متوقف کردن یک سیارک با عرض بیش از یک کیلومتر به استفاده از ماده اتمی با قدرت بیش از یک مگاتن نیاز دارد. این یک وظیفه علمی جداگانه است که باید حل شود.

  همچنین «بوریس شوستوف»، مدیر موسسه نجوم آکادمی علوم روسیه اظهار کرد که برای شناسایی زودهنگام اجسام فضایی به تلسکوپهای فوق نیرومند در زمین و فضا نیاز است.

  شهاب‌سنگی که ماه گذشته بر فراز روسیه منفجر شد، از قدرتی برابر با ۳۰ بمب هیروشیما و جرمی در حدود ۱۰ هزار تن برخوردار بود. تنها بخشهای کوچکی از این شهاب‌سنگ با زمین برخورد کرد.

  منبع:ایسنا

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  انتشار اولین عکس‌های کاسینی از قلب حلقه‌های زحل انتشار اولین عکس‌های کاسینی از قلب حلقه‌های زحل کاوشگر کاسینی اولین بخش از داده‌های گردآوری شده طی اولین شیرجه‌اش در میان اتمسفر سیاره زحل را به زمین ارسال کرد.
  
  قرار گرفتن شش فضانورد در مدار مریخ تا سال ۲۰۲۸ قرار گرفتن شش فضانورد در مدار مریخ تا سال ۲۰۲۸ اقدام ویژه ناسا برای سکونت در بیرون از کره خاکی اعلام شد.
  
  تاریخچه اکتشافات مهم نجوم تاریخچه اکتشافات مهم نجوم نجوم مطالعه مواد و مقدمه‌ای است درباره فرآیند بوجود آمدن آنچه در آنسوی جو زمین بوده و آسمان و کهکشان‌ها را شامل می‌شود.
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  اولین فضاپیمای باری چین در آزمایشگاه فضایی این کشور پهلو گرفت اولین فضاپیمای باری چین در آزمایشگاه فضایی این کشور پهلو گرفت مرکز کنترل هوافضای پکن اعلام کرد: اولین فضاپیمای باری چین موفق شد در اولین آزمایشگاه فضایی در حال چرخش این کشور پهلو بگیرد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.