گوگل اسامی پنج تیم نهایی رقابت Lunar Xprize را اعلام کرد

  گوگل نام ۵ تیم حاضر در مرحله‌ی نهایی رقابت ۲۰ میلیون دلاری  Lunar Xprize را اعلام کرد. گوگل اسامی پنج تیم نهایی رقابت Lunar Xprize را اعلام کرد


  سرانجام پس از گذشت یک دهه، رقابت Lunar Xprizeگوگلوارد مرحله‌ی نهایی خود شد؛ چرا که برگزارکنندگان این رقابت نام پنج تیمی را که به مرحله‌ی نهایی آن راه پیدا کرده‌اند، اعلام کردند. این تیم‌ها موفق شده‌اند تا پیش از پایان سال ۲۰۱۶، قرارداد پرتاب فضاپیمای خود را به امضا برسانند.

   

  تیم نخست یک شرکت خصوصی به نام SpaceIL است؛ این شرکت در حال توسعه‌ی فضاپیمایی در ابعاد یک ماشین ظرفشویی است که می‌تواند ماه را به‌جای حرکت روی سطح آن همانند یک کاوشگر عادی، از طریق جهش کاوش کند. آن‌ها بااسپیس‌ایکسبه‌ توافق رسیده‌اند تا از یک جایگاه‌ روی راکت فالکون ۹ این شرکت و در جریان یکی از پرتاب‌های آینده‌ی راکت یادشده، استفاده کنند .

  تیم دوم، Moon Express از آمریکا است؛ شرکت آینده‌داری که تاکنون دو جایزه‌ی Milestone را از آن خود کرده است و می‌خواهد از منابع موجود در ماه، به سود بشریت استفاده کند. این شرکت با کمپانی Rocket Lab برای سال ۲۰۲۰ و سه پرتاب توافق کرده است.

   

  تیم بعدی  Synergy Moon ، متشکل از افرادی از نقاط مختلف دنیا است که در نظر دارندبا بهره‌گیری از راکت کمپانی Interorbital Systems ، یک کاوشگر و یک ماه‌نشین به سمت قمر زمین پرتاب کنند. تیم چهارم Team Indus از هندوستان و یکی دیگر از برندگان جایزه‌ی Milestone است که در نظر دارد فضاپیمای خود را با استفاده از سیستم پرتاب Polar Satellite سازمان پژوهش‌های فضایی هندوستان پرتاب کند. در نهایت تیم HAKUTO‌ از ژاپن نیز طی قراردادی با Team Indus ، به‌صورت مشترک با این تیم، سیستم دو-کاوشگر خود را به سمت ماه پرتاب خواهد کرد.

  رقابت Lunar Xprize گوگل، علاقه‌مندان فضا را برای ساخت و فرود آوردن یک فضاپیمای خصوصی روی سطح ماه، به چالش کشیده است. این فضاپیما باید قادر به طی مسافتی معادل ۵۰۰ متر روی سطح ماه و ارسال تصاویر و ویدیوهای  HD از موقعیت خود باشد تا سازندگان آن موفق به دریافت جایزه‌ی ۲۰ میلیون دلاری رقابت  Lunar Xprize شوند. البته گوگل سال‌ها است جوایزی برای تیم‌ها به خاطر رسیدن به دستاورد‌های مهم اهدا می‌کند.

   

  جایزه‌ی اخیری که این کمپانی اهدا کرد، Diversity نام داشت؛ جایزه‌ای یک میلیون دلاری برای اثبات اینکه«برای رسیدن به سطح ماه، نیازی نیست یک ارگان قدرتمند دولتی باشید» کهدر مجموع به ۱۶ تیم اهدا شد .

   

  منبع:زومیت

  قبلی بعدی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  
  ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ ارسال نخستین کاوشگر به سیاره پروکسیما بی تا سال ۲۰۴۰ پروکسیما بی، یک سیاره فرا خورشیدی است که شباهت‌های بسیاری به زمین دارد.
  
  پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید پرتاب بعدی اسپیس‌ ایکس، آغاز عصری جدید وزارت دفاع آمریکا برای نخستین بار ازاسپیس‌ایکسبرای یک مأموریت استفاده خواهد کرد. در این مأموریت، اسپیس‌ایکس یک ماهواره‌ی جاسوسی دولتی را برایدفتر ملی شناسایی (NRO) در مدار قرار خواهد داد.
  
  آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» آغاز مأموریت خودکشی فضاپیمای «کاسینی» ناسا فضاپیمای «کاسینی» را برای انجام آخرین مأموریت آن و سقوط بر روی زحل، به سمت این سیاره پرتاب کرد.
  
  دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست دو کهکشان‌ مارپیچی دوردست ناسا تصویری از دو کهکشان مارپیچی در حال چرخش در فاصله ۵۵ میلیون سال نوری از زمین منتشر کرده است.
  
  رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید رویترز: تیم فضایی روسی – آمریکایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید دو فضانورد روسی و آمریکایی که امروز با پرتاب موشک سایوز راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده بودند، دقایقی پیش به مقصد رسیدند .
  
  اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد اولین فضاپیمای بدون سرنشین چین به فضا پرتاب شد چین نخستین فضاپیمای بدون سرنشین خود را با استفاده از موشک مارس ۷ به فضا پرتاب کرد .
  
  چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند چین و روسیه دو فضاپیما پرتاب کردند منابع خبری از پرتاب موفقیت آمیز دو فضاپیمای مجزا توسط چین و روسیه خبر دادند. فضاپیمای روسیه عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی و فضاپیمای چین عازم ایستگاه فضایی این کشور شد.
  
  بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! بیابان ها و مریخ مسکونی می شوند! یکی از موسسان شرکت اپل پیش بینی های جالبی درباره آینده فناوری مطرح کرده است بر اساس این پیش بینی ها زندگی شهری در بیابانها امکانپذیر می شود.
  
  پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد پیشرفت فناوری تهیه اولین عکس از یک سیاه چاله را ممکن کرد فضانوردان با استفاده از یک تلسکوپ پیشرفته موسوم به Event Horizon توانسته‌اند عکسی تهیه کنند که به احتمال زیاد مربوط به یک سیاه چاله فضایی است.
  
  حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان حرکت بیش از ۲ میلیون ستاره در کهکشان ​آژانس فضایی اروپا فیلمی از حرکت بیش از دو میلیون ستاره در کهکشان منتشر کرده است.
  
  تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا تاخیر در آغاز ماموریت های اولیه مریخ نورد ناسا به نظر می‌رسد مأموریت‌های فضایی ناسا در پروژه‌ی فتح مریخ با چالش‌های متعددی همراه شده است.
  
  ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه ترامپ به دنبال حفر معدن و استخراج منابع کره ماه اگرچه در بودجه پیشنهادی دولت ترامپ برای سال ۲۰۱۸ از سهم وزارت انرژی و برخی نهادهای دیگر کاسته شده، اما بودجه ناسا تنها یک درصد کمتر شده است .