تصاویر دیدنی یک گلایدر از لبه فضا

  طراح سوئدی با استفاده از یک گلایدر با کنترل رادیویی، موفق به ثبت تصاویر بسیار جالب از لبه فضا شده است.دیوید ویندستال، سازنده بالگرد سه پره‌ای RCExplorer برای ثبت این تصاویر خیره‌کننده، یک گلایدر را با اتصال به یک بالن به ارتفاع ۳۰.۵ متری ارسال کرده و سپس آنرا دوباره به زمین بازگرداند. تصاویر دیدنی یک گلایدر از لبه فضا

  تصاویر بدست آمده از یک دوربین آنبرد بر روی این هواپیمای کنترل از راه دور در دنیای اینترنت به محبوبیت زیادی دست پیدا کرد، اگرچه این ماموریت آن چنان که باید با موفقیت همراه نبود چرا که این هواپیما نتوانست جلوی پای ویندستال فرود بیاید.

   

  یک بالون هواشناسی پر شده از هیدروژن که به گفته ویندستال از هلیوم ارزانتر است، این گلایدر را پس از پرتاب از سوئد تا ارتفاع ۳۰.۵ متری بالا برد.

  وی در مورد ساخت این هواپیمای کنترل از راه دور می‌گوید: موارد زیادی را باید برای ارسال یک گلایدر به فضا در نظر گرفت. برای مثال در طول صعود، دما ممکن است تا منفی ۴۰ یا ۵۰ درجه سانتیگراد افت داشته باشد. من باید از امنیت دستگاههای الکترونیک، ‌پیلها و مکانیسم فرمان یار در برابر این محیط شدید اطمینان حاصل می‌کردم.

   

  ارسال بالگرد کنترل از راه دور بر روی یک بالون هواشناسی به فضا

  ارسال بالگرد کنترل از راه دور بر روی یک بالون هواشناسی به فضا

   

  این تصویر ۳۰ ثانیه پس از پرتاب از میان ابرها ثبت شده است

  این تصویر ۳۰ ثانیه پس از پرتاب از میان ابرها ثبت شده است


  تصویر جالبی از ابرهای اقیانوسی در ۶۷ دقیقه پس از پرتاب
  تصویر جالبی از ابرهای اقیانوسی در ۶۷ دقیقه پس از پرتاب


  گلایدر به همراه دوربین کوچک و پیل آن پیش از پرتاب
  گلایدر به همراه دوربین کوچک و پیل آن پیش از پرتاب

  منبع:ایسنا

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است ناسا: کشت سیب‌زمینی روی مریخ شدنی است فیلم پرفروش مریخی در سال ۲۰۱۵ زیست شناسی خیالی را به تصویر کشید که در مریخ تنها می‌ماند و برای حفظ بقا مجبور می‌شود خاک مریخ را بارور ساخته و کشاورزی کند.
  
  دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی دانشمندان دانشگاه هاروارد به دنبال تعبیر سیگنال‌های دریافتی از موجودات فضایی یکی از دانشمندان دانشگاه هاروارد باور دارد انسان‌ها پیام‌های رادیویی بیگانه‌های فضایی را به درستی تعبیر نکرده‌اند.
  
  انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده انتشار نخستین تصاویر از جدیدترین منظومه کشف شده سازمان ناسانخستین تصاویر از منظومه Trappist-۱ که جدیدترین منظومه کشف شده است را منتشر کرد.
  
  فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد فضاپیمای گمشده هندی‌ها پیدا شد دانشمندان ناسا با استفاده از فناوری جدید رادار بین سیاره‌ای موفق به یافتن فضاپیمای چاندرایان ۱(اولین ماموریت هند به ماه که از دست رفته تلقی می‌شد) شدند.
  
  استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین استفاده از مریخ نورد برای کشف آلودگی به اورانیوم در زمین گروهی از محققان دانشگاه میشیگان از روشی جدید به کمک خودروهای مریخ نورد برای ردگیری تشعشعات اورانیوم از کیلومترها دورتر خبر داده اند.
  
  سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید سفر ۱۰۸ میلیون کیلومتری به سمت خورشید آژانس فضایی اروپا اعلام کرده است که تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ با همکاری ناسا یک ماهواره برای مطالعه سطح خورشید به فضا می‌فرستد.
  
  برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده برنامه اسپیس ایکس و ایلان ماسک برای ارسال انسان به ماه در سال آینده علم موشک به‌هیچ‌وجه آسان نیست. می‌توانید از هر مهندسی در این باره بپرسید. علم موشک ارزان هم نیست. در این مورد هم می‌توانید برای مثال ناسا را مورد توجه قرار دهید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر تعدادی از شرکت‌های تجاری فعال در زمینه‌ی پروازهای فضایی وارد عرصه شده‌اند تا به سازمان‌های فضایی ملی کمک کنند کهبتوانند به مرزهای نهایی مد نظرشان در دنیای صنعت فضایی برسند .
  
  ماه را از خانه خود رصد کنید! ماه را از خانه خود رصد کنید! به زودی ساکنان زمین می توانند به طور زنده پدیده های آسمانی مانند برخورد شهاب سنگ با ماه را در خانه خود تماشا کنند.
  
  برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا برنامه عجیب ناسا برای یافتن حیات در قمر اروپا در زیر سطح اروپا، قمر یخی سیاره‌ی مشتری، اقیانوس‌هایی وجود دارند که احتمال داده می‌شود گونه‌های ساده‌ی حیات در آن‌جا وجود داشته باشند.
  
  طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا توسط محققان ایرانی محققان شهید بهشتی موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز فضا شدند، این طرح در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه دوم پژوهش های کاربردی گروه تخصصی هوا فضا را کسب کرد.
  
  ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند ماهواره های تجاری انگلیس تا ۲۰۲۰ به فضا می روند براساس لایحه پیشنهادی جدید پروازهای فضایی انگلیس، این کشور می تواند تا ۲۰۲۰ میلادی نخستین ماهواره های تجاری خود را به فضا بفرستد .
  
  بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ بررسی احتمالات مشاهده شیء نورانی در شب گذشته؛ شب گذشته فیلم‌های متعددی درباره شی‌ء نورانی در آسمان چندین شهر ایران منتشر و اعلام شد این شی‌ء نورانی موشک «فالکون» بوده که با هدف انتقال تجهیرات در ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شده است؛ ولی محققان نجومی کشور مشاهده این جرم از آسمان ایران را بعید دانستند.