پرتاپ و فرود موفقیت‌آمیز فالکون ۹+فیلم

  اولین ماهواره اسپیس ایکس پس از کش و قوس‌های فراوان به فضا پرتاب شد و محموله دراگون را به ایستگاه فضایی برد و با موفقیت به زمین بازگشت. پرتاپ و فرود موفقیت‌آمیز فالکون ۹+فیلم

   


  به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیس، این پرتاب از پایگاه ارسال موشک کندی در فلوریدا انجام شد و محموله این موشک تا روز چهارشنبه به ایستگاه فضایی بین‌المللی می‌رسد و علاوه بر سلول‌های بنیادی و موش‌های آزمایشگاهی، مقادیری غذا، لباس و تجهیزات نیز به ایستگاه فضایی بین‌المللی تحویل می‌دهد.

   

  پرتاپ و فرود موفقیت‌آمیز فالکون ۹+فیلم

  الون ماسک رئیس کمپانی اسپیس ایکس پس از قرارگیری موفقیت‌آمیز این موشک در مدار زمین در توئیتی نوشت: "برگرد عزیزم!"

   

  طبق برنامه این موشک باید در روز شنبه به فضا فرستاده می‌شد اما ۱۳ ثانیه قبل از پرتاب به علت وجود مشکل در موتور موشک برنامه لغو شده و به روز یکشنبه موکول شد.

  این موشک، اولین پرتابی است که توسط اسپیس ایکس انجام شده است و این کمپانی در نظر دارد تا سال آینده ارسال فضانورد به فضا را از همین پایگاه انجام دهد.

  موشک فالکون ۹ می‌تواند ماهواره‌هایی با وزن حدود ۲۳ هزار پوند(۱۰ تن) را در مدار قرار دهد. هدف از ساخت فالکون ۹ رقابت با موشک‌های دلتای ۴ بود. موشک فالکون ۹ دارای ۹ موتور ( از نسل مرلین که از اکسیژن مایع استفاده می‌کند) است و توسط شرکت اسپیس ایکس در سال ۲۰۱۰ طراحی و ساخته شده است .

  ویژگی خاص خاص موشک فالکون ۹ این است که پس از پرتاب به فضا و انجام ماموریت به سلامت به روی زمین بازمی‌گردد تا در ماموریت‌های بعدی شرکت نماید. پیش از این موشک‌های ماهواره‌ بر یک‌بار مصرف بوده و پس از پرتاب معمولا در دریاها سقوط می‌کردند.

  مهمترین مزیت موشک‌های فالکون نسبت به شاتل‌ها این است که این موشک‌ها هزینه پرتاب فوق‌العاده کمتری داشته و همانند شاتل‌ها می‌توانند به زمین بازگردند. مزیت دیگر فالکون کم‌حجم‌تر بودن و سبک‌تر بودن آن نسبت به شاتل‌هاست در حالی‌ که توانایی حمل بار آن با شاتل برابری می‌کند.

   

  پرتاپ و فرود موفقیت‌آمیز فالکون ۹+فیلم

  لینک دانلود

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.
  
  پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد فضانوردان با استفاده از یک تلسکوپ پیشرفته موسوم به Event Horizon توانسته‌اند عکسی تهیه کنند که به احتمال زیاد مربوط به یک سیاه چاله فضایی است.
  
  حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان ​آژانس فضایی اروپا فیلمی از حرکت بیش از دو میلیون ستاره در کهکشان منتشر کرده است.
  
  تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا به نظر می‌رسد مأموریت‌های فضایی ناسا در پروژه‌ی فتح مریخ با چالش‌های متعددی همراه شده است.
  
  ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه اگرچه در بودجه پیشنهادی دولت ترامپ برای سال ۲۰۱۸ از سهم وزارت انرژی و برخی نهادهای دیگر کاسته شده، اما بودجه ناسا تنها یک درصد کمتر شده است .