بررسی وضعیت تجهیزات زمینی ماهواره

  در نوزدهمین گزارش سالانه انجمن صنعت ماهواره
  انجمن صنعت ماهواره (SIA)، یک انجمن تجاری آمریکایی است که فعالیت‌ اپراتورهای ماهواره‌، ارائه‌دهندگان خدمات ماهواره‌ای، سازندگان ماهواره، ارائه‌دهندگان خدمات پرتاب و همچنین تأمین‌کنندگان تجهیزات زمینی را معرفی می‌نماید. این انجمن گزارش ۲۰۱۶ خود با موضوع وضعیت جهانی صنایع ماهواره‌ای را روز ۱۳ خرداد سال جاری منتشر کرد. بررسی وضعیت تجهیزات زمینی ماهواره

  گزارش‌ ارائه شده در چهار بخش اصلی به شرح زیر وضعیت ماهواره‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهد:

  ۱)ساخت ماهواره
  ۲)خدمات ماهواره‌ای
  ۳)صنعت پرتاب
  ۴)تجهیزات زمینی

  در این مطلب، اطلاعات مندرج در بخش تجهیزات زمینی ماهواره که در گزارش مذکور آورده شده، ارائه می‌شود.

  درآمد حاصل از تجهیزات زمینی ماهواره

  تجهیزات زمینی شامل دو بخش کلی و زیربخش‌هایی به شرح زیر است:

  ◀تجهیزات شبکه: گیت‌وی‌ها (Gateways)، ایستگاه‌های کنترل، ترمینال‌های دارای دهانه بسیار کوچک (VSATs)

  ◁تجهیزات مصرف‌کننده: دیش‌های تلویزیون ماهواره‌ای، تجهیزات رادیو ماهواره‌ای، دیش‌های پهنای باند ماهواره، تلفن‌های ماهواره و ترمینال‌های ماهواره‌ای موبایل، سخت‌افزارهای مستقل ناوبری ماهواره‌ای

  درآمد حاصل از تجهیزات زمینی ماهواره بدین قرار است:

  ◀مجموع درآمد حاصل از تجهیزات زمینی ماهواره در سال ۲۰۱۵، یک درصد افزایش داشته است.

  ◁درآمد حاصل از تجهیزات شبکه ۳ درصد افزایش دشته است.

  ◀تأمین تجهیزات ناوبری ماهواره‌ای برای مشتریان (یعنی GNSS) در سال ۲۰۱۵ نیز همچون سال ۲۰۱۴، ۵۳ درصد از کل درآمد حاصل از تجهیزات زمینی را به خود اختصاص داده است.

  ◁درآمد حاصل از تأمین تجهیزات برای تلویزیون، رادیو، پهنای باند و ترمینال‌های موبایل ماهواره‌ای ۲ درصد افزایش داشته است. اگرچه افزایش اندک ترمینال‌های تلویزیون ماهواره‌ای نسبت به سال ۲۰۱۴ موجب رشد آهسته‌ای در این بخش شده است.

  منبع خبر : www.sia.org

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.
  
  پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد فضانوردان با استفاده از یک تلسکوپ پیشرفته موسوم به Event Horizon توانسته‌اند عکسی تهیه کنند که به احتمال زیاد مربوط به یک سیاه چاله فضایی است.
  
  حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان ​آژانس فضایی اروپا فیلمی از حرکت بیش از دو میلیون ستاره در کهکشان منتشر کرده است.
  
  تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا به نظر می‌رسد مأموریت‌های فضایی ناسا در پروژه‌ی فتح مریخ با چالش‌های متعددی همراه شده است.
  
  ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه اگرچه در بودجه پیشنهادی دولت ترامپ برای سال ۲۰۱۸ از سهم وزارت انرژی و برخی نهادهای دیگر کاسته شده، اما بودجه ناسا تنها یک درصد کمتر شده است .